Къде да слагам контента на хербалка?

XmoD

New Member
Сега уча СЕО от една книга. Искам да раздвижа нещата с една хербалка с хапчета за отслабване и да вкарам малко свеж контент под вида на статии за здраве и хранене. Въпроса ми са: има ли смисъл да пиша на тези теми или да си бръщолевя баналните глупости колко ми е хубав продукта и какви са му магическите свойства? Статиите директно в хербалката ли да ги слагам или в в някакъв блог, от който да линквам към нея?
Сори за тъпите въпроси, но не искам да тръгвам по грешен път.
 
добави блог пиши в него... аз даже бих направил обратно контента на блог и в една вътрешна забранена за индексиране директория продуктовия сайт.. това ако имам един сайт

ако има повече всеки си е блог/списание / медия по темата и всички линкват с нофолоу и банери например (към сайт на който е направен да му е изчистена конверсията)
 
От: Re: Къде да слагам контента на хербалка?

добави блог пиши в него... аз даже бих направил обратно контента на блог и в една вътрешна забранена за индексиране директория продуктовия сайт.. това ако имам един сайт

ако има повече всеки си е блог/списание / медия по темата и всички линкват с нофолоу и банери например (към сайт на който е направен да му е изчистена конверсията)

Знам, че Гугъл не харесва хербалки, но деиндексацията не е ли малко крайна? Текстовете ми са уникални...
Ти предлагаш да направя информационен сайт и между другото да предлагам хапчета? Звучи логично.
 
От: Къде да слагам контента на хербалка?

Искаше да каже да си направиш блог, в който да слагаш статиите, а на отделна страница (вътрешна) да си сложиш страницата за продажба. Така текстовете ти ще бъдат индексирани, а сейлс пейджа не.
 
Re: От: Re: Къде да слагам контента на хербалка?

Знам, че Гугъл не харесва хербалки, но деиндексацията не е ли малко крайна? Текстовете ми са уникални...
Ти предлагаш да направя информационен сайт и между другото да предлагам хапчета? Звучи логично.
Здравей и от мен. Гугъл напоследък не харесва почти никой. Така, че не може да се каже само за хербалките. Виж ги about.com и те го отнесоха, макар че са с рекламки на Google. Може да избираш каквъ тип сайт искаш да изградиш. Явно си се насочил към инфо сайт. Това е добро начало. Имай предвид, че тук ще трябва да имаш доста обширна информация, както за продуктите, така за пазара, и за сходни на продукта неща (примерно, ако селкаш хапчета за диета, може да публикуваш някоя друга статия със съвети за отслабване и някоя друга диета). Но ти препоръчвам да поднесеш рекламките подобаващо и добре. Може да стане или под формата на текст линкчета или цели ревюта направо.

Отностно "глупости колко ми е хубав продукта и какви са му магическите свойства", това трябва да е под формата на ревю или селс копи, което да води потребителя към действие и това са много важни елементи от самия бизнес модел, който ще обръща потребителя в продажба. Тук не е редно да са "глупости", а сериозне и силен текст, с всичкото му - от силни заглавия до няколко (не по малко от 4) булета. И всичко, което ще доведе до минимална разлика между посещения / продажби.

Ако нещо друго те интертесува, тук сме. ;)
 
Re: От: Re: Къде да слагам контента на хербалка?

Знам, че Гугъл не харесва хербалки, но деиндексацията не е ли малко крайна? Текстовете ми са уникални...
Ти предлагаш да направя информационен сайт и между другото да предлагам хапчета? Звучи логично.

Индиските спам едитори от време на време на вилнеят... според инстукциите им за работа инфо сайтовете с уникален контент минават :)

Иначе някога бях наивен правехме с Блинки много уаит сайтове (със съвсем леки елементи на греи сео ако директориите може да с наречът грей) предимно при линк билдинга и изгубихме няколко такива... то тогава правя сайтове и с повече грей :) и го спазвам това за инфо сайтовете не искам да го учиш по трудния начин като пиъаш тук...

веднъж деиндексираха всички сайтове които ползваха една програма...
 
От: Re: От: Re: Къде да слагам контента на хербалка?

Здравей и от мен. Гугъл напоследък не харесва почти никой. Така, че не може да се каже само за хербалките. Виж ги about.com и те го отнесоха, макар че са с рекламки на Google. Може да избираш каквъ тип сайт искаш да изградиш. Явно си се насочил към инфо сайт. Това е добро начало. Имай предвид, че тук ще трябва да имаш доста обширна информация, както за продуктите, така за пазара, и за сходни на продукта неща (примерно, ако селкаш хапчета за диета, може да публикуваш някоя друга статия със съвети за отслабване и някоя друга диета). Но ти препоръчвам да поднесеш рекламките подобаващо и добре. Може да стане или под формата на текст линкчета или цели ревюта направо.

Отностно "глупости колко ми е хубав продукта и какви са му магическите свойства", това трябва да е под формата на ревю или селс копи, което да води потребителя към действие и това са много важни елементи от самия бизнес модел, който ще обръща потребителя в продажба. Тук не е редно да са "глупости", а сериозне и силен текст, с всичкото му - от силни заглавия до няколко (не по малко от 4) булета. И всичко, което ще доведе до минимална разлика между посещения / продажби.

Ако нещо друго те интертесува, тук сме. ;)
Благодаря. Не съм се насочил към нищо, просто мисля, че така най-лесно ще се класирам и продавам. От няколко години се интересувам сериозно от хранене, здраве и спорт, а пазара ще го проуча, така че сигурно ще пиша добри статии и ревюта.
В момента чета освен книгата по СЕО също и маркетинг и малко психология. Знам, че текстът трябва да е силен, ще го направя такъв, просто като човек с дългогодишен интерес в храненето не вярвам в магическите обещания, които се пишат. За мен са глупости, но за средностатистическия американец може и да са правдопообни. От тази гледна точка ги нарекох глупости.
Благодаря отново на всички.
 

Горе