Къде се крие ключа за бараката?

apata

Member
Здравейте на всички.Преди месеци бях на ниво 0 що се касае за интернет бизнеса,не знаех дори какво е хостинг,домейн,уникални и банер.Реших да направя нещо защото обичам предизвикателствата и благодарение на predpriemach.com и доста от вас разбрах много неща и от 5 месеца съм в играта :) не съм писал и питал много но четох,прочетох всичко тук сигурно два пъти .Не искам да разкривам кои са сайтовете ми по различни съображение но те са 8 в момента и така съм си подредил нещата,че ги работя сам.Идеята беше още по мащабна но не се получи,убедих се,че на много хора и без пари да им даваш нещо добро няма да го вземат защото се съмняват в теб.Всички са в българската мрежа и от гугъл съм разочарован много(знаех предварително,че не дават много).Минах на афилейт програми може би 2-3 месеца,интерес има но кинти все още не.Тази седмица договорих и първата си директна реклама и съм доволен.Не съм очаквал да спечеля милиони от интернет и не съм разочарован от месеците до момента.Напротив мисля,че направих много и се гордея с това което постигнах като се има в предвид от къде тръгнах J .Извинявам се,че ви занимавам със себе си но мисля,че след като не съм се появявал няколко месеца тук е нужно да споделя накратко какво съм правил.Преди дни влязох отново тук и наново прочетох всичко и отново разбрах много нови неща,браво.И понеже имам няколко въпроса които ме мъчат и не мога да си отговоря сам(или по скоро си отговарям но не съм сигурен дали е вярно) реших да ви попитам вас,сигурен съм,че ще знаете.
1)Искам да попитам как стоят нещата с информационен сайт на чужд език.Естествено 99% от информацията в него ще бъде копи/паст и затова ми е интересно някой знае ли дали някой не е влязъл в затвора заради това J?Имам в предвид,че ще се краде новини от други сайтове от Англия,Германия,Италия например,как стоят там нещата с авторските права,докъде могат да стигнат?
2)Значи на гугъл думата алфа има 10.000.000 милиона зареждания на месец(използвам други думи и цифри) знам го от статистиките.Думата бета има 5.000.000 мил. зареждания на месец.Двете думи написани заедно алфа бета имат 250.000 хил. месечно.Има сайт с домейн алфабета.ком и когато заредиш на гугъл алфа бета,сайта излиза на 1 страница на 4 място(съвсем естествено) което е супер според мен.Самият сайт е много тъп,стар и необновяван от години сигурно,но все пак излиза на супер позиция.Само,че на сайта има брояч и показва,че днес примерно са влезли 3 човека.Аз питам възможно ли е това?Според мен такъв сайт на такава позиция независимо,че не се работи по него би трябвало да има поне 100-200 уникални на ден(ако не и повече).Та въпросът ми е възможно ли е това и ако да защо?
Докато разглеждах се сетих и за друго въпросче,какво представлява PR=2(3) и къде мога да си видя моят ранг :)
Благодаря ви за отговорите предварително и успех на всички.
 
Последно редактирано:
От: Къде се крие ключа за бараката?

Здравей поздрави, че си намерил сили да почнеш. Аз се опитвам да накарам мой приятел да почне, но явно мързела в него е по-голям от желанието за пари.

Относно краденото съдържание – това лично за мене е глупава идея. Няма смисъл да крадеш готова статия. На първо място Г. ще забележи това и ще отнесеш някое наказание. Второ ти как би се почувствал ако си хвърлил усилия да напишеш оригинална статия, а някой просто влезне в сайта ти и я открадне ?!? НЕ мисля, че е честно. По добре вкарай малко усилия от себе си за да я преработиш и да я направиш уникална за твоя сайт.

По втория. Може да направя сайт за село Червена вода и да бъда на първо място в Г. но никой като не търси тава село в гоогле няма и да имам посещения.

По третия въпрос ПР показва значимостта на твоя сайт изчисляван по еди си какъв логоритам на гоогле. ПР може да си го [url]http://www.prchecker.info/[/URL] или да напишеш в отново в Г. pr checker и да избереш някой друг.

Поздрави и успешни проекти.
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Всички велики хора са били мързеливци нали знаеш така,че остави приятеля той ще измисли нещо :)
Да не ми е приятно някой да ми краде моя статия но....се случва нали?И тука не говорим да крадеш от единични хора които са вложили майка си и баща си,а за огромни сайтове,най големите в своите държави.Честно да ти кажа от тях не ми е гадно ако крада,друг е въпроса дали ще мога и какво може да последва.
Сигурно или не си прочел или не си разбрал село Червена вода го зареждат 250.000 хил пъти месечно и ти си на 1 страница на 4 място но имаш само 5 уникални,това защо е?
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

За няколко месеца си пропуснал доста неща.

За краденото съдържание-кради спокойно,но няма как ако не е уникално да изплуваш някъде(има как,но по-късно ще разбереш как)

Цифрите,които ти излизат,ато търсиш дума са колко страници има,които я съдържат.В трети пост пиша Google KeywordToolExternal.Там ще видиш най-вероятно,че я търсят 1000 пъти на месец.Ако има 250 000 сърча на месец и си нс 4та позиция ще имаш повече от 200 уникални :)
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Благодаря и на теб за отговора.Значи,това че ще крада от големи сайтове не означава,че искам да стана като тях или,че ще събарям света :) не съм на 15 и знам какво и колко мога.Искам да поддържам едно добро ниво със сайта си,да имам примерно 200-500 уникални.И затова ще искам да слагам примерно по 20-30-50 новини седмично колкото да съм в играта.Не смятам да печеля от този сайт в интерес на истината а да имам къде да рекламирам нещо друго лично мое и да не плащам за реклама,че на запад са скъпички ;) от там ще чакам някой лев.Но все пак 30-40 новини са си кражба,мисля че скоро сайтовете от които ще ги вземам ще ме забележат.Какво могат да направят се питам при положение,че и не рекламирам гугъл?
И аз това питам(защото то е факт на който се натъкнах днес) при 250.000 сърча на месец на словосъчетанието "алфа бета" и сайт с домейн "алфабета.ком" и сайта излиза на 1 страница на 4 място нормално ли е да има само 5 уникални на ден?
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Благодаря и на теб за отговора.Значи,това че ще крада от големи сайтове не означава,че искам да стана като тях или,че ще събарям света :) не съм на 15 и знам какво и колко мога.Искам да поддържам едно добро ниво със сайта си,да имам примерно 200-500 уникални.И затова ще искам да слагам примерно по 20-30-50 новини седмично колкото да съм в играта.Не смятам да печеля от този сайт в интерес на истината а да имам къде да рекламирам нещо друго лично мое и да не плащам за реклама,че на запад са скъпички ;) от там ще чакам някой лев.Но все пак 30-40 новини са си кражба,мисля че скоро сайтовете от които ще ги вземам ще ме забележат.Какво могат да направят се питам при положение,че и не рекламирам гугъл?
И аз това питам(защото то е факт на който се натъкнах днес) при 250.000 сърча на месец на словосъчетанието "алфа бета" и сайт с домейн "алфабета.ком" и сайта излиза на 1 страница на 4 място нормално ли е да има само 5 уникални на ден?
алфа бета ... дай реални думи и ще ти отговорим ...
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Като копи пействаш направо статиите без да ги променяш забрави за трафик от търсачките на скоро пусках един такъв проект направих си един сайт на фрее домейн копнах си няколко статии за един ден работа и го пуснах в един трафик ексчейндж сайт и така за шоуто реших да го пусна на търсачката да видя как ще се класира пуснах го в няколко директории линковете ги индексира гледам сайта не ще, подадох го направо в търсачката пак неще е аз съм инат като си наумя нещо реших да пусна някоя от статиите в някоя социялка влизам в digg.com тръгвам да добавям статията и хоп сайта е докладван за дабъл контент иначе едва ли могат да направят нещо друг е и въпроса че няма да искат да се занимават с теб даже.
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Естествено знам,че при копи/паст няма да се харесва много на търсачките но нали затова казвам,ако трябва да са 5000 уникални нека да са 500 пак ще бъда доволен ;)
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Май не си прочел добре поста, не само че няма да се хареса въобще няма да те индексира ако ти е нов сайта, ако не е нов и имаш приличен пр може и да мине, но друг е въпроса че потребителя който евентуално идва от търсачката вече почти сигурно ще е прочел статията в по горните резултати ако е 1:1 и няма да се задържи много. При такава схема трябва да разчиташ на посещения от социални мрежи и други подобни сайтове. Друг е въпроса вече ако попромениш статията, най-вече заглавието правиш малко промени и по самата статия тогава вече може и през търсачката да влезе качествен трафик.
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

.............
 
Последно редактирано:
От: Къде се крие ключа за бараката?

Здравей отново,
От къде проверяваш, колко точно запитвания има за дадена ключова дума или израз. Преди време бях попаднал на такъв но беше само за САЩ. Ако имаш в предвид това което ти излиза на Г. при писането на ключовата дума то не показва колко пати е търсена дадена ключова дума, а в колко страници е открита.

И отново за краденото съдържание –> Ти си решаваш дали твоя сайт искаш да бъде нещо значимо. С крадено съдържание е трудно да излезеш на пред във високо конкурентни области, особено извън България. Ти си решаваш какво да правиш и как ще си развиваш сайтовете. Ако те задоволяват 200 посещения с крадено съдаржание ок, посещенията ще ти скочат двойно или тройно ако имаш твой оригинални статй в които потребителите да могат да научат нещо ново. Не забравя, че не само ти ще крадеш стати от тези големи сайтове. Как ще се справиш с конкуренцията.

Предлагането на свежа и нова информация е ключът към успеха поне според мен. На къде ще тръгнеш ти зависи от теб, но ще се радвам ако след 3 месеца споделиш резултатите.
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Загадката е разреших за втория въпрос,благодаря,явно не отразява това което си мислех и което пише.
А що се касае за крадените статии и тук не съм се изразил много точно май :).Знам,че е добре да бъдат авторски и оригинални но това няма как да стане за новини в Германия например,не съм репортер и не ходя на срещи с премиерката им :)защото за мен това е авторско и оригинално,всичко друго вземато и преправено от тук от там е крадено.Да,естествено е да променя заглавието и нещо ако ми се стори тъпо и излишно да променя или премахна така и ще правя но ще има и 100% копи,няма как.Що се касае за конкуренцията мисля,че има място за всички под слънцето.В края на месеца отивам на промишлен шпионаж и като се върна ще пусна 3-4 сайта сигурно.Надявам се до нова година ще се види как е положението и ще пиша ;) успех и на теб.
 
Последно редактирано:
Re: От: Къде се крие ключа за бараката?

Здравей отново,
От къде проверяваш, колко точно запитвания има за дадена ключова дума или израз. Преди време бях попаднал на такъв но беше само за САЩ. Ако имаш в предвид това което ти излиза на Г. при писането на ключовата дума то не показва колко пати е търсена дадена ключова дума, а в колко страници е открита.

И отново за краденото съдържание –> Ти си решаваш дали твоя сайт искаш да бъде нещо значимо. С крадено съдържание е трудно да излезеш на пред във високо конкурентни области, особено извън България. Ти си решаваш какво да правиш и как ще си развиваш сайтовете. Ако те задоволяват 200 посещения с крадено съдаржание ок, посещенията ще ти скочат двойно или тройно ако имаш твой оригинални статй в които потребителите да могат да научат нещо ново. Не забравя, че не само ти ще крадеш стати от тези големи сайтове. Как ще се справиш с конкуренцията.

Предлагането на свежа и нова информация е ключът към успеха поне според мен. На къде ще тръгнеш ти зависи от теб, но ще се радвам ако след 3 месеца споделиш резултатите.


https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

и му даваш от страните българия и от езиците български и англииски друго няма за начшия пазар
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Да,да разбрах,мерси.
Сетих се за още един въпрос на който ще ви помоля да си споделите мнението.Какво мислите за домейните с eu.com?Според вас добри ли са,заслужават ли си,котират ли се добре в търсачките?Ако някой има наблюдения нека сподели.
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Евалата за това което ти се е случило, такива постове ме зареждат положително. Бравос. Само ми се иска повече като теб да го правят, защото това е отражение и как гледаш и се справяш в живота като цяло. ;)

1) Копи - пейста не е добра идея ако търсиш органик трафик, ще захапваш трафик, но няма да се ранкваш добре заради дублираното съдържание, освен ако не направиш нещо по въпроса с него. ;) А не е изключено да срещнеш проблеми при взимането на чужд контент. И има напредвид, че воденето към първоизточника е добра инициатива при това.

2) Може, ще имаш такъв трафик от тези думички, но на база това с контента - ще ти е по-трудно от нормалното. Освен това ще идват и посетители от алфа бета + гама, хрваната от контен, тайтъл или друг текстови елемент. ;) Тук не може да се даде максимално точен отговор, но знай, че и самия контен ще ти е сила, както и линковете към сайта ти.

Успехи
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Айде ве хора няма ли кой да изкаже мнение?Какво мислите за домейните с eu.com?Според вас добри ли са,заслужават ли си,котират ли се добре в търсачките?Ако някой има наблюдения нека сподели.

progress.gif
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Алфабета...ама ако става въпрос за чужди думички, а ти си видял някой нашенски сайт, който се котира при търсене в гугъл бг на тия позиции нормално е да няма посещения.
Иначе ако всичко е точно...е абсурдно да няма посещения...или по-скоро думичките, които си гледал не са толко търсени колкото си видял.. :)
 
От: Къде се крие ключа за бараката?

Или просто брояча на сайта е бъгнат :/ Ако е нещо подобно на тухо не се и съмнявам :/ Иначе просто ако всичко е точно, във брояча е проблема ;) Или другата възможност е ти да си посещавал алфабета.ком много пъти и просто гугъл да ти го е класирал по напред, провай да видиш резултатите под друг браузър или като си си излязъл от акаунта :)
 

Горе