Къде да инвестирам парите си...?

От: Къде да инвестирам парите си...?

Тази сфера не ти я препоръчвам. Точно в медицинските уреди се опитват да се наложат Zepter, които обаче продават доста скъпо. Не знам на какви марки ще заложиш, но хората в България не биха си позволили скъпи неща, пък било то за здраве. Според мен най-вървежната идея в момента е евтини женски боклуци от Китай, тъй като жените винаги обичат да имат нещо ново, а когато пък е и евтино, то става луд шопинг ;)

Твърдо НЕ, може да е евтино, но няма да е марка и няма как да го видят пипнат, що за боклук е или не е!
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

В семейството имаме лекар и фармацевт и точно това обсъждахме в момента. Ще е най-добре да се насоча към някоя европейска страна. Чакам отговор от дропшипъра дали е съгласен да изпраща чрез БГ пощи за Европа. Поне ще си получава парите предварително, а няма да се занимаваме с наложени платежи. Това за дрехите - аз ако можех на лека ръка да внасям, досега щях да имам магазин с 1000 продукта - МОИ. Обаче за да си 100% легален има толкова много пречки, че да внасяш и да продаваш внесените продукти си е крайно неизгодно. За да внасяш трябва фирма, да плащам осигуровки, ДДС, мито за внесените стоки, трябва да минават тестове за безопасност, описания на български, трябва сертификати доколко замърсяват околната среда, разрешения от ХЕИ и хиляди други глупости. Затова търся складове(дропшипъри), които ми улесняват работата. А и в началото може да се почне без фирма. Както казах - аз умея да продавам, а не да се занимавам с пакетиране и изпращане на пратки.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

За Европа съм съгласен, трябваше с това да почнеш. Просто в нашата мила страница май нищо не вирее...
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Захванах се с продажбите през лятото на 2011, когато бях на 16 години. Истината е, че се скарах с родителите си и изведнъж ми орязаха всички субсидии. Та започнах да се чудя как сам да изкарам пари и в един момент забелязах, че имам много ненужни вещи като плейстейшъни, псп-та, телефони, таблет, оригинални обувки, десетки необличани ризи и анзуци - подарък от роднини в чужбина. И така започнах първо в Аукрото, после през Продавалника и накрая реших сериозно да се занимавам с това. Досега съм правел 3 онлайн магазина, но и трите ги затворих, понеже нямах години и нямах фирма. Вече съм решен да се захвана сериозно с нещата и да науча бизнеса от основи. Толкова се запалих по предприемачеството, че в момента съм 1-ви курс финанси. Предполагам успя да изградиш обща картина за мен.

П.П. Възрастта няма никакво значение за парите и финансовата грамотност. Важно е сивото вещество...
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

П.П. Възрастта няма никакво значение за парите и финансовата грамотност. Важно е сивото вещество...

Да така е. И аз съм се занимавал с подобни "търгашки" работи, ама осъзнах че стигаш до някакъв лимит. Ако искаш да изкараш още пари ти трябва фирма, не може постоянно да си под радара. От тук установих, че или го играеш на дребно или на многооо голямо - а за много голямото трябва бая опит, знания връзки и т.н.

Най-важното според мен си остава целта, на всичко друго му се намира чалъма, ако имаш ясната цел с какво и за какво си се захванал да го правиш.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

така, така ето я моята тема!!!
Здравейте и аз се питам въпроса на колегата пуснал темата! Желанието ми е да си формирам източник на пасивен доход, но сумата която съм отделил е доста по-малка от парите за един имот.
Както казват някои - парите обичат тишината и още купувай там където другите ги е страх и те мислят за луд!
Ето ако някой ми бе казал 2000-2001 година дай да купуваме земя по 100-150лв дка щях доста да се смея тогава, но ето че от 2005 насам тази инвестиция само расте, а и носи вече прилични ренти!
Там където всички набиваха в депозити 2010-2011, сега дохода е 2-3%! :mad:
След като всички се бутаха 2006-7-8 да купуват жилище, сега много приятели трудно погасяват кредита, а казват че и да продадат имота вече е на по-ниски цени и не могат да погасят дълга си към банката!!!
Златото мина своя връх по време на кризата и от тогава е само надолу, а и не носи пасивен доход! Както казваше някакъв американски инвеститор един куб злато оставен в една стая, след 10години ще е пак същото - той не генерира парични потоци, не дава дивидент, не може да повиши цената си в следствие на добър мениджмънт или ръста на износа - просто трябва да се надяваме, че някой след 10г ще го е страх повече от нас и ще иска да даде по висока цена за него, от която да спечелиим!
Та какво остана - това от което не разбирам за съжалениие акции! На вън акциите са доста скъпи, а някъде дори повече от нивата през 2008година, докато у нас са 4 ПЪТИ по-ниски от нивата на 2008!
Мисля с моята скромна сума да се насоча натам, но тъй като не разбирам играта, да дам част от парите на някой взаимен фонд да ми ги управлява или да ги наблъскам в някой адсиц!

Мнения?
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Като търсите пасивен доход - защо не се насочите към мрежовите компании, които си поставят постигането на пасивен доход като основна цел? и то добър - имам предвид между 4-5000лева и 10000 лева месечно.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Относно първия пост за 7К, ако си ги изкарал тези пари с някакъв бизнес, защо трябва да ги влагаш в нещо друго, а не в бизнеса който ти ги е донесъл? Защо не помислиш как да постигнеш растеж, а не да се разширяваш, което е тотална глупост.
Относно вторият пост за повечето пари, помисли си дали да не ги вложиш в някой проект от платформите за набиране на капитал. Има платформи които работят с малки инвеститори, ако нацелиш правилният проект, след 3-4 години можеш да се окаже че си постигнал възвръщаемост повече от 10 пъти, но може и да загубиш всичко, все пак, това е рисковия капитал.
Другото което се сещам, са арбитражните фондове, мисля че Уникредит предлагаха такъв фонд, вдигаш телефона и питаш за какво става въпрос, ако ти харесва, инвестираш.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Много е важен продукта. Не се подвеждай по широко разпространеното твърдение, че вече всичко е измислено и конкуренцията е голяма за всички продукти.

Имам познат, който сам измисли продукт. Не е инженер но има технически познания.
Направи си чертежи. Намери си производители в Китай.
За да не му го откраднат на два различни производители поръча две различни части.
Той си ги сглобява сам в БГ.

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • 10520892_10152536812138699_4467159974610135705_n.jpg
    10520892_10152536812138699_4467159974610135705_n.jpg
    43.3 KB · Преглеждания: 320
От: Къде да инвестирам парите си...?

Много е важен продукта. Не се подвеждай по широко разпространеното твърдение, че вече всичко е измислено и конкуренцията е голяма за всички продукти.

Имам познат, който сам измисли продукт. Не е инженер но има технически познания.
Направи си чертежи. Намери си производители в Китай.
За да не му го откраднат на два различни производители поръча две различни части.
Той си ги сглобява сам в БГ.

attachment.php

И какъв е тоя продукт? Предполагам твоя приятел го продава явно, а не тайно само с препоръки?
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Той е стругар. Това е приспособление за заточване на свредла под избран ъгъл.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Аз се занимавам с ОНЛАЙН БИЗНЕС, в сферата на маркетинга и рекламата! Имам нещо, което мисля, че ще ти пасне идеално :)
Пиши ми на скайп - bgmapper , за да ти изпратя повече инфо :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

За тези пари може да направиш онлайн магазин и останалата част да я използваш за реклама. Ако си намерил продукт на добра доставна цена и можеш да го продаваш с прилична печалба, няма значение какъв е той. Под прилична печалба трябва да се разбира от средното ниво нагоре за съответния бранш.


Часовниците все още се продават добре, но се продават основно тези с по-сериозната реклама във фейсбук. Хората искат гаранция и документ за покупката от фирма, а не някой си от продавалник.


За пасивния доход нещата са ясни. Колкото по-голям е риска, толкова по-голям е шанса за по-висок доход. Мрежовите бизнеси имат изключително ниски прагове за включване и предлагат добри комисионни. Те са добър старт за начинаещи. Започването на сериозен бизнес изисква големи инвестиции, цялото ти време и енергия докато се развие.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

е па на форекс

По-добре да ги даде за благотворителност :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

За 42.50 (евро) :beer:ще ти разкрия тайната ми за иновативно мобилно приложение, което ще се използва от доста голяма маса хора. Трябва ти някой да разработи приложението 4-5к и 2 000 лв за реклама (сам се занимаваш с това, за тези пари ще имаш добри резултати).
 

Горе