Къде са правилата на форума?

Да се обзаложим ли :)
4793032-farmer-and-mechanic-handshake.jpg
 
Заеби облозите, трябва да има и отрицателни репутации. Няма да се прецака форумното общество, най много малко искри да прехърчат и до там.
 
Заеби облозите, трябва да има и отрицателни репутации. Няма да се прецака форумното общество, най много малко искри да прехърчат и до там.
Мисли се в тази насока. Скоро ще има нещо, но май ще е от рода на "какво си пожелах". :)
 
Да си кажа впечатлението за сегашното положение - все едно съм във фацето: две-три думи от мнение да ми харесат, и посягам към бутона.
Ако остане така, след 2-3 години ще има 4-цифрени "репутации".
Освен това е безлично-анонимно - не можеш да оставиш пояснителен коментар.
А и самите термини - репутация и харесване, имат много различен смисъл, което поражда различен тип реакции.
 
Да си кажа впечатлението за сегашното положение - все едно съм във фацето: две-три думи от мнение да ми харесат, и посягам към бутона.
Ако остане така, след 2-3 години ще има 4-цифрени "репутации".
Освен това е безлично-анонимно - не можеш да оставиш пояснителен коментар.
А и самите термини - репутация и харесване, имат много различен смисъл, което поражда различен тип реакции.
Би било хубаво да прочетеш защо ти е дадена репутацията лоша или добра. С две ръце съм за. М-у другото нямам фейсбук та не съм толкова навътре с "лайковете".
 
правила
Правилата са сложно нещо.
Ако са прекалено много - никой не ги чете.
Ако са прекалено малко - никой не ги ебава.

Най-добрите правила ги дава колективната педагогика.
 
Има и друго - ако са много строги правила, форума замира защото всичко олита и не се толерира ама и грам криване от пътя, ако е много разхайтено, става една голяма джунгла от маймуни, в която по адекватните и възпитани се сърдят и го намират за потъване. За това балансът между двете е важен. Да, влезнал някой, направил някаква тъпотия, ОК, но пича примерно не е чел правилата, не знае как да се държи в такива общества и куп други....кво, дайте да му скочим на веждите. И обратното, дойде някой, преглежда правилата, вижда как ако стъпиш на криво и за най-малкото ядеш банна и никога не се престрашава да драсне дори едно мнение и то в теми, в които съм сигурен, че може да каже нещо. ;)
 

Горе