Кредитна спирала на 20

wannabe

New Member
Здравейте!
Преди време бях писал тук и намерих добри съвети.
За съжаление не успях да си оправя проблема - на 20 съм и изтеглих няколко бързи кредита, преди една година. Влязох в кредитна спирала, опитах да връщам,но по едно време нямах такава възможност, бях прехвърлян на различни колекторски фирми, опитвах да се да им обясня ситуацията си, но всеки път бях заплашван със съд или пък ми казваха, че следват много лоши мерки спрямо мен, някои даже ми казваха,че ще ми съсипят живота и положението не е никак приятно. Заминах в чужбина да работя, но точно като се развихри пандемията стана още по-зле, защото бях в чужбина, коронавирус, няколко бързи кредита и заплахи 24/7. Не съм изтеглил парите за да ги изпия, нито да ги изиграя, опитвах се да им обясня,че в момента в който почна работа почвам да съм изряден, както първите месеца,но те ми казваха,че да не работя не е извинение. Продадох си телефона, взимах от приятели малки заеми, даже бях почнал да търся лихвари,че да успея поне да ги събера на едно място, но уви - неуспешно. Сега почнах работа, работя с три езика и взимам 1500 лева чисто, пробвах да кандидатсвам в няколко банки, но навсякъде бях отвърлен. Даже и да давам цялата си заплата, пак остават кредити,които не са обслужвани, миналия месец дадох 1000 лева общо, другото си оставих да живея и пак телефона ми се пръска от звънене, имам лепенки по входа и писма, търся всякакъв вариант. Бяхте ми казали помощ от роднини и приятели, но живея само с баба ми, въобще нямам роднини,които да успеят да ми помогнат и частично. Наскоро се натъкнах на обяви, в които се твърди, че могат да уреждат кредит в банка, спрямо комисионна след това. Цялата сума с лихвите е около 10 000 вече, а аз съм изтеглил 4000. Човек се свърза с мен и каза,че може да уреди кредит от водещи банки само след комисионна след това. Каза ми да му изпратя документите си и колко пари искам да изтегля. Възможно ли е въобще да има такива хора, които уреждат такива неща ? Много ще съм благодарен ако някой има отговор, знам също, че съм направил голяма грешка с тегленето на тези кредити, но тогава не съм проучил добре нещата, нито е имало някой да ми каже, та сега ще трябва да излизам от тази каша, но просто ми трябва съвет оттук как да процедирам.
Благодаря
 
Не знам какъв е тоя зор да се отървеш по-бързо от проблема, и то по начин по който затъваш все повече. Просто забрави за всякакви кредити, изключи си телефона и си върши работата спокойно. Все можеш да си направиш разчет как най-бързо ще изплатиш кредита със заплатата. Пускаш ексела, калкулираш вариантите и започваш всеки месец да изплащаш. 10,000 не са чак такава колосална сума. За година и нещо-две трябва да си готов.
 
Не знам какъв е тоя зор да се отървеш по-бързо от проблема, и то по начин по който затъваш все повече. Просто забрави за всякакви кредити, изключи си телефона и си върши работата спокойно. Все можеш да си направиш разчет как най-бързо ще изплатиш кредита със заплатата. Пускаш ексела, калкулираш вариантите и започваш всеки месец да изплащаш. 10,000 не са чак такава колосална сума. За година и нещо-две трябва да си готов.
Ами защото почват съдебен процес и лихвите текат, идват до вратата ми, лепят ми бележки и казват, че скоро ще ме запорират.
 
Или заминавай за чужбина да ги събереш и изчистиш или някакви роднини... иначе ще си плащаш бая време и лихви и глупости. Изчисти се възможно най-бързо но без да взимаш нови кредити. Дано вземеш поне поука от цялата ситуация.
 
Наскоро се сетих за теб, от предната тема. Жалко, че нещата са се забатачили.

Виж някой кредитен консултант за нормална банка, но едва ли ще станат работите. Като цяло, повечето работят безплатно и взимат комисион от банките, като помагат да се уредят добри условия. Така поне кредита ти ще стане с някаква нормална лихва. Но при тази история трудно

Пробвай да си намериш втора работа на още 4 часа, да изкараш поне още някой лев. Работа има, все ще изпадне нещо. Я за уикенда, я за след работа.

Виждам че владееш 3 езика. пускай една тема тук във форума, все някой ще има нужда от превод на нещо, разгледай темите в пазара, може да си полезен някъде. Няма да изкараш супер много пари, ама в твоето положение всеки лев е от полза. Фейсбук страници ако можеш да подържаш, ще си намериш клиенти веднага, според мен.

Искай аванс от работодателя си, това и предния път ти го предложих. 3-4 заплати напред ти трябват, за да си стъпиш на краката. Със запис на заповед, ако ти няма вяра. Така ще вземеш пари и ще погасиш по-голямата част от борчовете, ще си подсигуриш, че ще имаш 1 стабилна работа в слеващите няколко месеца, докато се издължиш. С втората работа ще се издържаш и така.

Работата с чужбина е обречена, трудно е да се намери стабилна работа и супер по-платена. А има други разходи - път, квартири и т.н.

Кураж и успех!
 
Най-добрият вариант, както и преди споделих, е рефинансиране. С това лошо ЦКР, което си го развърташ от доста време, няма да намериш финансиране от нито една банка. Гаранция. Ако си на постоянен трудов договор и те осигуряват на тези пари е много добре, но не и достатъчно да получиш кредит. Лошата история в Централния кредитен регистър и липсата на солидарен длъжник (съдлъжник) биха отказали и най-толерантната политика на банка спрямо клиент. А, такива толерантни политики изповядват само хората от отдел "Маркетинг" - заучени лафчета, реклами и "Изберете нас". Банките ти дават чадър като вали, завали ли си го прибират. Това е бизнес. Обосновките ти, както и преживяванията, които са с доста лични нотки, не ги интересуват. Няма смисъл да се хабиш с историите...

Отговарям на въпроса:

Да, възможно е. Има комисионери, които уреждат кредити. Ако този, когото споменаваш, не е измамник - ще свърши работа. Най-вероятно ще разпръсне цялата сума (10 000 лв.) в няколко банки (в зависимост от възможността). Ще изтичаш да подпишеш няколко договора, например 3 000 лв. + 3 000 лв. + 4 000 лв. и си готов. За такава услуга, мога да се обзаложа, че човекът ще иска 10% комисионна от материалния интерес. С други думи, уреди ли ти 10 000 лв., вече му висиш 1 000 лв. Прави сметки и мисли. Достатъчно си се прецаквал. Сам. Урокът трябва да е научен. Отдавна.

"Да направиш грешка е човешко...но, за да повториш тази грешка...трябва или да си глупав...или обичаш тази грешка"
 
Наскоро се сетих за теб, от предната тема. Жалко, че нещата са се забатачили.

Виж някой кредитен консултант за нормална банка, но едва ли ще станат работите. Като цяло, повечето работят безплатно и взимат комисион от банките, като помагат да се уредят добри условия. Така поне кредита ти ще стане с някаква нормална лихва. Но при тази история трудно

Пробвай да си намериш втора работа на още 4 часа, да изкараш поне още някой лев. Работа има, все ще изпадне нещо. Я за уикенда, я за след работа.

Виждам че владееш 3 езика. пускай една тема тук във форума, все някой ще има нужда от превод на нещо, разгледай темите в пазара, може да си полезен някъде. Няма да изкараш супер много пари, ама в твоето положение всеки лев е от полза. Фейсбук страници ако можеш да подържаш, ще си намериш клиенти веднага, според мен.

Искай аванс от работодателя си, това и предния път ти го предложих. 3-4 заплати напред ти трябват, за да си стъпиш на краката. Със запис на заповед, ако ти няма вяра. Така ще вземеш пари и ще погасиш по-голямата част от борчовете, ще си подсигуриш, че ще имаш 1 стабилна работа в слеващите няколко месеца, докато се издължиш. С втората работа ще се издържаш и така.

Работата с чужбина е обречена, трудно е да се намери стабилна работа и супер по-платена. А има други разходи - път, квартири и т.н.

Кураж и успех!
Да, за съжаление нещата станаха още по-зле от преди, а със сигурност има още накъде..
В момента правя оувър тайм във фирмата, където работя, работя и съботите, а часовете отгоре,които давам са на база представянето ми, не винаги има смисъл, но стоя по 12 часа почти всеки божи ден. Оттук-оттам пробвам да изкарам нещо, помагам, пусках постове за допълнителни работи по различни групи, приятели, хора. Проблемът е,че вече от няколко институции ми отговарят,че искат цялата сума, иначе - съд. Казват,че ще ми правят и опис скоро време, ако не платя цялата сума. Със сигурност допълнителна работа ще е от полза, определено постоянно търся, но след като си искат парите веднага, забатачвам много.
Благодаря Ви за съветите, ще взема каквото мога от тях !
 
Най-добрият вариант, както и преди споделих, е рефинансиране. С това лошо ЦКР, което си го развърташ от доста време, няма да намериш финансиране от нито една банка. Гаранция. Ако си на постоянен трудов договор и те осигуряват на тези пари е много добре, но не и достатъчно да получиш кредит. Лошата история в Централния кредитен регистър и липсата на солидарен длъжник (съдлъжник) биха отказали и най-толерантната политика на банка спрямо клиент. А, такива толерантни политики изповядват само хората от отдел "Маркетинг" - заучени лафчета, реклами и "Изберете нас". Банките ти дават чадър като вали, завали ли си го прибират. Това е бизнес. Обосновките ти, както и преживяванията, които са с доста лични нотки, не ги интересуват. Няма смисъл да се хабиш с историите...

Отговарям на въпроса:

Да, възможно е. Има комисионери, които уреждат кредити. Ако този, когото споменаваш, не е измамник - ще свърши работа. Най-вероятно ще разпръсне цялата сума (10 000 лв.) в няколко банки (в зависимост от възможността). Ще изтичаш да подпишеш няколко договора, например 3 000 лв. + 3 000 лв. + 4 000 лв. и си готов. За такава услуга, мога да се обзаложа, че човекът ще иска 10% комисионна от материалния интерес. С други думи, уреди ли ти 10 000 лв., вече му висиш 1 000 лв. Прави сметки и мисли. Достатъчно си се прецаквал. Сам. Урокът трябва да е научен. Отдавна.

"Да направиш грешка е човешко...но, за да повториш тази грешка...трябва или да си глупав...или обичаш тази грешка"
Благодаря за изчерпателния отговор. Знаете ли къде мога да намеря надежден комисионер ?
 
Проблемът е,че вече от няколко институции ми отговарят,че искат цялата сума, иначе - съд. Казват,че ще ми правят и опис скоро време, ако не платя цялата сума.
Питай ги хубаво на база на кагво кредитът ти е предсрочно изискуем и коя точка от договорът ти е това. Звучи

Ако имаш имущество на твое име - разкарай го, за всеки случай. Препиши го на баба ти, от нея няма как да го вземат. Ако живееш в нейното жилище, и опис да дойдат да направят - няма как да докажат, че вещите са твои. Тя нетипе съдлъжник. Така че това да не те плаши толкова също. Това често са стандартни лихварски похвати на психологическа основа.
 
Пич и преди ти бях писал и сега ще ти кажа същото, единственият ти вариант е да ги чистиш един по един. Тея дето ще те уреждат няма да свършат нищо, защото освен за лошо ЦКР , банките не гледат на теглени бързи кредити дори когато са обслужвани.
За колко време не мога да ти кажа, но единственият ти вариант е да ги връщаш един по един.
Хващаш първият като започваш от най-малкия, докато не го прекратиш не внасяш никъде другаде, след това 2рия и тн.
Тая съм я играл преди години, опитвах да огрея като тебе на всякъде и просто пръсках стотици по всички, ама те си седяха.
Почнах един по един и тва е формулата. На мен също нямаше как ди ми помогне някой.
 
Не става ясно с кого комуникираш? С ЧСИ или с колекторски фирми, разликата е много голяма.
 
колекторски фирми, ЧСИ нема го заплашва, че ще му съсипе живота. Но как се казва, траа се миси.
Говори за опис на имущество, а това колекторските фирми не го могат, ама как викаш, треа се мисли...
 
Другото нещо е, че колекторската фирма има по-голям интерес да ти вземе парите, отколкото да те съди и да се проточва процедурата. Момчетата с които си говорил са на процент при събрани пари, разбери ги и поговорете мъжки как ще им ги оправяш за да са доволни и те. :)
 
Никой нищо няма да описва. И от паниране файда няма. Те нека си лаят коклото искат, това го пренебрегни и се съсредоточи да си оправиш единия кредит, после другия, и така всички. Трябва да е като предизвикателство - колко по-бързо можеш да ги оправиш и да станеш свободен. Със страх само правиш глупости и шанса е още повече да затънеш. Не им се давай да те плашат с нищо. Те само от това разбират, нали са просто едни измамници.
 
Какво значи да се отърва от живота ?
Знаеш какво значи, и определено е шега. ;)

Извинявам се за грубия въпрос, но каква по дяволите е тази сума, че даваш 1000 лв. за един месец и не се усеща? Според мен, след като имаш вече работа, вземи си разписка от работодателя или договора, който си подписал. Отиди при всеки отделно и започни преговори, какво ти е положението, какво смяташ да правиш от тук натам. Всеки ще предложи схема, в която да види, че ще има постъпления към него. Ако се направят на много важни и заплашват, им теглиш една. По всеки нормално мислещ човек ще се радва на такива действия, при алтернативата, че никога няма да си види парите. ;)

Не им се поддавай, колкото повече им се поддаваш, толкова повече ще натискат. Не знам защо са такива глупаци, но това е мутренски бизнес и е разбираемо защо работят такива хомота там, но това не трябва да те вълнува, следвай си плана, с който да излезеш, всичко друго - ИГНОР.

Също така, бъди прилежен в работата си, покажи, че ти пука и се стараеш. Спечели доверието на началниците си, помагай, дори и да не се изисква от теб, създай впечатлени, че си надежден и коректен. Не се скатавай, не гледай да си вършиш работата на минимума. Питай, бутай се. След някой друг месец поговори с тях за това в какво положение си и ако могат да помогнат. Често съм чувал истории, в които хора са били в нужда и са се обръщали към фирмата си за финансова помощ. Но говорим за хора, които са дали и много на фирмата. ;) Това също е начин, дори е реалистичен според мен.
 
Съгласен съм с доста от мненията преди мен. И според мен трябва да ги чистиш един по един. И да си направиш индивидуална схема на плащане с адекватните кредитосъбирачи.

От личен опит ти казвам, че описа на имущество, дори да е искан от 5 отделни ЧСИ-та, се проточва с години. В случая на мои близки, все още не се е случило, а има съобщения за описи от 3-4 години, включително и с точни дати, които са минали отдавна. Също така, ти нямаш нищо ценно, което те ще могат да вземат, едва ли ще могат да вземат и 2 хиляди лева от твоите вещи. Това влияе единствено на твоята психика, лично съм го изпитвал, мисълта някой да ти взима вещите, макар и да не струват нищо, те притиска и е нормално. Но това е психологическа атака, не се поддавай и мисли рационално, не емоционално. Освен това, апартамента не е твой.

Единственото, което може да ти направят в близката година е да ти запорират сметката. Това се случва чрез ЧСИ и ще получиш поне няколко съобщения да се явиш. В най-лошия случай, може да се договориш в кол центъра да получаваш заплатата си в кеш или поне по-голямата част, а по карта само несеквестируема сума.

Ако можеш да отделяш 1000лв на месец, можеш да изчистиш цялата каша до година и малко. И да си тръгнеш от цялата ситуация със знания и опит, които да ти помогнат да планираш и да се справяш много по-добре финансово за напред. По-добре да се осереш на 20 с 10 000лв, отколкото на 45 с 60 000лв. :) Приеми го като "желана" трудност, която ще те направи по-опитен от твоите връстници.

Успех, само не се отчайвай и със съветите тук и рационално и логично мислене, ще се справиш.
 

Горе