Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Сега трябва да направя избор - SammerCart 6.0 в някоя от двете версии с най-големи възможности, предполагам, че струват около 1000-1300лв, там има точно дизайни които на мен ми пасват в голяма степен и може би след известна промяна биха ми свършили работа.
И аз се бях спрял на SummerCart, най-вече защото не е безплатна версия, поддържа се и платформата е на българска компания. Има телефони, стане нещо, звъниш.
Бях се спрял на последната версия, тъй като поддържа международни доставки на Fedex и UPS/USPS. Това ми трябваше и на мен. Струваше около 3 000 лева, ако сам си я хоствам ( по-скъп вариант ). Предполагам, че по-ниските версии ще са някъде там, около 1 000, максимум 2 000 лева, в зависимост от приставките, които си набелязал.
А иначе няма проблем да помолиш да ти разработят нещо или да пренастроят някоя функция, да премахнат една, да сложат друга и т.н. Аз бих предпочел този вариант, тъй като все пак си познават кода и логиката, по която той функционира.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

По въпроса SummerCart, ситуацията претърпя развитие и сега се насочвам към друго решение.
За доработките - да, хората от Мирчев Айдиас могат да направят всичко но само срещу сериозно заплащане. Някой беше писал - 30 или 60 Евро за час работа. Преди време ги бяхме питали за малка доработка, която я има във всяка една свободна система и вече я имат и в своята 5.0 и 6.0 версия - искаха примерно 300лв. Излиза, че с парите на клиентите те си доработват системата и после я продават. ОК, това е бизнес, трябва да печелят, но примерно аз се отказах от възможността.

Минах си сайта и през Гугъл Анализатор и там нещата също не са розови, по-точно са червени, поне по моята версия - 4.0 summer. Това пак означава, че ако нещата са по-добре в 5.0 или 6.0 трябва да си плащам за новата версия, а не само да си обновя системата с нова версия или взема/купя няколко модула. Общо взето в мен се зароди извода, че summer-а е добър за начало, ако не искаш да се задълбаваш много в материята а искаш бързо готово и работещо решение - виждаш, плащаш, ползваш. Много хора си гледат търговийката или производството и нямат желание или възможност да вникват в тази материя и това е удачен вариант за тях.

При мен задачата вече се промени от един уебсайт-магазин в няколко, ползващи една база продукти, които ще бъдат качвани по избор на различни магазини, дори и на различни езикови версии, различни домейни. Изведнъж summar-а стана неприложим, аз искам да си пускам различни брандове, различни домейни с една база данни а в summer-а всеки следващ лиценз е с -30% надолу доколкото знам, а може и да няма отстъпка и мен това не ме устройва. Примерно за 5,000 лв мога да направя система на Magento или OpenCart (там не съм сигурен доколко е удобна системата за такава дейност) която да е доста доработена ако евентуално ми потрябва допълнителна работа - дизайн, темплейти, модули. Тук в Предприемач примерно има хора които разбират от тези системи и не съм вързан само към един източник. Свободата да си купя какъвто си искам домейн и да го вържа през системата с определени стоки ми позволява да работя нишово за конкретни продукти със специфичен домейн, но най-важното бързо и икономично. Със summer-а може би е бързо, ако импортираш стоки но не и икономично в пари. Освен това искам да си обвържа в някаква степен продуктите от "складовата програма", грубо казано, с уебсайтовете, поне в някаква степен.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Има ли модул за OpenCart , който да коригира Title и Description на много обяви на веднъж. Или поне в дадена категория. Ако има ... евентуална цена?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Да има, пиши ми на ЛС
Има ли модул за OpenCart , който да коригира Title и Description на много обяви на веднъж. Или поне в дадена категория. Ако има ... евентуална цена?
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Здравейте, имам малък проблем с WP e-Commerce не ми отваря кошницата или контактите след като ми се ъпдеитна wp-то на 3.8.13 сайта е hot-price.eu ако някой може да ми помогне или да ми каже какво да направя?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Провери дали са ти там страниците или по някаква причина са изтрити. В кошницата(Chekout страницата) трябва да напишеш този шорткод: [shoppingcart]. За контактите също трябва да провериш какво е съдържанието на страницата. Ако имаш въпроси пиши на лично или провери в Google(там пише всичко :) ).
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

OpenCart , RexCart , според мен и WP не са лоши и бързо се инсталирват.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Един малко по различен въпрос.
Коя от системите посочени в тая анкета е най лесна за разбиране на логиката на кода и за доработване?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Приятели, правя онлайн магазин за картини и други произведения на изкуството. Трябва ми нещо без регистрации, със иновативен дизайн и open-source. Не ми трябват теми, само ще си редактирам дизайна, но ми трябва нещо иновативно(разбирайте нещо от сорта на prestashop). Мъчих се с престашоп, но когато едвам махнах регистрациите и се пазаруваше с guest, не можах да си оправя required полетата(не ми трябваха някои). Въпреки, че постигнах каквото исках от дизайна, имах доста проблеми. Та питам има ли нещо, което и да има регистрация да я махна лесно, да е с модерен дизайн и да се променя лесно.(с минимални познание по php, и добри по html&css). Благодаря ви предварително.
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

http://opensolution.org/shopping-cart-quick-cart.html

Приятели, правя онлайн магазин за картини и други произведения на изкуството. Трябва ми нещо без регистрации, със иновативен дизайн и open-source. Не ми трябват теми, само ще си редактирам дизайна, но ми трябва нещо иновативно(разбирайте нещо от сорта на prestashop). Мъчих се с престашоп, но когато едвам махнах регистрациите и се пазаруваше с guest, не можах да си оправя required полетата(не ми трябваха някои). Въпреки, че постигнах каквото исках от дизайна, имах доста проблеми. Та питам има ли нещо, което и да има регистрация да я махна лесно, да е с модерен дизайн и да се променя лесно.(с минимални познание по php, и добри по html&css). Благодаря ви предварително.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Нямам богат опит, но използвах Съмъркарт и бях много доволен от него. Струваше си парите, всичко беше бързо, лесно и удобно. Като недостатък на самата фирма е единствено, че не предлагат отпимизация... (поне за мен беше проблема тя).
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Какво мислите за WP eCommerce ? По-добра ли е от summercart ? Според мен със summercart по-трудно може да се ориентира човек в менюто. Доста е усложнена, вие как мислите?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Ъпдейт си правя! Благодарение на колега minimalvoice вече съм на Opencart и бих казал, че Съмъркарт са безбожници, за балъци като мен, неразбиращи да плащат...

Нямам богат опит, но използвах Съмъркарт и бях много доволен от него. Струваше си парите, всичко беше бързо, лесно и удобно. Като недостатък на самата фирма е единствено, че не предлагат отпимизация... (поне за мен беше проблема тя).
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Как прехвърли продуктите от едната система на другата? (Самъркарт към Опънкарт). Аз имам такава задача в момента и се чудя как да го направя.
Ъпдейт си правя! Благодарение на колега minimalvoice вече съм на Opencart и бих казал, че Съмъркарт са безбожници, за балъци като мен, неразбиращи да плащат...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Никак. Магазина ми беше вече неактивен, въвеждах всички продукти наново... Ако магазинът ти е все още активен се свържи с тях, ще ти окажат съдействие с прехвърлянето на ифнормацията :).

Как прехвърли продуктите от едната система на другата? (Самъркарт към Опънкарт). Аз имам такава задача в момента и се чудя как да го направя.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

пиши ми на лично

Как прехвърли продуктите от едната система на другата? (Самъркарт към Опънкарт). Аз имам такава задача в момента и се чудя как да го направя.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Моят опит е с Prestashop и Magento. Магентото е по-удобно за управление на голям брой продукти и системата ми изглежда по-стабилна и надеждна от Престашоп. Но пък админ панела на Преста е user friendly и по-лесен за ориентиране.
 

Горе