Криейтив Айдиас търси

krakatau

Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
човек за работа в офис или freelancer - позиция фронт енд девелопър за WP, Joomla.

Изборът на човек ще става след интервю в някой от офисите ни в София.
 
От: Криейтив Айдиас търси

Абе научете се да пишете обяви за работа, бе! Деа и смотаняците де....ей как се ядосах
 
От: Криейтив Айдиас търси

Абе научете се да пишете обяви за работа, бе! Деа и смотаняците де....ей как се ядосах
Споко, тя обявата не е насочена към тебе, а вероятно към кретените в форума.
 
Моля Ви и двамата да млъкнете.

Отидете веднъж на среща с Момчил, aka krakatau и ще разберете защо обявите му са написани по този начин. Просто е уникален човек като характер и държание. Не мога да опиша отношението му с думи.

Аз лично гарантирам за коректността му.
 
От: Криейтив Айдиас търси

+1 и от мен за Момчил :) работили сме не един и два пъти изключително коректен
 
От: Криейтив Айдиас търси

Алооо клакьорите, аз не казвам, че е некоректен или нещо. А, че е написал обявата с гъза си. Щото кво се случва когато аз (или друг) загуби много време да отиде до неговия офис и се окаже, че или не е техния човек или е, ама предлагат заплата 600лв.
 
От: Криейтив Айдиас търси

ам,че питай бре кой те кара да ходиш за да получиш инфо , отвори jobs.bg и виж колко от фирмите са обявили възнаграждение , писал е какво търси, ако ставаш за тази работа с едно лично щеше да си решил въпроса. Ако ще да е написал с ..... си работа . Ти сам преценяш дали ще работиш с някой или ще работиш за някой .
 
От: Криейтив Айдиас търси

ам,че питай бре кой те кара да ходиш за да получиш инфо , отвори jobs.bg и виж колко от фирмите са обявили възнаграждение , писал е какво търси, ако ставаш за тази работа с едно лично щеше да си решил въпроса. Ако ще да е написал с ..... си работа . Ти сам преценяш дали ще работиш с някой или ще работиш за някой .
И как да намеря обявите в jobs-a? с Криейтив Айдиас
Лично според мен тази обява я е писал някой който пише на шлйокавица - къса,неразбираема и почва изречението с малка буква, а за заглавието не знам даже какво трябва да означава Криейтив Айдиас.
 
1. Криейтив Айдиас е името на фирмата.
2. За обявата искате заплата ли? Ами в 90% от обявите няма заплата. Свържете се, питайте, пък ще разберете.
3. Относно текста, човека е написал точно и ясно с едно изречение какво търси. По-добре ли щеше да е ако обявата беше от типа:

фронт енд девелопър за WP, Joomla
яки познания по php, mysql, css, js, html, CI и т.н.
минимум 5 години опит на всяко
seo оптимизатор

ние предлагаме:
готин екип
конкурентно заплащане

Изобщо формата за обява за работа подобна на по-горната е отдавна изтъркана.

Не мога да разбера какво искате Вие? Цялата информация Ви е снесена:

1. Къде ще работите - в офис.
2. По-точно - София.
3. Какви познания - WP, Joomla.
4. Специфика на работата - Front-end developer

И ако не бяхте толкова мързеливи, а реално се интересувахте от позицията, щяхте да цъкнете "Криейтив Айдиас" в Гуглето и веднага да влезете в сайта им където да видите аджеба кои са тия, какво правят и къде го правят.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Криейтив Айдиас търси

Прав е човека, от известно време е много модерно да се пуска обява с 1-2 изречения, останалото се оставя на въображението на четящия. Ако ще и най-коретният работодател на света да е, когато самият той не е отделил 15 минути да напише качествено и разбрано обявата си, не виждам как би могъл да очаква някакво по-различно отношение от кандидатите. На така написана обява, кандидатът трябва да си обуе анцуга, да сложи джапанките върху чорапите, неизбръснат и да отиде с 3 думи и недомлъвки да измъмри кой е защо е там. Едва ли ще го наемете и ще ви е приятно да си изгубите времето с него, нали?

Какво значение, че обявата я имало някъде си в нета? При положение, че се пуска тук, където ще я видят именно потребителите на този форум, не виждам логиката. Освен това, не ние сме мързеливи, а автора на обявата - ти сам го показа с твоето твърдение. Щом ги има нещата написани, можеще да ги копира тук, за 10 секунди работа и да си спести и спама.
 
От: Криейтив Айдиас търси

Да, ако знаех, че в това ще се превърне, bitak.biz щех да им го предоставя безплатно, да не абат убавият домейн :lol:
 
От: Криейтив Айдиас търси

Обявата си е много добра, само като се прочете в някой от офисите ни би трябвало да стане ясно на четящия, че няма да е работа в някой гараж и не фирмичка.

П.С. Не познавам човека пуснал обявата, но самото име на фирмата подсказва, че не търси поредния лольо с някакви си познание по еди кво си...
 
От: Криейтив Айдиас търси

Аз само едно разбрах от тая обява - човекът е мърляч. Може да е добър специалист, готин пич или квото е там, ама е мърляч и го мързи да напише 5 изречения. Доста некадърно написана обява.
 
От: Криейтив Айдиас търси

Може и да сте прави, но предпочитам да отида на интервю с 0 очаквания и да бъда приятно изненадан, а не някой да ми пише фермани и приказки от хиляда и една нощ и после да псувам цял ден как сам се подлъгал по лъскавата обява и на къв тъпунгер съм попаднал - щото съм го преживял лично. Най добрите работодатели говорят най-малко!!!
 
От: Криейтив Айдиас търси

Може и да сте прави, но предпочитам да отида на интервю с 0 очаквания и да бъда приятно изненадан, а не някой да ми пише фермани и приказки от хиляда и една нощ и после да псувам цял ден как сам се подлъгал по лъскавата обява и на къв тъпунгер съм попаднал - щото съм го преживял лично. Най добрите работодатели говорят най-малко!!!
Точен пример за това е мощ шеф, излишни приказки не обича изобщо.
Но и недомлъвки също.
 
От: Криейтив Айдиас търси

Може и да сте прави, но предпочитам да отида на интервю с 0 очаквания и да бъда приятно изненадан, а не някой да ми пише фермани и приказки от хиляда и една нощ и после да псувам цял ден как сам се подлъгал по лъскавата обява и на къв тъпунгер съм попаднал - щото съм го преживял лично. Най добрите работодатели говорят най-малко!!!

Аз пък предпочитам да отида с ясна представа какво се търси и какво се предлага. Не да отида за едно, а да се окаже "фронт енд девелопър" (да се чете: момче за всичко) на работно време 7 дни в седмицата от 8:00 до 20:00 за 450лв. Не казвам, че е така, а че няма как да се разбере по тази "обява". Казах го и преди, както работодателя не би искал да си губи времето с аматьори и объркани индивиди, които не знаят как са се озовали там, така и аз не искам да бия пътя, да правя сметките по телефона и да си губя времето за нещо, което при едно по-подробно описание на обявата би могло да стане ясно, че не е за мен. Или пък обратното - че е точно за мен.

Има много странна тенденция явно работодателите, които пускат обяви тук да напишат пет думи и предпочитат 1000 човека да им се обадят и да им пишат и да ги заливат с въпроси, отколкото да си напишат като хората обявата и да и се обадят 20 човека, ама всичките да са реални кандидати.
 
Re: От: Криейтив Айдиас търси

ам,че питай бре кой те кара да ходиш за да получиш инфо , отвори jobs.bg и виж колко от фирмите са обявили възнаграждение , писал е какво търси, ако ставаш за тази работа с едно лично щеше да си решил въпроса. Ако ще да е написал с ..... си работа . Ти сам преценяш дали ще работиш с някой или ще работиш за някой .
Ама ти нормална ли си, ма? (ееей баси хората - и кво като в жобса 99% от обявите са като тази - толкова по-зле. Псувал съм случайни хора там с СМС заради лай.ната написани)
1. Да, добре е да има заплата но не е задължително. Обаче поне от до е хубаво да се спомене. В тая сфера никой не иска да си губи времето. 2. Задължително е да има повече в описанието - соц. придобивки поне.
 
От: Криейтив Айдиас търси

и се чувстваш голям мъж като ми говориш на МА?? и си пратил няколко смс-а с псувни ?

напълно нормална съм :) поне при последния преглед така каза лекаря :)

на това което казваш за обявите ,че трябва да има всичко :)
последната обява която пуснахме за работа при нас беше описана от а до я + заплата + задължително написано мот. писмо (с големи букви че трябва лично те да напишат въпросното писмо) .

трябва да знаеш , че за град като моя имаше 150 + кандидата , разбира се заплатата беше 10-15% повече от средната за града , от тези 150 кандидата 140 бяха copy/past едно и също готово писмо и само бяха сменили тяхното име и това на фирмата ни. като от тези 150 човека само 5 отговаряха на посочените изисквания в обявата другите бяха кандидатствали просто защото трябва да си търсят работа , от 5-те които отговаряха само 1 дойде на среща другите 4-рима казаха,че ще дойдат, но не се появиха в офиса в оречения ден и час, 3-ма от тях звъннаха в края на деня да кажат,че щели да дойдат на другия ден :) разбира се им отказахме среща


идеята е че както и да напишеш обявата от Н на брой кандидати 1-2 ма ще ти вършат работа
 

Горе