Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Ivo94

Well-Known Member
Преди малко прочетох една статия "Живот без Youtube" май беше в която се описва как сайта не работел вече няколко минути. Това ме накара да се замисля ами ако един ден опитаме да отворим чичко G. и той не се визуализира няколко дена подред към коя подобна търсачка бихте отскочили :) ?
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Мисля,че ще се стигне до самоубийствени случаи
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

"Мисля,че ще се стигне до самоубийствени случаи" е май-малко пресилено, но наистина доста хора които са положили години труд за оптимизация за Г. ще загубят доста :(
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Това беше в кръга на шегата разбира се.
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

"Това беше в кръга на шегата разбира се" - това е ясно ;)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Може би Bing, а защо не jabse.bg :)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

бих започнал да си пиша собствена търсачка, поне като ще е лайно да си е моето
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Бих ползвал Yahoo, но която и да е няма да дава толкова добри резултати като Гугльо
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Бих ползвал Yahoo, но която и да е няма да дава толкова добри резултати като Гугльо
И аз по тази логика ще действам, но каквото и да си говорим няма друга търсачка, която да поддържа Бг езика толкова добре като Гугъл. Не знам, но скоро трудно ще се намери някой достоен на Г. Все пак вижте, след такъв въпрос, всеки мисли какво да каже, като знаем, че № 2 е Yahoo-то и няма много други алтернативи, като напредвали технилогии в тази област. ;)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Еми не бих казал че ако няма гугъл идва края на Интернет-а :).

Все пак Гугъл е онлайн от .. няма и десетилетие.

След гугъл всички ще ползват yahoo =)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Аз бих си ползвал локалните залежи от URL адреси в главата :D Ще ми свършат работа :) Проблема е че оставам без работа... нали всички оптимизираме за Гугъл...
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

За Яндекс никой и дума не каза :) и тя се оправя добре с кирилицата, все пак идва от братска Русия :)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

пък аз да ви кажа все ми е тая :)много хора ползват гуглето и стана банално,а и трябва да има конкуренция.Според мен сега е момента докато всеки се пъне за гуглето да може да си оптимизара нещата така че да е видим във всички.

забележка:казвам все ми е тая понеже гледам сайтовете ми добре се класират на ключови думи и в бинг и в яхоо,без да ми липсва скромност :) опс и в яндекс за малко да пропусна,но да не забравяме - днес е така ,но утре не се знае...
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Ако Гугъл спре да работи, шефът на Яху ще стане по-богат, това поне се знае със сигурност :)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Ако Гугъл спре да работи, шефът на Яху ще стане по-богат, това поне се знае със сигурност :)
Така е, не е изключено леко мутри да го разходят до дълбоките ниагарски езера. :) Ше гувам се естествено, но истината е такава просто - глед Google ще дойде ерата на следваща по големина търсачка - Yahoo. То е по-скоро инфо портал с търсачка, но минава това, за което се ползва Google. :)

А такива други красавици има - aol.com, mamma.com, ask.com, Altavista.com, Gigablast.com ....

Всичките са се заредили след Google, Yahoo, Bing..... :)
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Всеки желаещ може да направи списък с търсачките по важност според неговите критерии (естествено за всеки е различно според езика който ползва и геолокацията) за да допълним качествено темата.
 
От: Към коя търсачка бихте се пренасочили ако Google е аут за няколко дни

Аз yahoo не го уважавам, бих ползвал Яндекс или Рамблер
Руските алтернативи може да не навлизат в чужди пазари като Гугъл и да не са толкова известни, но това съвсем не означава че не са на високо ниво.
Дори бях чел някъде че руснаците използват повече техните търсачки отколкото Гугъл, които там имат нисък дял в търсенията и рекламата. Не знам доколко е вярно. Предполагам че има истина в тези думи щом Гугъл искаше да купува Рамблер.
 

Горе