Критичен бъг в Elementor може да засегне 500 000 сайта

Blinky

Owner

Като цяло не съм голям фен на този билдър, но поне е може би най-добрия сравнявайки го с Бейкъра и Диви. Така де, лично мнение. :) Но да си знаете.
 
Баси говно-кода
upload-function.jpg
 
Еми хората си го ползват, за да си правят WP сайтовете интерактивни. Никой не пита как и какво има щом им върши работа. :)

За жалост масово се наемат индиции, просто се прави 5 за 4, просто да има кой да купува, това са големи модули и се ползват от доста сайтове. Вижда се, че не се спазват проверки и то елементарни, empty file и това е, това от всякъде е червен флаг.
 
Нито един сериозен сайт не е правен с Елементор :)
Тези 500к сайта са любителски изработени като лични сайтове, блогове, сателитки или най-много сайтове за малки бизнеси.
 
За жалост масово се наемат индиции, просто се прави 5 за 4, просто да има кой да купува, това са големи модули и се ползват от доста сайтове. Вижда се, че не се спазват проверки и то елементарни, empty file и това е, това от всякъде е червен флаг.
Но и не само в девелопинга. Идва по-евтино, съответно световните компании могат да предложат по-евтини продукти и услуги. Виж съпорта на големите хостинг компании по света. Масово са индийци на първо ниво и е тегава работа. ;) Ама как се продава хостинг за 1 долар на месец. :)
 
Елементор се пише изключително от евреи.
 
Може, може. А случайно да имаш някакъв линк да прочетем. :)

Мне нямам нищо за даване.. само за вземане :D:D:love:

Иначе хола е бил само за юзерски сайтове, сми ако немаш активни юзери - няма драма :)
 
Нито един сериозен сайт не е правен с Елементор :)
Тези 500к сайта са любителски изработени като лични сайтове, блогове, сателитки или най-много сайтове за малки бизнеси.

Мое да имаш елементор и сайта да не е правен через него ;) Въпрос на гледна точка и тълкнование :)
Иначе, по принцип и самото вп не е за сериозни сайтове. Тва да се абстрахираш от елементор и в същото време да бичиш на вп, си е абсолютно лично извращение :D
 
Но и не само в девелопинга. Идва по-евтино, съответно световните компании могат да предложат по-евтини продукти и услуги. Виж съпорта на големите хостинг компании по света. Масово са индийци на първо ниво и е тегава работа. ;) Ама как се продава хостинг за 1 долар на месец. :)

Знам, лично предлагам услуги в америка и мойте конкуренти предлагат 10 пъти по-ниска цена, защото изтъняват всичко, лошото е, че клиента много не се интересува явно от качеството, защото просто толкова и ползва софтуера или хостинга, примерно повечето пъти тези услуги дори биват downtime, съпорт е същият принцип, общо взето да има пари там и това е, качеството от доста време не се гони.
 
Споко.. ако сте таргетирани.. квото и да ползвате/не ползвате се таа.
 
Човек, ако поне веднъж не се самохакне.. не ми го Фали.
 
Абе едно е да се блокираш сам по-погрешка, до кат си джигаш сехуйрити опциите, или до кат още се учиш "бе мамка му, къФ е тоя бутон са, я да цъкна".. :D Ама съвсем друго е, до кат ъпваш грешен плъгин (съвсем примерно), да си бутнеш целия сайт.. и после да взъннеш на собственика "ало, от поддръжката съм, ХАКНА ВИ САЙТА, но ние ще го оправим, спокойно" :D:D:love:
 
Знам, лично предлагам услуги в америка и мойте конкуренти предлагат 10 пъти по-ниска цена, защото изтъняват всичко, лошото е, че клиента много не се интересува явно от качеството, защото просто толкова и ползва софтуера или хостинга, примерно повечето пъти тези услуги дори биват downtime, съпорт е същият принцип, общо взето да има пари там и това е, качеството от доста време не се гони.
Добре де. Така не се ли влошава качеството и тези бизнеси? Всеки един даунтайм, кофти изпълнение на софтуера, и всичко, което клиента може да забележи, не го ли дръпва назад от съответната услуга и продукт.

Еми да си му мислят. Качеството зависи много и от тези, с които работиш и които работят за теб. Някои пък предпочитат да плащат повече за по-добро качество, което и клиентите им приветстват. ;)
 
Да, аз за това им се кефя, некви тъпанари дето седят и взима хостинг за 2 долара или тема за под 20 долара, после сидят и си го самонатаковат. Както се викаше в един филм "Да го духат бедните" За бизнес бедняци ставаше дума, таквиа дето кътват от всичко и накрая им се такова таковата. :)
 
Да, аз за това им се кефя, некви тъпанари дето седят и взима хостинг за 2 долара или тема за под 20 долара, после сидят и си го самонатаковат. Както се викаше в един филм "Да го духат бедните" За бизнес бедняци ставаше дума, таквиа дето кътват от всичко и накрая им се такова таковата. :)

БаРаТоЦи, важното е КАК да моеш да ги изпълняваш калибристиките :) А не кое по ДЕФ е по-учебническо ;)
Тап'то копилий кат мен мое и за 100$ на година да си джитка 20 сайта и да си свирка и пей :)
 

Горе