Криминалната ситуация в България и до каква степен пречи или помага на бизнеса?

52-годишен мъж е прострелял смъртоносно 45-годишен свой съсед в столицата, съобщиха от МВР.


По предварителна информация убитият е известният психолог Иван Владимиров - Нав, а задържаният за убийството е бивш полицай.


Поредните две жертви на демокрацията.... Психологът повярвал си, че професията и образованието му дават право и е по-велик от обикновения полицай. Полицая озлобен от живота и всекидневната борба за оцеляване в "свободния и европейски" Булгаристан....
 
Съжалявам, че ще го напиша, но последно време го виждам доста често - в полицията да има повече потенциални престъпници отколкото на улицата. Мине не мине време и някаква криминална случка със замесен действащ, забележете, действащ, полицай. Не мога да коментирам дадената ситуация, но със сигурност убийството е абсолютно недопустимо крайно решение на какъвто и да е спор или вражда, непростимо и необоснован изход от каквато и да е ситуация. И това няма да спре да се случва. Наистина не знам как ще се възпитават бъдещите поколенията в респект към значката, ако това стане тенденция. А това е тръгнало много скоростно натам.
 
Съжалявам, че ще го напиша, но последно време го виждам доста често - в полицията да има повече потенциални престъпници отколкото на улицата. Мине не мине време и някаква криминална случка със замесен действащ, забележете, действащ, полицай. Не мога да коментирам дадената ситуация, но със сигурност убийството е абсолютно недопустимо крайно решение на какъвто и да е спор или вражда, непростимо и необоснован изход от каквато и да е ситуация. И това няма да спре да се случва. Наистина не знам как ще се възпитават бъдещите поколенията в респект към значката, ако това стане тенденция. А това е тръгнало много скоростно натам.
В последните 15 години да не кажа 20 е тенденционно да се наемат хора ментално нестабилни и неквалифицирани за дадена професия. Не са само полицайте, но при тях и при лекарите се вижда най-ясно поради естеството на работата.
 
В последните 15 години да не кажа 20 е тенденционно да се наемат хора ментално нестабилни и неквалифицирани за дадена професия. Не са само полицайте, но при тях и при лекарите се вижда най-ясно поради естеството на работата.
Абсолютно съм съгласен. При професии, в които зависят човешки животи е най-драматично. Може би и за това прави такова силно впечатление.
 
Абсолютно съм съгласен. При професии, в които зависят човешки животи е най-драматично. Може би и за това прави такова силно впечатление.
Но вината не е в хората работещи тези професии. Хората наемащи ги и държавата са тези които трябва да определят условията и дадат оценка на уменията на даден човек и до каква степен е подходящ за тази професия.
 
То не е само МВР и прокуратурата е голяма издънка също:

 
Из Фейсбук:

Screenshot from 2023-02-13 15-23-47.png

До тук с това колко може да се разчита институциите. И това е само един от постовете. Поне още 2-3 такива съм чел в последните 3 месеца. В някой от тях четох коментар, с който по принцип не бих се съгласил, но става единственото решение, а именно да се снабдиш с средство за самоотбрана. Не говорим за пистолет или някакво хладно оръжие, при което използването му би водело до доста крайни ситуации, а за спрей, електрошок, малка телескопична палка. Ако се продължи в този дух, ще се наложи доста хора да се обзаведат. Не говорим да се млатят или да упражняват правилата си, а единствено и само за самозащита, което е в правото на всеки. Поне така мисля. За това, имайте в предвид това. Около мен още не го забелязвам, но вече все по-често чета за това в социалните канали. Въпрос на време е до стигне и до мен.

Имам чувството, че и темата може да придобие такъв наклон. Линкове от сайтове с такива джаджи. :) Но дано не съм прав. :)
 
Из Фейсбук:

Виж файлът 27817

До тук с това колко може да се разчита институциите. И това е само един от постовете. Поне още 2-3 такива съм чел в последните 3 месеца. В някой от тях четох коментар, с който по принцип не бих се съгласил, но става единственото решение, а именно да се снабдиш с средство за самоотбрана. Не говорим за пистолет или някакво хладно оръжие, при което използването му би водело до доста крайни ситуации, а за спрей, електрошок, малка телескопична палка. Ако се продължи в този дух, ще се наложи доста хора да се обзаведат. Не говорим да се млатят или да упражняват правилата си, а единствено и само за самозащита, което е в правото на всеки. Поне така мисля. За това, имайте в предвид това. Около мен още не го забелязвам, но вече все по-често чета за това в социалните канали. Въпрос на време е до стигне и до мен.

Имам чувството, че и темата може да придобие такъв наклон. Линкове от сайтове с такива джаджи. :) Но дано не съм прав. :)
Нещата са малко сложни. Забелязъл съм, че хора като писалите поста имам доста криво разбиране какво е да живееш в блок. Очаква купувайки си някъде жилище да е като имение с поне 10 декара двор и абсолютна тишина нарушавана от звука на пойни птички и пърденето на катерички. Постоянно са в драма с половината си съседи. Един пускал водата в три през ноща, друг си хлопвал вратата , трети много пушел на балкона, друга позлвал прахусмукачката или пералня всеки ден... Има и чалнати съседи, но в като човек живял и живеещ последните 30 години под наем в 5 различни града и две държави пролема обикновенао започва от хората с най-големите претенции.

20-30 години назад хората живееха в същите бокове и апартаменти, но не се избивха.

Елктрошоковете са добра идея купи полези са и срещи бездомните песове. Купувай сега, защото вероятно ще им спрат свободната продажба до няколко години. Оръжие също е добре да има човек. Имал съм и бойно и газово не те променя. Като презерватива по-добре да го имаш и да не ти трябва а не когато ти потрябва да го нямаш.
 
Със сигурност не очакваш да те гръмнат за оцапана врата? :) Тук говорим за ненормални хора, дребните глупости въобще не се обсъждат. Може да ги прескочим с усмивка.

Но има и много чувствителни, които на практика никой не ги бръсне за нищо. Една от ж.к. Света Троица преди няколко дни се оплака, че в 2-3 часа следобед били имало дъндания от сватба във входа им, такива майната им. Това са вече някакви криваци. Тях не ги обсъждаме, а тежките случаи на олигофрени с много тежки психически отклонения и такива дори, които имат достъп до оръжие. ;)
 
Със сигурност не очакваш да те гръмнат за оцапана врата? :) Тук говорим за ненормални хора, дребните глупости въобще не се обсъждат. Може да ги прескочим с усмивка.

Но има и много чувствителни, които на практика никой не ги бръсне за нищо. Една от ж.к. Света Троица преди няколко дни се оплака, че в 2-3 часа следобед били имало дъндания от сватба във входа им, такива майната им. Това са вече някакви криваци. Тях не ги обсъждаме, а тежките случаи на олигофрени с много тежки психически отклонения и такива дори, които имат достъп до оръжие. ;)
Така е. Незнайно защо такива неща преди демокрацията не се случваха. Дали от страх от закона и полицията , дали от възпитанието на хората обаче е факт. Сега масовото опростачване води до дивашки сцени. И още по-странно хора ужа образовани, уж с нкакъв интелект избушват кочината наравно с бай Мангау...

В една друга тема тук сме свидетели. Представиси видния защитник на Украйна да се държи така на живо с някой обикновен човек пребит от работа и очукан от живота само защото е казал: Еь, добре се живееше при соца... Нашия изпада в истерия, крясъци, вой и го намират на партера с тесла във главата....
 
Всяка седмица има подобна новина:


Едно време респектът бе друг, но и органа бе друг. Сега дори съм забелязал, че новите поколения растат с една много изкривена представа за тази професия. След време ще спрат да правят разлика между полицай и престъпник, и това няма да е нещо, което ще е втълпено от медиите, артистите или самите тях, а от обкръжаващата ги обстановка.

Наскоро мои познати ми разказаха за срещата си с полицаи. Единият в САЩ, другият в България. В САЩ са пътували по някакъв пустинен път и са решили да спрат за малко, за да видят картата и да се ориентират на къде да поемат при следващата отбивка, защото там, ако не вземеш правилната отбивка има голяма вероятност да караш десетки километри напразно. Докато се ориентирали, до тях спряла от нищото полицейски автомобил, полицаите излезли от автомобила и първата им реплика била, с какво може да ви помогнем. Ясно е, че са чужденци, които ясно малко са се олели. Тук, другия мой познат, обикалял едно кръгово, и не успял да излезе от правилната му страна, отбил аварийно и абсолютно безопасно в страни от пътя, за да огледа GPS-а си, като до него спряла родната полиция и започнали да му се карат как след такива маневри спира точно тук и какво е целял. Все си мислех, че слогана служим на обществото значи нещо за тази професия, но на определени места по света само.

Иначе има и такива ненормалници:


Малко да им се развали комфорта, вдигат големи панаири. Но живееш в блог, знаеш какво те чака. Вземи си къща в някое село, нямаш проблеми. В предния ми апартамент на горния етаж постоянно се биеха някакви чужденци. Собственикът на апартамента го даваше под наем по някаква програма и през годините го обитаваха какви ли не изроди, но какво да кажеш. Полицията безсилна, съседските предупреждения безполезни. И в един момент се стига до вражди и глупости.
 
Последно редактирано:
Няма връзка с криминалната ни картинка, но пък показва колко е болно обществото вече и нашето. Крадено от друг форум:

Имаме масова стрелба в училище. Нищо особенно. Интересната част - бяла жена на 28 години, която се идентифицира като мъж. В момента туитър е много объркан на чия страна да застане...
 

Горе