Крионика. Какво мислите

А, много ти благодаря за линковете и старанието да ме направиш грамотна. ;)

Прехвърлих първата статия за изследването - нищо ново под слънцето. Хич не ми се връзват методите му, но да кажем - ок, всичко е ясно - няма душа, няма прераждане.
Как ще ми обясните тогава, вие с науката факта, че някои хора в регресия започват да говорят на езици, които не са учили в сегашния си живот, включително на арамейски, който е мъртъв от хилядолетия?
Малии, тва мозъка кви способности имал, благодарение на всемогъщите си неврони! :D:D
Сподели линк с научна статия описваща такъв случай! Това са ИЗМИШЛЬОТИНИ!
 
"Nikola Tesla said it best, “the day science begins to study non-physical phenomena, it will make more progress in one decade than in all the previous centuries of its existence. To understand the true nature of the universe, one must think it terms of energy, frequency and vibration.”

https://www.collective-evolution.co...usness-can-alter-our-physical-material-world/
Какви енергии, честоти и вибрации те гонят, не знам. Това да твърдиш, че има духове изпълняващи желания и да ми цитираш "Приказки от 1001 нощи" направо ме трогва...
 
И ако се съгласиш, че подсъзнанието е свойство на мозъка и не може да съществува отделно от него - ДА!

Няма как да се съглася с това, при положение, че няма научни доказателства за това. Лично съм се уверила в способността на съзнанието да предрича събития. Науката казва ли, че мозъкът има способност да вижда бъдещето?
Ето какво казва психологът Браян Уайз:

Една от целите на хипнозата, както и на медитацията, е да се стигне до подсъзнанието. Това е тази част от вашия ум, която се намира отвъд нормалното съзнание, отвъд постоянния залп от мисли, чувства, външни дразнители и други атаки върху вашите възприятия. Подсъзнанието функционира на по-дълбоко ниво спрямо нормалното ниво на възприемане. В него умствените процеси протичат без да ги възприемаме съзнателно. Изживяваме мигове на мъдрост, интуиция, изобретателност, когато тези подсъзнателни процеси се появят в обсега на съзнателното ни възприемане.
Подсъзнанието не е ограничено от наложените от нас граници на логиката, пространството и времето. То може да помни всичко, от всяко време.
Ако подсъзнанието е функция на мозъка, който използвам в сегашната си материализация, как може да помни събития от преди стотици години?

Ето линк към цялата статия, който се интересува: http://regresia.weebly.com/1076-108...1088107710751088107710891080110310901072.html
 
Ти що не ми дадеш официален линк към източник, който обяснява защо гравитацията е безцветна и невидима?
"Nikola Tesla said it best, “the day science begins to study non-physical phenomena, it will make more progress in one decade than in all the previous centuries of its existence. To understand the true nature of the universe, one must think it terms of energy, frequency and vibration.”

https://www.collective-evolution.co...usness-can-alter-our-physical-material-world/
Това беше един от най-добрите коментира през последните 4 страници.
 
Добре, бе! Земята е плоска, имаме души и се прераждаме! Давайте да изгорим всички учени на клада и да се свършва! В състояние на хипноза мозъка прави това което му се каже! Ако му кажеш да се върне 200 години назад, той ще се върне... като естествено си съчини историята! НЯМА МИНАЛИ И БЪДЕЩИ ЖИВОТИ! ВРЕМЕТО Е СТАТИЧНО! Или с лека ръка ще отречете и теорията за статичността на времето, понеже не се вписва в средновековните ви възгледи?
 
Това с енергиите, астралите и т.н. беше опит да се замени думата душа, с нещо по-"научно". Вярвайте в каквото пожелаете,само това мога да ви кажа. Защото нямам намерение повече да коментирам. Има стотици хора с преживявания близки до смъртта, регистрирани и документирани, които за вас са психопати и на свръх надарени деца разказващи и виждащи неща,които няма как да знаят. Също и регресии....Щом сравнявате себе си с компютър и се изчерпвате с невронни връзки - Ваше право! Аз бях до тук.
Преживяване близко до смъртта НЕ Е СМЪРТ! Мозъка е жив и си работи! Смъртта е дълъг процес, а не събитие!
 
Висшите многоклетъчни организми са изключително сложни биологични системи, които се състоят от милиарди клетки и множество подсистеми – нервна, сърдечно-съдова, дихателна и други. Даже при рязко настъпване на тежки, несъвместими с живота увреждания, организмите не умират внезапно, а в продължение на няколко минути. В някои случаи настъпването на смъртта може да продължи с часове и дори дни.

Абе вие не сте ли ходили на училище?
 
Някой бил ли е близо до смъртта от участниците в темата? Аз съм бил малко в кома, като млад моторист, ама нито си гледах тялото отгоре, нито светлина видях, нито пропаднах към пъкъла... ко става тука!? :) Просто всичко изгасна, не си спомням дори момента на удара! Само си си спомням, че си казах - на тоя камион ще му мина много тънко от дясно и край :) Събудих се 12 часа по-късно на операционна маса с 20 доктора отгоре ми, то даже не се събудих, а съвсем смътно си спомням картинката. Сега като се замисля... възможно ли е да съм гледал отстрани, ебаси... После разбрах, че съм се тресна челно в шибания камион. Без каска, без екипировка, по къси гащи, гол до кръста. Ама всичко е точно, за 1 година се възстанових напълно :) Та искам да кажа, че нищо сакрално не видях и не помня.
 
40978457_1988253971195891_2390433755908014080_n.png
 
Напускам темата. С Унтерменш не се спори. На Унтерменш се говори с куршум. Или в Konzentrationslager.

На тъпо юдейско копеле няма какво да обясниш.

Ето каква е причината да се срамувам от националността си и да не посещавам бг форуми, нито да комуникирам с бъл(х)гари. Това беше изключение и грешка.

Късо чело, къс ум.

В крайна сметка вярва на теорията си обаче не желае да я тества и докаже. За 1 ден ще разбере че духовното съществува и няма никога повече да спи, обаче решава да е писач, от комфорта на топлия си дом. Подпиши декларация и ще ти кажа как да се срещнеш с несъществуващо "духовно" още утре. Съветвам ако кажеш отново не, всички писали да направят като мен и ДА НЕ хранят Трола.
 
Последно редактирано:
Висшите многоклетъчни организми са изключително сложни биологични системи, които се състоят от милиарди клетки и множество подсистеми – нервна, сърдечно-съдова, дихателна и други. Даже при рязко настъпване на тежки, несъвместими с живота увреждания, организмите не умират внезапно, а в продължение на няколко минути. В някои случаи настъпването на смъртта може да продължи с часове и дори дни.

Абе вие не сте ли ходили на училище?

Какво общо има училището??
Аз съм виждала с очите си как настъпва смъртта. Исках да чуя твоето виждане по въпроса. Разочарована съм, не очаквах да имаш толкова скучни и безлични възгледи за един толкова важен процес.

Ти разглеждаш единствено незначителното - счупването на амбалажа. И това ли е всичко?? Не е.

Знаеш ли, че има йога учение - практика, наречено Mahasamadhi, при което обитателят напуска опаковката по собствена воля и не се връща повече в нея. Не е самоубийство, защото тялото не е наранено и увредено по никакъв начин. Йогите не просто познават душите си, а ги управляват. Това дали учените са го доказали, а? Ако не са, значи не е вярно. :D
Съпругата на моя йоги Sadhguru е напуснала материалния свят по такъв начин. Направила го е публично пред хора, за да няма спекулации за смъртта на тялото ѝ. В мрежата има информация за случая - няма да ти поднасям на готово. ;)
Като заговорихме за йогите - учените не биха допуснали за възможно и 50% от това, което йогите са способни да правят и не само с тялото, но и със съзнанието си. Това какво означава? Че учените измерват само физическите аспекти на живота. Нямат инструментите, за да изследват духовното, така че нямат право да го отричат, само защото не могат да го проучат.
 
Последно редактирано:
Какво общо има училището??
Аз съм виждала с очите си как настъпва смъртта. Исках да чуя твоето виждане по въпроса. Разочарована съм, не очаквах да имаш толкова скучни и безлични възгледи за един толкова важен процес.

Ти разглеждаш единствено незначителното - счупването на амбалажа. И това ли е всичко?? Не е.

Знаеш ли, че има йога учение - практика, наречено Mahasamadhi, при което обитателят напуска опаковката по собствена воля и не се връща повече в нея. Не е самоубийство, защото тялото не е наранено и увредено по никакъв начин. Йогите не просто познават душите си, а ги управляват. Това дали учените са го доказали, а? Ако не са, значи не е вярно. :D
Съпругата на моя йоги Sadhguru е напуснала материалния свят по такъв начин. Направила го е публично пред хора, за да няма спекулации за смъртта на тялото ѝ. В мрежата има информация за случая - няма да ти поднасям на готово. ;)
Като заговорихме за йогите - учените не биха допуснали за възможно и 50% от това, което йогите са способни да правят и не само с тялото, но и със съзнанието си. Това какво означава? Че учените измерват само физическите аспекти на живота. Нямат инструментите, за да изследват духовното, така че нямат право да го отричат, само защото не могат да го проучат.
Да, да... сигурно и си заченала непорочно... Самия факт, че смесваш йоги и наука в едно изречение е доста красноречив. Лека вечер ти желая и все така да продължаваш да вярваш в таласъми.
 
Аз не мога да разбера защо всички трябва да достигнем до дадено заключение заедно и хората просто не допускат възможността някой друг да е прав, поне за себе си, и да се води разговор, в който уважаваш гледната точка на другия, дори ти самият да не си съгласен изобщо с нея.

Ако се върнем към корените на темата, а те са по-скоро спекулации и това какво всеки от нас мисли, а не какво всеки от нас трябва да мисли по темата, то моето мнение е следното:

1. Аз съм ЗА тази наука, както съм ЗА зад всяка наука, но това не означава, че смятам за реалистично значителен прогрес по въпроса с креониката да бъде постигнат скоро.

В момента технологията, която ползват, макар и напреднала, е на доста базисно ниво откъм резултатност - тялото не бива перфектно запазено във времето, просто процесите които се случват след смъртта са забавени в една доста голяма степен. Химикалите които ползват за да постигнат замразяване без да се увредят прекалено много клетките едва ли са супер щадящи тъканта, така че това е друг минус. Антифриза който използват не е перфектен и възникването на пукнатини в тъканта, и особено мозъка, е възможно и даже май е вероятно. Това както можете да си представите не идеален вариант също. Както и въпроса с това дали дадена компания може да си позволи да поддържа база с нужното оборудване в продължение на десетилетия или столетия, без да изпадне във фалит и всичкото това нещо, което изисква надзор и ресурси като ток и химикали, да се окаже непреодолим разход, който няма кой да го покрие. Освен това за да има смисъл от креониката трябва да си близо до локацията в момента на смъртта, за да могат да реагират максимално бързо и да запазят тялото в максимално добър вид. Т.е. това са доста неидеални неща.

Големият плюс е, че всичко е по-добре от това да не те замразят. Да, може надеждата да е супер малка, но я има и това е един начин да се примириш по-лесно с неизбежният край на твоето съществуване, независимо дали вярваш че има и неща, които са по-големи и вечни от живота.

Аз лично съм вярващ, както и семейството ми, и не знам дали бих се подложил на тази процедура, дори да имах необходимите финанси. Почти съм сигурен, че не бих, ако цялото ми семейство не направи същото заедно с мен. Сигурен съм, че всеки който е губил близки до него хора в зряла възраст би разбрал донякъде тази гледна точка - животът продължава за тези, които все още имат някакво време на земята, но просто не е същият, и аз лично не мога да се сетя за нещо по-плашещо от това да си последния оцелял от твоето семейство. Да, хората са се слбъсквали с тази ситуация от началото на съществуването на нашият вид, но като много други нещо - реалността е по-скапана и от най-креативната ти представа за дадена трагедия. За мето огромно щастие не ми се е налагало да преживявам подобно нещо и се надявам никога да не ми се наложи, колкото и егоистично да звучи това.

Мисля, че доводите на хората, които са и за и против такива неща са легитимни, за индивида който изповядва дадено нещо. Както и че атеизмът е нещо нормално, макар и да не мога да го разбера лично като идеология, която хората се опитват да пробутат на останалите. В смисъл такъв - разбирам, че някои ценят високо науката и становището на науката по разни въпроси, или пооне предплагаемото такова, тъй като в днешно време могат да се намерят научни доказателство против и за буквално всяка теория.

Но имам един въпрос към атеистите: имате ли деца или пък имале ли сте близки, които сте загубили когато сте били в по-напреднала вече зряла възраст? Аз лично нямам деца, но както са казали в Игра на Тронове - хората са изобретили боговете, за да могат да кажат на децата си, че има нещо или някой, който ще ги пази дори и през най-тъмните моменти. Аз лично бих желал моите евентуални деца да вярват в нещо повече от моята сила да бъда безгрешен или да се грижа за тях, защото никой не е вечен и всеки прави грешки, и не искам децата ми да бъдат цинични малки копеленца, които нямат капка емпатия към страданията, емоциите, мечтите или добруването на околните, а с това и към техните собствени.

Както и би ми се искало да вярвам, и вярвам, че близките които не са вече с нас, са на по-добро място и един ден човек се събира с тези, които е обичал и са го обичали. Да, оставям възможността да не е така отворена, но предпочитам да я игнорирам и да не вярвам в тази алтернатива. Да мислиш по друг начин би било предателство към хората, които са били преди теб, поне според мен. Но не съдя хората, които са от другият край на барикадата, защото за всичко си има причини, независимо дали е начина по който човек е бил отгледан, възгледите, които са му били наложени от хората около него, както и обстоятелствата, с които му се е налагало да се сблъска.

А към хората, които са против креониката поради някакви възвишщени причини - окей, разбирам ви гледната хочка, но най-лесният начин да нараниш някой е като му върнеш нещо, което обича от дъното на душата си, но само след като си счупил това нещо на непоправими парченца. В този ред на мисли мисля, че смъртта може да бъде поставена в подобни граници - губиш някого, безвъзмездно, и макар тялото му да е още там, знаеш, че трагедията никога не може да бъде поправена, колкото и да би дал всичко да имаше начин. Според мен да можеш в този момент да си качеш "Окей, но ето я креониката, МОЖЕ пък някога някъде нещо да се направи за моят близък човек", смятам, че това само по себе си прави идеята за креониката безценна.

Аз лично като човек, който съм болен от неизлечима болест и ми се е налагало да сядам на операционна маса без да знам дали ще се събудя след това, мога да заявя, че няма нищо възвишено в това да си отидеш примирен. Не е толкова просто или специално преживяване само по себе си, но след него спираш да мислиш за това как е по-добре да си отидеш с принципите си, отколкото да си тук без тях, в смисъл помага ти да установиш кои принципи и каузи наистина си заслужават да влезеш all-in за тях, и кои са били просто някаква самозаблуда за това колко много неща знаеш за живота, и да се опиташ да накараш другите да се чувстват по-непревилигировани, за това че не споделят мнението ти. Тук имам предвид момичето, което говореше за това как нещата просто се случват и трябва да се примириш с тях, защото това по някакъв начин е свързано с религията и т.н. Аз не съм експерт по религиозни въпроси, просто човек, който вярва и макар да вярвам, че сме на мястото на което сме, с причина, също така вярвам, че сме длъжни към себе си и към света да се борим за това да разгърнем своя потенциал и талант, и да се издигнем над обстоятелствата, защото това също може би е част от големия план, но може би не е, може би е, никой не знае, за това всичко е отворено към интерпретации и нещата горе са просто моите мисли по въпроса, без да ангажирам никой с тях, дори и себе си, защото със сигурност не съм ги подредил или обяснил по абсолютно перфектния начин.

Едно от хобитата ми е да пиша спекулативна литература, сиреч фентъзи, Игра на Тронове и т.н. и мога смело да заявя, че да сложиш думи в устата на измислен персонаж, с които думи да опишеш даден аспект от живота, е много по-прост и праволинеен процес от това човек да опише добре своите собствени мисли, емоции и ценности. Просто защото хората сме сложни същества и е доста по-трудно да разберем какво ни движи над самите, отколкото някое друго човешко същество.

Но ако поста ви е прекалено дълъг, нека завърша със следното обощение: мислете каквото си искате, имайте каквото си искате мнение, но оставете вратичка и мението на другите, няма как да знаем кой е прав и кой е крив, ако имаше как да го знаем, нямаше да има спор на първо място. Не приемайте за даденост това, че знаете какво преживяват околните всеки ден от живота си - факт е, че никой от нас не знае, не и наистина. И четете повече художествена литература - много по-лесно е да се поставиш в ситуацията на някой друг, ако изпиташ 1 000 различни жовота през магията на измислените ситуации с измислени хора и измислени но решими проблеми. Общо взето това е.

Сори за дългия пост. За който се е обидил - не е нужно да се обиждате от това, че не сте съгласни с мен, както аз се опитвам да не се обиждам от това, че 6 000 000 000 души по света не споделят моето мнение точка по точка. :)
 
"Но както са казали в Игра на Тронове - хората са изобретили боговете, за да могат да кажат на децата си, че има нещо или някой, който ще ги пази дори и през най-тъмните моменти."

Явно и ДНК-то ти се е структурирало само. Сами са се наредили всичките ти органи от "еволюция". Защо нищо не еволюира в момента, само това да ми кажеш? Маймуните що не се превръщат хора, и защо от звезден прах на земята не се формират нови раси или животински видове. Забележи, че всичко в тялото ти е направено да работи перфектно; в симбиоза. Генно инжениране. Умен.

Това се намира в телата ни, част от клетките ни. Виж по-долу. Който твърди, че това е "еволюция" е доста тъпо парче. Сериозно.

Flagellar Motor
Като истински двигател, това е вид ротационен мотор, доста подобен на електрически мотор, като има ротор, втулка, има лагери, U-joint, bushings, bearings, статор, дори вид скоростна кутия с предавки, и т.н.

Сега с Нандибанди ще ви гледаме сеира, как ще си оспорите собствената наука и как ще почнете да изглеждате смешни и жалки бетаци.




F1.large_-550x313.jpg


Schematic-diagram-of-the-proton-driven-bacterial-flagellar-motor-The-flagellar-motor.png


A-schematic-diagram-of-two-types-of-flagellar-motors-A.png
 
Последно редактирано:
Честно казано горния пост съм го написал за всички във форума освен теб, тъй като впечатлението ми относно твоята персона от други теми е повече от отрицателно и съм се изкушавал неведнъж да те сложа в игнор-листата ми.

Аз смятам да се престоря, че не си ми писал, предлагам ти и ти да направиш същото.

А и какво вече казах - не съм тук да убеждавам някой в каквото и да е, аз уважавам своето мнение, но това предполага да уважавам мнението и на околните, дори да не съм съгласен с техните изводи или теории, стига съответните хора да се държат културно по време на дискусиите ни, нещо на което ти определено си повече от неспособен. :)
 
Естествено "че ще се престориш че не съм ти писал". Понеже ти изкарах 800 доказателства в последния ми пост, затова сега единственото, което ти остава да направиш е да подвиеш опашка.

Ако един циганин пее на цигански и повръща, трябва ли да го уважа и да се опитам да видя "неговата гледна точка"? Или може би и на хлебарките трябва да се опитам да видя гледната точка.

Моля, ако ще коментираш нататък, коментирай по предишния ми пост за Flagellar-a. Темата е за Крионика и Биология така или иначе.


 
Ако ти имаш навик да отговаряш сериозно на хора, които в последните си 5 поста към теб са те обидили директно в 3 от тях и да се опитали да се заядат в другите два, аз определено не съм от типа хора, които се държат културно спрямо такива персони, за това просто те игнорирам, което е доказано по-добра стратегия от това да се ядосва човек. :)

Това, което се опитвам да ти обясня с две думи е, че поведението ти не ме кефи, да не ползвам по-силни думи, и не ме интересува какво ти е мнението по каквито и да е въпроси, дори да се препокриваше запетайка по запетайка с моето собствено мнение, пак би ми било неприятно да общувам по какъвто и да е начин с теб, а какво остава когато продължаваш да се държиш като хванат от гората. Мостът отдавна изгоря.

Moving on...

ЕДИТ: Освен това не мога да разбера защо се опитваш да спориш с мен. Ясно съм написал в поста ми, че се определям като вярващ, че семейството ми са вярващи. Цитата, който си избрал, е просто middle ground между хора като мен, които вярват, и хора, които са се определили като атеисти.

Пак казвам - не се опитвам да убедя когото и да било в каквото и да е. Просто изказвам мнение и ми е любопитно какво хората от другата страна на бариката мислят по определени въпроси. Като човек и като писател, винаги съм смятал, че работата на литературата и на дискусиите не е да кажат на хората какво да мислят, а просто да ги накарат да мислят и да откриват интересни неща за света, за себе си, за другите хора.

На мен не ми трябва причина да вярвам. Както и на хората, които не вярват, не им трябва причина да не вярват. Всеки е тръгнал от някъде и всяка от страните може да докаже донякъде своето твърдение, но не и да отхвърли твърденията на другата страна. Знам, че за теб е странно човек да е отворен към идеите на другите, но има и такива хора - на мен не ми е нужно дадена история да се е случила, за да вярвам в нея, или пък дадена идея или теза да е вярна и доказана, за да имам интерес към нея. Хубаво е понякога да научаваш нови неща, или най-малкото да научаваш за нови неща, от които другите се интересуват.
 
Последно редактирано:
Ето тук ти е грешката, либерален писателю. Истинската литература всъщност заема страна и цели да каже на хората какво да мислят, просто защото са прекалено тъпи да мислят сами. Чак като им кажеш как да мислят, и видят че си прав и че работи, тогава почват да мислят.

Не случайно на тоя свят, в днешни модерни времена, много повече са модификаторите, отколкото изобретателите, и в това число влизаш и ти.

Колкото и на умен да се правиш със видимо спокойния ти тон, доникъде не стигаш.
 

Горе