Краят на Aliexpress!

А защо само китайските боклуци да са без данък?

Чакай, чакай, нека се плаща данък на тоя китайски боклук, ама ти пратка за лични нужди от митницата освобождавал ли си? Загуба на време и енергия и огромна бюрокрация. Хората ще си платят данъчето, ама процедурата да е измислена така че да не ни изгубят половин ден... Това е идеята..

Тази прекалена бюрокрация създава условия за черна търговия и за все повече хора-паразити, чиято дейност е да се занимават с бюрокрацията, а не да допринасят по някакъв начин на обшеството с дейността си.
 
Чакай, чакай, нека се плаща данък на тоя китайски боклук, ама ти пратка за лични нужди от митницата освобождавал ли си? Загуба на време и енергия и огромна бюрокрация. Хората ще си платят данъчето, ама процедурата да е измислена така че да не ни изгубят половин ден... Това е идеята..

Тази прекалена бюрокрация създава условия за черна търговия и за все повече хора-паразити, чиято дейност е да се занимават с бюрокрацията, а не да допринасят по някакъв начин на обшеството с дейността си.
Голяма част от стоките които се продават в алиекспрес за безсмислени боклуци.
Съгласен съм кекса да струва 25 лв. Това ще те спре да си купиш боклук който би го захвърлил лесно защото струва 2 лв.
Много голям процент от стоките под 20$ са еднодневки
 
Голяма част от стоките които се продават в алиекспрес за безсмислени боклуци.
Съгласен съм кекса да струва 25 лв. Това ще те спре да си купиш боклук който би го захвърлил лесно защото струва 2 лв.
Много голям процент от стоките под 20$ са еднодневки

Имам неща купени от eBay за под долар които ползвам ежедневно от години и не съм изхвърлил и не са се повредили. Значи очевидно не е чак толкова лошо каството. В България 1:1 същите неща вървят по 5-6 лева в ОЛХ, а аналозите им в магазините по 10+. Ами ако нещо за долар ми служи 2-3 години няма смисъл да давам 10 за нещо което ще трябва и децата ми да ползват, за да е изгодно... Особено за разни кабели, дребни електроники, дребни инструменти са направо супер китайците.

Който иска да плаща скъпо да го прави.
 
Знаете ли приеха ли това за ддс на всички стоки от китай от 2021ва?
 
Знаете ли приеха ли това за ддс на всички стоки от китай от 2021ва?
Да, прието е.

"Досега беше възможно освобождаването от ДДС за вносни пратки на стойност до 22 евро (43.03 лв). От 1-ви юли 2021 г. европейските потребители ще трябва да заплащат ДДС за всяка покупка, дори и за дребни стоки като тениски, калъфи за телефони и др. идващи от Китай и други страни извън ЕС. "

Източници: https://www.gs1bg.org/2020/07/29/ев...IIQKoMFJoylW09p5k_CHdAHBtfRt4kCG0j_sMQzpMpQDY

 
То и без това повечето китайци вече има склад в Европа, така че на леко по-висока цена ще се взимат същите неща. :)
 
Да живее бюрокрацията и бумащината. В ЕС друго не магат да измислят. Та влезте в един сайт, отвсякъде искачащи съобщения измислени от евробюрократите, не може да види човек това за което е влязал....

Ще забогатее ЕС от това, че някой си купил китайски кейс за телефона за 1€ И трябва да плати 20 цента ддс... Истината е, че се търси начин да се даде хляб на хиляди чиновници, некадърни и неспособни да работат в реалната икономика. Всякакви лели там по гишета и всякакви освобождачи на пратки и т.н.
 
пак бива поне че са го отложили за юли и в последния ред пише че може още веднъж да го отложат заради ковида, да издрапаме още една година че после трявба от макето да ги препращат
 
Споко, примерно има скалдове в Полша и други държави в ЕС,
пратките от там не се обмитяват и не им се налага ДДС.
Вярно малко по-скъпи ще са стоките от колкото китайския склад, но няма да се занимавате с бюрократщина
 
Тези данъци за пратки от чужбина и митa` са ми доста неясни.
Всяка стока ли се облага по отделно с мито, или е цялостно за пратката по усмотрение на митничарите?
ами правят го уж от 1 юли 21 за всичко над 1 стотинка плащаш 15лв на пощата за митническо освобождаване + 20% върху обявената доказуема цена на сотката. иначе вероятно самите сайтове като али ще направят така че да се плаща директно към тях още при покупката както го направиха ebay.com с глобалната шипинг програма
 
Споко, примерно има скалдове в Полша и други държави в ЕС,
пратките от там не се обмитяват и не им се налага ДДС.
Вярно малко по-скъпи ще са стоките от колкото китайския склад, но няма да се занимавате с бюрократщина
Тези складове в Европа не са ли безмитни?Т.е. знам за познат, който поръча от европейски склад и пак е плащал такси, става въпрос за прахосмукачка робот от Чехия.Иначе за тези нови такси, имам познати работещи в тази сфера, понеже преди известно време ми задържаха за 2 месеца три пратки, моите ги получавам от Митница Пловдив..имали над 10 000 пратки, за които се грижили 3-ма човека и по цял ден летели напред-назад с листове, това при положение, че все още ги спират избирателно, после как ще се оправят ми е трудно да си представя.Също както ми е трудно да си представя къде ще държат толкова пратки по складовете докато бъдат освободени.
 
Да живее бюрокрацията и бумащината. В ЕС друго не магат да измислят. Та влезте в един сайт, отвсякъде искачащи съобщения измислени от евробюрократите, не може да види човек това за което е влязал....

Честно казано не разбирам какво толкова се оплаквате. Всички ли препродавате или купувате боклуци от Китай? Аз виждам в това възможност да се произвежда нещо в България в ниския ценови сегмент..
Истината е, че се търси начин да се даде хляб на хиляди чиновници, некадърни и неспособни да работат в реалната икономика
истината е че Китай дръпна прекалено много и трябва да бъдат навряни там откъдето излязоха. Нищо хубаво не ни чака при китайско господство... това което е момента ще Ви се види рай.
 
Честно казано не разбирам какво толкова се оплаквате. Всички ли препродавате или купувате боклуци от Китай? Аз виждам в това възможност да се произвежда нещо в България в ниския ценови сегмент..

истината е че Китай дръпна прекалено много и трябва да бъдат навряни там откъдето излязоха. Нищо хубаво не ни чака при китайско господство... това което е момента ще Ви се види рай.
Грешно виждаш нещата. По-вероятно е Германия да запълни освободената ниша от Китай, отколкото това да са български фирми.

Колкото и да е дръпнал Китай, то политическото влияние на последния върху България клони към нула. Замяната на китайските стоки с немски и такива от САЩ, т. е. от страни които пряко водят българската политика е много по-опасното сливане на политическа и икономическа власт!!! В бъдеще винаги може Китай да бъде отсвирен (например с въвеждане на мита), ако сегашния рай като го определи свърши, но Германия няма как да я пипнеш, ако тя се превърне в икономическия тартор (да припомняме ли за прословутия план мобилност???).

Ако предложиш замяна на китайските стоки със такива от страни например от Африка или Южна Америка - да за това бих се съгласил, но такъв вариант за момента не се вижда.
 
Честно казано не разбирам какво толкова се оплаквате. Всички ли препродавате или купувате боклуци от Китай? Аз виждам в това възможност да се произвежда нещо в България в ниския ценови сегмент..

истината е че Китай дръпна прекалено много и трябва да бъдат навряни там откъдето излязоха. Нищо хубаво не ни чака при китайско господство... това което е момента ще Ви се види рай.
Всъщност не е така. България и Европа няма как да произвежда стоки в ниския сегмент по много много много причини. Дори и да произвежда по случайност частично такива, то те пак ще достигнат прескъпи до крайния потребител.

Китайските стоки пак ще останат на пазара, просто обикновения гражданин ще трябва да ги купува от евпорейски търговци на спекулативни цени. От това икономиката не печели.

Китай бил дръпнал. Ами ще дръпне. Китайците работат, произвеждат, развиват всевъзможни технологии във всички сфери. Европейците се офлянкват, бутат на стари лаври и се чудят каква бюрократична простотия да измислят или как да дадат права на чернилки, араби, циганьори, педерасти и всякаква друга такава паплач или как да преебат страните от Източна Европа, че да си пробутат техните стоки и услуги там. По-горе има прекрасен пример с плана “Мобилност”. Не става така. Трябва работа.
 
Информативни да ти кажа, че в България има много средни и малки производители на дрехи/обувки и други продукти, които са пред фалит точно защото стоките, внасяни от Китай, ги подбиват.
С въвеждането на тези мерки ще се стабилизира част от бизнеса в България. Мярката е добра и в полза на българския бизнес. Аз съм ЗА и я подкрепям. Все ми е тая дали ще дам 10 или 30 лева за кейс. Може би мярката ще засегне купувачите на най-евтините продукти.
Чантаджийският клатикурчо освен да пречи на бизнеса и да го занимава с простотиите си, друго не умее. Лошото е, че ББ ги развъди повече и от плъховете, а не носят принадена стойност. Към всеки работещ в реалния сектор са прикрепили по един мързеливец, и семейството му.
В АлиЕкспрес има стоки, които изобщо не се произвеждат в Европа, кво остава за България. И не е само до парите. Огромно тичане по мрачни гишета, дето освен да лепнеш Ковид друго няма кво да се случи.
Повече държава - по-малко бизнес. Чиновникът никога не е бил от полза на реалното производство. Смеехме се на бай Тодор, че много администрация развъдил. По неофициални данни сега са 5 пъти повече.
Досега не съм клел така, ама дано им излезе през носа тая простотия. Той вируса си знае работата. Един на 100 да е болен и ще им го занесе на тях.
Още малко и на пробация ще ни подкарат всички, ей тъй да имат работа.
Един път отивам да си вадя ЕОРИ, после да си го взема. После до спедитора, после да платя ДДС през банка, после в митницата с документите, после пак при спедитора. Като сложа и митническия брокер, и станаха 7 ходения по разни гишета и опашки. Човек трябва да е безработен само с тия да се занимава! И се оскъпява почти двойно, като в моя случай. Хем ми губят времето, и то в работно време, хем да си платя дето си търкали зъбите!
 
Последно редактирано:
Грешно виждаш нещата. По-вероятно е Германия да запълни освободената ниша от Китай, отколкото това да са български фирми.
Ами това си е изцяло наш проблем. Нямаме клафицирана работна ръка, нямаме технологии нямаме нищо . Нямате представа колко неща се правят в България. Самият факт, че сме с 1 млрд лева събрани данъци в трудна година... Ако имахме по-нормално управление щяхме да сме проспериращата страна... за съжалени ни отредена роля на евтина работна ръка..
Китайците работат, произвеждат, развиват всевъзможни технологии във всички сфери
Пропуснал си нещо много важно.. китайците крадат всичко и то по-много и нагло. Тях не ги лови ни патент, ни лиценз...
Отделно ми е писнало от всичките бацили където сеят жълтурковците..

То не беше испански грип, хонгонски, птичи, Ухан 95, SARS сега и корона, еми писна ми от техните вирусни л@йна. Ами що народ са изтрепали непряко.. като за мизерници там да им затворят границите и едно ембарго за 10-15 години докато не си оправят хигиената.

Няма целия свят да страда заради мизерните им бацили който "излизат" през 5-10 години.
 
Ами това си е изцяло наш проблем. Нямаме клафицирана работна ръка, нямаме технологии нямаме нищо .
Работна ръка има, ама с 500 евро месечно трудно ще ги залъжеш. То само за да ходи на работа му трябват половината, като допълнителен разход.
 
Работна ръка има, ама с 500 евро месечно трудно ще ги залъжеш.
В Италия произвеждат вино, масовото им вино далеч не е по-скъпо от това в България, разните им сирена и меса са светлинни години от нашето като качество, цена същата като в България. Как става така че в Италия има и за заплата над 500 евро, качествен продукт на цена почти като в България.
 

Горе