Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Една инфографика за кюфтенца от леща ми грабна вниманието.
Какво мислите за нея?

9264_423890917676601_1549300477_n.jpg
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

определено трябва да се пробва :mrgreen:
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

И темата естествено е пусната в :
Предприемач.ком > Онлайн Бизнес - Blogs - Tools - Hosting > Инструменти за Уебмастъри - Webmaster Tools
Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.



Защо ли не се очудвам.
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Явно това е новата рецепта да се борим с новите алгоритми на гугъл
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

определено трябва да се пробва :)
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Язе си предпочитам от мръвка :D
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Супер е. Даже ми даде разни идеи. Записвам си...
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

грозно и трудно за четене.
Ако бяха ползвали по геометрични правилни изображения и четим шрифт щеше да е екстра!

Ако ако трябва сайтовете за рецепти да минат изцяло на инфографика.. тоя гугъл тотално се е чалнал.
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Добър трик за привличане на вниманието.
Пример за грозната тенденция колко глупави теми събират толкова много гледания във форума напоследък ...
 
От: От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

грозно и трудно за четене.
Ако бяха ползвали по геометрични правилни изображения и четим шрифт щеше да е екстра!

Ако ако трябва сайтовете за рецепти да минат изцяло на инфографика.. тоя гугъл тотално се е чалнал.
Толкова грешно гледане на нещата само в няколко изречения, че не знам отде да почна..

Ти продукти за Гугъл ли правиш или за потребителите?

Подравняването и симетрията умишлено и премерено се избягват в живописта и в класическия визуален дизайн, когато се търси определен ефект (сложно и дълго е). Подравняването е за таблици. Да речем просто че ако обектите бяха идеално подравнени и с правилни форми, картинката далеч нямаше да е толкова интригуваща и привличаща окото. Дори съвременните модерни инфографики са с разчупен лейаут.

В случая имаш контент - поднесен уникално, лесен и изключително приятен за възприемане. Тоя стил може и да е част от брандинга на сайта/продукта (и то Брандинг с голямо Б). С вирусен потенциал до небето.

Тоя вид картинково инфо се предпочитат и възприемат по-добре и от видео. С немалка разлика в полза на картинките.

Кво повече искате?
 
Последно редактирано:
От: От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Кво повече искате?

Да се създаде кулинарен раздел в предприемача и темата да се премести там. :lol:

Липсата на артистизъм и океан от сивота са характерни за болшинството сайтове.
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Лошото е че създаването на такъв контент е или скъпо, или трудоемко. Ама пък няма някакъв шаблон, който е казано че трябва да се следва. Виждал съм даже гъзоръки хора да мажат как им дойде и крайният резултат да се възприема като супер забавен.

Ама даже не е казано че трябва точно инфографики да се правят. Идеята може да се прилага в доста сфери. Аз примерно за друго си мислех кат казах че си записвам :)
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Браво за идеята, не казвам дали е хубава или лоша всяко нещо си има първи и така нататък път но човека Ви покзава как да си организирате нещата по интересен начин а ако можете по добре да направите инфографиката защо не.
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Аз го казах от гледна точка на потребител, който го интересува рецептата например и хоп - едвам разчитам как се прави. Мислиш ли че ще я шерна в този и вид.
Ако беше по добре оформена, определено щях да я решерна!
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Аз го казах от гледна точка на потребител, който го интересува рецептата например и хоп - едвам разчитам как се прави. Мислиш ли че ще я шерна в този и вид.
Ако беше по добре оформена, определено щях да я решерна!

Вярно е това, лошо направена, грозна, трудна за четене, на места даже невъзможна за четене. Въобще не може да се каже, че е подходящ пример за подражание. Като уебмастъри сиурно ви кефи, че виждате нещо ново и съжалявате, че сами не сте се сетили за това, но от потребителска гледна точка - напълно неизползваема, на колкото хора го покажа казват, че се затрудняват да разчетат и разберат схемата.
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Иначе идеята за инфографики е добра. Сега утрепах един час да преведа една от английски :)
 
От: Кюфтенца от леща. Или как се прави инфографика.

Ако съм на мястото на даскалицата по рисуване, ще оценя творчеството на малкия художник с 6+. В случай, че съм учителката по български език - ще похваля умението на ученика да пресъздава визуално зададената тема (рецептата). Защо не подценявате детското творчество? Нима ръкописният почерк е труден за четене...
 
Супер е инфографиката. Определено. ;)

Защо повечето готварски сайтове нямат такива. Ще направят бум в социалките ако знаят и как да навържат социалните бутони за споделяне добре. ;) Ще разцепят направо. :)
 

Горе