Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Статус
Not open for further replies.
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Струва ми се тук целта е да се изкарат по едни $40 от човек и организаторите за съберат малко точки. Дано да греша, ама се съмнявам
Точно това - едва ли. :) Искаме да дадем шанс на потребителите с нужда за развиване на бизнеса тук малко повече бенефитс. През седмица имам запитване колко ще струва едно пускане на PR материал и да седи стикнато в даден раздел. Официално цените са обявени на adx.bg, но защо да не направим нещо като пакет, който да включва няколко бенефитс в едно и да е на символична цена.

По-късно ще дадем разяснение какво се получава за сумата. Естествено, както и бяхме предвидили, ще пуснем и други благинки, като от вас ще се радвам и на предложения. В процеса на продажба ще гледаме и да къстамизираме услугата, за да е привлекателна за всеки тук. Целта е изцяло насочена към потребителите тук, а не към взимане на едни пари.

Получих предложение, темите в пазара на премиум потребителите да бъдат с различен цвят, за да се отличават и кликат повече. Това е добро също, ей такива неща ни интересува, а ние ще можем да преценим какво да включим.

Интро текста - това представлява текст, които представя теб и услугата ти, когато някой отиде на профила ти. Там може да се промотира както себе си като специалист в дадена сфера, така и бизнеса зад теб, които развиваш тук. Технически ще гледаме и да стане идея по-добро.

Хубава идея. Сигурен съм, че ще го разцъкате добре.

Определено мислим да я направим изцяло насочена към потребителите. Все пак доста хора намират бизнес тук. Искаме да дадем и възможност той да им процъфтява.
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Хора, Колеги - нещо много негативизъм! Що така?
Ясно е, че Блинки и Кулайс са се заели с мноогооо трудна задача, с която може и да не се справят, ама се опитват да направят нещо ново и различно, което евентуално ще донесе ползи за всички ни тук.:)

Не искам да се правя на адвокат и да защитавам някаква идея, ей така, но много ме хваща яд, когато някой предложи нещо, потърси съвет и веднага го напад с коментари от типа на
"нищо няма да стане" до "искат да изкарат едни 40 долара", та чак и "аз всичко си знам, няма какво да ме научите"

Много е лесно да си седите скрити зад мониторите и да надзъртате от време на време, я в паничката на другите, я за да подхвърлите злобничък коментар, чиято единствена цел е да подхранва безсмислен егоизъм и безсмислена злоба към всичко и всеки, осмелил се да има различна идея и да гледа на нещата от друга преспектива. :cry:
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Не искам да обидя никого. Но идеята на събиране тип "кръгла маса" е да се разискват проблеми и идеи. Да се търсят нови решения - безплатно, с цел да се помогне.
Ясно ми е, че такъв тип събиране изисква организация, наеми, и други неща, за които трябват средства. В този случай се търсят спонсори, които да обезпечат събитието.

Ако участниците трябва да платят такса са своето участие, то тогава не е "кръгла маса", а конференция, семинар или нещо подобно.

Ето каква е първоначалната идея на този термин
"
Кръглата маса според легендата за крал Артур е голяма, кръгла маса, около която кралят и неговите рицари са се събирали да обсъждат важни дела, свързани със сигурността на областта Камелот.
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Като видях цената 40 долара и ми се струва скъпо само за участие в кръгалата маса.

А останалите неща от примиъма както следва:
Писане в секцията Пазар (Веднага след регистрация) - аз и така си пиша
Изключени рекламки - не ме бъркат, аз обичам реклами, таргетирани са често и ги кликам
Опция “скриване на сайдбар”, Интро текст на профила, Пускане на PR - тези не ги разбирам какво са, значи не ми трябват

Продължавам с отговорите че вчера бях толкова скапан че направо съм заспал пред компа :)

По хубаво ли ще да е класически семинар - някой от които доста по скъпи от това което сме предложили... с цени до 170 лв :) и да редуцираме времето за дискусии до 10 минути по тема и 30 минути накрая след всички лекции ? Материалите който ще се изнсесат няма да остъпват на който и да е от предложените през 2012 семинари... даже смятам че доста по големи професионалисти ще ги изнесът..... Кръгла маса е защото повечето хора се оплакват от конкурентните евенти че времето за дискусии е малко и форматът кръгла маса дава опция за повече дискусии...

Форума изглежда и работи приятно без рекламки а се получава а и това е един вид свързване между двата продукта което го прави уникално което никой друг не може да предложи... :)

А за останалите неща ами те една част са за тези който се оплакват че 10 поста са им много да имаме отговор за тях има поне 5 човека на месец с този проблем :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Нищо няма да стане :) Гаранция 93.7% :|

Ами аз и Блинки ще съберем с няколко човека ще си поговорим за бизнес след като чуят за какво сме се подготвили :) Лекциите ще са изнесени от практици с огромен опит :) След това ще обсъдим изнесените материали някой може да даде примери или да зададе въпроси и да се получи ... да разгледаме кейс стъди на някой...

По принцип не искаме да препълваме огромни зали да има събития в няколко зали едновременно, защото шанса тогава нищо да не стане щеше да е огромен

докато така кръгла маса само за премиум мемнбърите.... дори в най лошия случай дори целия бг интернет да е против нас и събитието пак ще имаме възможност да го организираме нещо, което е да е интересно и на малкото дошли :) даже с 10 или 20 човека може да го проведем перфектно :) много по трудно ще го направим събитие със 100-250-500 души например :)
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Прав си. За по-стари потребители е безсмислено. А и друго си представям...

В последния момент до кръглата маса, нов потребител с характера на Даласа си прави регистрация, плаща си премиума, идва и ви надува главата. :)
А ако някой нов акаунт на Кръчмаря си плати? И отиде на срещата?

всъшност даласа ще ви е интересен ако е този който си мисля :) имам много малко хора в БГ интернета който са способни 100 дни подред с упорство да пускат по една предизвикателна тема на ден която да дазни доста хора без да имат дриектна финансова изгода от това :) Някой ако се замисли ще се сети кой вероятно е Даласа :) още повече че уебмастърите на години не са толкова много :D

Освен това може да му изключим микрофон :) а а тъй като събитието ще бъде в конферетна зала надявам се охраната на конферетния център да може да се намеси ако има екцесии :D
 
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

Ами аз и Блинки ще съберем с няколко човека ще си поговорим за бизнес след като чуят за какво сме се подготвили :) Лекциите ще са изнесени от практици с огромен опит :) След това ще обсъдим изнесените материали някой може да даде примери или да зададе въпроси и да се получи ... да разгледаме кейс стъди на някой...

По принцип не искаме да препълваме огромни зали да има събития в няколко зали едновременно, защото шанса тогава нищо да не стане щеше да е огромен

докато така кръгла маса само за премиум мемнбърите.... дори в най лошия случай дори целия бг интернет да е против нас и събитието пак ще имаме възможност да го организираме нещо, което е да е интересно и на малкото дошли :) даже с 10 или 20 човека може да го проведем перфектно :) много по трудно ще го направим събитие със 100-250-500 души например :)

Не мисля, че някой може да е против. Аз подкрепям събитието и още в началото даже казах, че бих дошъл. От 6 години се занимавам префесионално с уеб, но мисля, че винаги ще има какво да науча, а и ще ми бъде приятно да поговорим.

Конструктивното ми предложение е, първо кръглата маса да има отделна цена за участие, извън примиъм пакета, за да си направи всеки сметката. Защото, ясно е за мен и за всеки, че всяко събитие изисква немалко разходи и е нормално да се заплаща.
Но 40 долара ми се струват повече от това, което получавам - разговор с други професионалисти. И второ, ако го приемем като консултация е ОК, и повече бих платил и съм плащал за консултация, и ще бъде интересно за някои собственици на сайтове, но за мен в случая - не.
 
Последно редактирано:
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Хм, и аз прочетох какво включва премиум акаунта и ползата от него е единствено тази конференция/кръгла маса, макар че ме съмнява някой да може да ме научи на нещо, от нещата които ме интересуват. Поне такъв до сега не съм видял във форума. Реклами така или иначе не виждам, щото ползвам адблок, другите неща...са ми безинтересни :) Явно не попадам в премиум таргет групата :lol:

Според мен премиум членството трябва да включва и други неща, най-малкото скрит раздел, задължителна идентификация на човека на живо, взаимопомощ от общността и прочее. Един вид нещо като братство, бизнес организация, предприемачески масонски клуб :-o. Ето например подобна мрежа от хора - http://www.nashite.com/

Опитваме се от два различни продукта да сглобим нещо ново и невиждано :)

можеше премиума да е със скрита секция и отделно да имаме семинар като всички.... но искаме да е така уникално да дава семинара който е съобразен с недостатъците на другите семинари :)

Нямаме човек достатъчно добър и доказан практик за да предвидим фейсбук лекция засега... но можем да потърсим, както казах плануваме за най лошия случай където всички в БГ интернета ще са срещу нас .... в лошия случай ще съберем малка елитна група от там нататък ако има повече желаещи ще градим нагоре събитието :) все пак ни е първото такова наше и трябва да натрупаме опит...


А за рекламите на Блинки му разправям от известно време чакам някой който ползва адблок да пише за да си кажа шегата :p Който ползва адблок може да присъства на сменинара на адблок :p

да не се разсърдиш шегата си я бива :)
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Харесвам идеята ви, но нека да кажа, че трябва да предложите нещо различно. Бил съм на 2 семинара ( СЕО , СЕМ и като цяло IM ), но ако следите трендовете в мрежата и четете редовно, то ще разберете, че едва ли ще срещнете/научите нещо ново на въпросните семинари. Ето защо се надявам идеята ви да е по-различна и лично смятам, че засягането само на една тема би било грешка. Добре е на такива срещи да се споделят наитина идеи и стратегии за развиването на успешен е-бизнес от А до Я. Аз ви препоръчвам, когато правите Premium секцията тук, то тя да бъде наистина PREMIUM и в нея да се публикуват неща (идеи, методи и др.), от които се правят пари... такива, които са тествани и доказани, и малцина могат да имат/използват. Трябва да има ясни правила за въпросната секция и всеки да допринася за другите, без shit-ни! Надявам се, че ще ме разберете. 40$ не са проблем, дори биха били малко, ако във въпросния премиум раздел има споделяния, с които човек може да си избие този "членски внос" за 1-2 дни, че и много повече... :)

Поздави!

Темата е доста обширна какво се случило през последната година след ъпдейта който скапа най много уебмастърски сайтове :)

а иначе аз на Redrum отоговорих защо двете неща като премиум и семинар са обединени по този начин :)
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Струва ми се тук целта е да се изкарат по едни $40 от човек и организаторите за съберат малко точки. Дано да греша, ама се съмнявам

Хъм сравни с какво предлага като конкурентни семинари и на какви цени и доколко са практици :) може би грешката е че го обявяваме прекалено евтино за какво можем да предложим :) По принцип се опитвам да съм максимално политически коректен към конкуренцията защото сме им били медийни партньори но ще хейтна леко :)

Мен ми е интересно как няма оплаквания да слушат семинари от по 120-170 лева на който му говорят хора който и $20к не са изкарали от сайтовете си годишно да не кажа $10к и да се брандират като експерти, ама когато някой с опит предложи нещо което друг не може като продукт с изпилена до минимум цена има :)

и за да не е само хейт мението да попитам :) Ако не семинара говори някой направил сам милион и триста хиляди оборот от афф продукти с една афф програма за няколко години и 6 цифрена печалба колко трябва да е цената на билета и бихте ли искали да чуете такъв човек да ви говори за интернет бизнес?
 
Има три вида експерти:

1. Теоретици - изнасят семинари, говорят по лекции, всеки ги познава. Тези хора често са самопровъзгласили се ескперти и печелят главно от семинари, консултации и други медийни прояви.
2. Практици - underground експерти, печелят от сайтовете си, знаят много. Тях не ги виждаме по събитията, но реално те са хората, които правят истинските пари.
3. 1.+2. комбинирани - изключително малко са на брой.

Въпрос за масата - ще има ли квота за броя на участниците, докога е записването?
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Не искам да обидя никого. Но идеята на събиране тип "кръгла маса" е да се разискват проблеми и идеи. Да се търсят нови решения - безплатно, с цел да се помогне.
Ясно ми е, че такъв тип събиране изисква организация, наеми, и други неща, за които трябват средства. В този случай се търсят спонсори, които да обезпечат събитието.

Ако участниците трябва да платят такса са своето участие, то тогава не е "кръгла маса", а конференция, семинар или нещо подобно.

Ето каква е първоначалната идея на този термин
"

Значи то е семинар реално но е разчупен формата като на кръгла маса няма да се излиза пред публиката ще се говори седнал и всички ще седят във формата на буквата П ще се презентита/ изнася лекция и времето за дискусии може да е равно на времето за лекции и презентации има такива кръгли маси

на всички семинари на който сме присъствали винаги имаше оплаквани че времето за дискусии е било малко е решиме да оправим този проблем

а относно споносорите итнт казах планираме да го проведем дори и да няма желаещи спонсори дори и целия бг интернет да е срещу събитието затова така замислено :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Не ми се понрави, че идеята всъщност дойде от тук, първоначално отзивите ви бяха такива, а в последствие се оказа, че все пак ако е платено си заслужава :wink: Обаче платеното обезмисля идеята, още повече когато говорим за взаимопомощ, каквато е и една от главните цели на форума (така поне сте агитирали). В първият случай - ако беше само за участници с реп, рейтинг, активност и тн, се стимулира и дерзанията за достигането им (дадените критерии), а сега в този случай - когато участието е платено, се стимулира единствено избиването на "инвестицията" (таксата) - е те така не може и няма да имате каквато и да е полезност за тази така наречена общност от настоящи и бъдещи предприемачи.

А колкото до самото събитие - конкретно кръглата маса, била с напитки или сандвичи... както всяка една идея в същостта си е хубава и желая да бъде успешна. Но след като започва с платено участие и реално произтича от една друга идея - не толкова комерсиална, мисля, че няма да се радва на успех, защото тук всеки е свикнал да плаща само за реални резултати, а не за идеи, колкото и добри да са. Но поне ще се накълвете заедно - както писах "и да паднем и да бием - пак ще се напием" :)
 
Има три вида експерти:

1. Теоретици - изнасят семинари, говорят по лекции, всеки ги познава. Тези хора често са самопровъзгласили се ескперти и печелят главно от семинари, консултации и други медийни прояви.
2. Практици - underground експерти, печелят от сайтовете си, знаят много. Тях не ги виждаме по събитията, но реално те са хората, които правят истинските пари.
3. 1.+2. комбинирани - изключително малко са на брой.

Въпрос за масата - ще има ли квота за броя на участниците, докога е записването?

значи в момента дискутираме още какво ще се случва на събитието и какви теми публиката желае да се чуят :)

относно тавана да ще има таван на залата но ще го определим по нататък едно по едно да ги караме нещата :) нарочно обявяваме толкова рано за да можем да се справим и да нагодим нещата по късно ще има последна дата :)
 
От: Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.0

смятам че доста по големи професионалисти ще ги изнесът....

всъшност даласа ще ви е интересен

crazy.gif
 
Re: От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Не ми се понрави, че идеята всъщност дойде от тук, първоначално отзивите ви бяха такива, а в последствие се оказа, че все пак ако е платено си заслужава :wink: Обаче платеното обезмисля идеята, още повече когато говорим за взаимопомощ, каквато е и една от главните цели на форума (така поне сте агитирали). В първият случай - ако беше само за участници с реп, рейтинг, активност и тн, се стимулира и дерзанията за достигането им (дадените критерии), а сега в този случай - когато участието е платено, се стимулира единствено избиването на "инвестицията" (таксата) - е те така не може и няма да имате каквато и да е полезност за тази така наречена общност от настоящи и бъдещи предприемачи.

А колкото до самото събитие - конкретно кръглата маса, била с напитки или сандвичи... както всяка една идея в същостта си е хубава и желая да бъде успешна. Но след като започва с платено участие и реално произтича от една друга идея - не толкова комерсиална, мисля, че няма да се радва на успех, защото тук всеки е свикнал да плаща само за реални резултати, а не за идеи, колкото и добри да са. Но поне ще се накълвете заедно - както писах "и да паднем и да бием - пак ще се напием" :)

ама не дойде от там идеята :) като тема която да обсъдим с Блинки е писнана между нас на 05-05-12 за евентуално експо на форума от тогава проучваме леко по леко нещата да видите вие колко бавно движим понякога нещата... просто с цяло експо не се чустваме уверени да се справим но определено не ми харесва какво има на пазара в момента.... През септеври изпратихме запитване до събите.бг за билети а в последствие едва през ноември решихме да е обединено всичко като премиум акаунт :) и тогава не може да ползваме събитие.бг затова пуснахме темата за осчетоводяване на бизнес пейпал :) Иво Апостолов може да потвърди :)

на никой не съм отказал безплатна помощ във форума :) затова и не искам да правя скрита секция в която да помагам само на определени по някакъв критерии потребителите но пък на живо ще е различно :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Е идеята за премиум акаунт няма ли да включва дефакто скрит раздел?
 
реално това ни е семинара - кръгла маса с повече време за дискусия от всички останали до 50% :) с намерение да стане ежегодно събитие :) няма да има секция а уникалено смесване на услуги което никой друг в БГ не може да даде :)

с бенефитси за форума и обвързан с форума като написах For Us by US :) като никове който ще пише на баджовете - който иска може и името да му напишем, но който не иска ще мине с ник :) не като имена :)
 
От: Кръгла Mаса на Предприемач.com - Aftermath of Penguin - 1 Year Later 27.04.13

Бих дошъл на подобно събитие и ще е хубаво да има, но досега впечатленията ми:

- опит за форум-среща на по чашка в кръчма БЕЗ да се плащат такса - неуспешен
- общ личностен профил на уеб мастърите - единаци, необичащи светлина, потайни
- афинитет към заплащане на нещо - клонящ към нула
- хейт преди, по време и след каквото и да е - силен
- локация на срещата - също проблемна
- желани теми за дискусия - n броя
- малка група про-та да коментират практиката си... Не вярвам някой практик, както каза колегата - от ъндърграунда, да даде ноу хауто как си вади хляба, още повече на потенциални преки конкуренти.

Прогноза - неуспех.

Решение - форума платен. Вълка сит и агнето цяло.

Това е моята гледна точка.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе