Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Статус
Not open for further replies.
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Какво ще рече "Пускане на PR"?

И аз не се чувствам като част от таргет аудиторията на тая премиум услуга. Аз съм си един от най-uninvolved мембърите на форума, въпреки броя постове. Влизам и пиша основно заради къмюнитито и за разтоварване.

Иначе пожелавам успех на инициативата. Сигурен съм че кулайс има добър план и ще ми е интересно да следя как се развиват нещата.
 
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

Ами аз и Блинки ще съберем с няколко човека ще си поговорим за бизнес след като чуят за какво сме се подготвили :) Лекциите ще са изнесени от практици с огромен опит :) След това ще обсъдим изнесените материали някой може да даде примери или да зададе въпроси и да се получи ... да разгледаме кейс стъди на някой...

Да, case studi ми звучи отлично, защото така ще се избегне разводняване и говорене за общи неща. Разбира се, сигурно трудно ще се намери някой желаещ да постави под лупата бизнеса си, но пък ще е интересно да се обсъдят проблеми и решения от типа - коклко и какъв екип е нужен за развиване на успешен бизнес онлайн; до колко и как да се програмират кампании; ситуцията в БГ и т.н.
 
Бих дошъл на подобно събитие и ще е хубаво да има, но досега впечатленията ми:

- опит за форум-среща на по чашка в кръчма БЕЗ да се плащат такса - неуспешен
- общ личностен профил на уеб мастърите - единаци, необичащи светлина, потайни
- афинитет към заплащане на нещо - клонящ към нула
- хейт преди, по време и след каквото и да е - силен
- локация на срещата - също проблемна
- желани теми за дискусия - n броя
- малка група про-та да коментират практиката си... Не вярвам някой практик, както каза колегата - от ъндърграунда, да даде ноу хауто как си вади хляба, още повече на потенциални преки конкуренти.

Прогноза - неуспех.

Решение - форума платен. Вълка сит и агнето цяло.

Това е моята гледна точка.



Потенциални преки конкуренти може да има само евентуално на БГ пазара :) Който работи на англо говорящия няма такъв проблем например едната моята ниша отслабването е ниша за 15 милярда доалра в САЩ дори и всички от форума да правим по 100000 годишно само от тази ниша няма да покрием и 10% от пазара... факт а не е само отслабването хербалките са в още 10 ниши :) какво да кажем за западните форуми който са по 10 - 100 пъти по големи....

Относно срещата не си се сплашил като нас на среща хаха когато за последно организирахме преди доста години :) при заявили присъствие около 30 души (мисля че бяха около 20-25 даже) се появих над 50 което ни изненада а форума беше доста по малък.... добре че заведението беше празно на втория си етаж и успяхме да се съберем :) но не сме правили други срещи защото просто не знаехме дали ще се справим ако заявят участие 50 а дойдат 100...

Относно мястото :) София ... времето на започване следобед е съобразено точно с нас уебмастърите който сме нощни птици а не като другите сминари който са от 9 до 5 за хора който са най активни от 9 до 5.... също така времето на започване следобед дава възможност на уебмастърите който не са от София да си спестят разходи за престой може да ангажирате някой приятел да ви докара като тръгнете рано сутринта а вие си доспите в колата :) и да си тръгнете след това или да минимизирате престоя до една нощувка ако решите да останете и за кръчмата :)

хейта е полезен :) аз мисля да дам зелена репутация на всеки койт хетне качествено в тази тема... Освен това може да стане чудесна тема за допълнителна презентация която да изнеса от типа на Hate to the white devil (Г) задето ни цака бизнесите :)

желанието за дискусия мисля че има... а оплакванията са че отделеното време по други семинари за дискусия е малко затова адресираме и този проблем :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Какво ще рече "Пускане на PR"?

И аз не се чувствам като част от таргет аудиторията на тая премиум услуга. Аз съм си един от най-uninvolved мембърите на форума, въпреки броя постове. Влизам и пиша основно заради къмюнитито и за разтоварване.

Иначе пожелавам успех на инициативата. Сигурен съм че кулайс има добър план и ще ми е интересно да следя как се развиват нещата.

тук ще натоваря Блинки той да обяснява :) той искаше да има максимално много бенефитс в пакета от типа всеки да си хареса по-нещо от него, не е задължително всичко да ви трябва сега и на момента :) Аз исках да е максимално опростено :) ама нека има :) Мерси за пожеланията :)

ПП и на хейт ще се радвам :) като съобразим с хейта така ще знам че ще го направим добре :) и ще е наистина Фор ъс бай ъс :)
 
Re: От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later

Да, case studi ми звучи отлично, защото така ще се избегне разводняване и говорене за общи неща. Разбира се, сигурно трудно ще се намери някой желаещ да постави под лупата бизнеса си, но пък ще е интересно да се обсъдят проблеми и решения от типа - коклко и какъв екип е нужен за развиване на успешен бизнес онлайн; до колко и как да се програмират кампании; ситуцията в БГ и т.н.

ще го вземем на предвид и това :) със сигурност можем да намерим сайт за кейс стъди :) само че няма да е бг пазара :) но ще потърсим още :)
 
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

тук ще натоваря Блинки той да обяснява :) той искаше да има максимално много бенефитс в пакета от типа всеки да си хареса по-нещо от него, не е задължително всичко да ви трябва сега и на момента :) Аз исках да е максимално опростено :) ама нека има :) Мерси за пожеланията :)

ПП и на хейт ще се радвам :) като съобразим с хейта така ще знам че ще го направим добре :) и ще е наистина Фор ъс бай ъс :)
Това е пускане на PR материал, който ще се пусне от мен или от вас, ако сте тръст потребител тук. Ако е стикнат (важен) за една седмица и ефекта ще е съвсем друг.
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

За сериозни неща избягвам да давам акъл ако не ми го искат, но щом искаш фийдбек... Сякаш липсва конкретно дефиниран ключов бенефит в офертата. Това по принцип е нещо, дето може да се опише с няколко думи - максимум 1 изречение. В представянето досега има доста текст изписан, но обяснението е доста мъгляво и на хората им е трудно да си го представят визуално. Затова питат много, а някои даже и хейтват и дават прогнози. Резултат - вече сте отчасти в защитна позиция, което не е най-добрата база за промотиране на нов продукт :) .
 
Мерси :)

Искахме в тази тема да се съберът идеи за какво да говорим за да го съобразим с форума :) и нашият семинар да е по добър от конкурентни продукти в тази ниша :) а не веднага да го продаваме като завършен продукт в темата ....(никой не знае всичко в даден бизнес, а във форума имамe привилегията всички да се занимават с това затова ви питаме вас) Ще гледаме фокуса и програмата да излязат в максимално кратък срок след като се насъберат идеи :) По принцип до тук сме гледали да адресираме проблеми който има на другите събития :) и да ги няма в нашето :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Според мен идеята е добра, но с грешно представяне. Трябваше да обясните, че мислите да правите малко по-разчупен семинар участието в който ще струва $40 и отделно за всеки записал се ще има премиум акаунт + бонуси. Знам, че идеята ви не е баш такава, но по този начин представена ще е по-добре смилаема. :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Значи аз ама тотално НЕ разбирам какво става тук, може би аз съм тъп(99процента възможно) или нещо липсва като добре оформена информация.
Браво @gangster ей това е мнение на място и точно казано!
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Според мен идеята е добра, но с грешно представяне. Трябваше да обясните, че мислите да правите малко по-разчупен семинар участието в който ще струва $40 и отделно за всеки записал се ще има премиум акаунт + бонуси. Знам, че идеята ви не е баш такава, но по този начин представена ще е по-добре смилаема. :)

Веднага го отчитаме и това ако така звучи по-добре :)

Иначе да не е точно така идеята понеже вече си имате акаунти :)


новата тема по въпроса http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=39099
 
Последно редактирано от модератор:
Статус
Not open for further replies.

Горе