Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Re: От: Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

хрумна ми защо Висяр ги вижда така той ползва черния дизайн а не бях стигнал до него

значи разширих полето до 160 пиксела колкото е точно vbulletin 5 и върнах размера на шрифта

може да изкажете мение

ПП Освен това е махнат десния сайдбар на личните съобщения да не ви пречи :) Понеже постбита е и на тях такъв


@амоун за 5 години веднъж като минахме на 4 ка вбюлетин 2009 и веднъж през 2011 мисля като въведохме тъмносиния дизайн ще проверя (да не е било 2012 началото че не помня)

сори че не отговарям на всички персонално прочел съм ви мненията нанасям корекции доколкото може :)
 
От: Re: От: Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

това лого е избрано със анкета :)

Добре. Те и правителствата се избират с избори, но са различни. И за това акцента е на :ако решите! Живи и здрави основно 8)

Последните промени са супер! Благодаря ти, че взе под внимание това за шрифта. Сега е страхотно. Аз черпя като се видим :beer:
 
Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Жалко, че не може, значи ще трябва да се свиква с това. Едно от нещата които не харесвам - сервизната информация да е в ляво, както сега я направихте.

За съжаление трябва да изберем едно от двете, после ще е по трудно ако не почнем от рано....

Да използвам да те питам теб а и останaлите ако имат мнение

а ако го направя едноцветно като в уариър и като на черния дизайн дали няма да по приемливо

изглежда доста лепнало така

Screenshot from 2014-03-17 22:11:10.jpg
 
От: Re: От: Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

хрумна ми защо Висяр ги вижда така той ползва черния дизайн а не бях стигнал до него

значи разширих полето до 160 пиксела колкото е точно vbulletin 5 и върнах размера на шрифта

може да изкажете мение

Вече е добре. Ако ми дадеш и зелени букви, ще стане екстра! :D
 
От: Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

За съжаление трябва да изберем едно от двете, после ще е по трудно ако не почнем от рано....

Да използвам да те питам теб а и останaлите ако имат мнение

а ако го направя едноцветно като в уариър и като на черния дизайн дали няма да по приемливо

изглежда доста лепнало така

Виж файлът 9466

Готино е за мненията, но виж аватарите как се променят странно ;) Иначе както решите! Аз съм много доволна, че шрифта ми го направихте нормален /нямате лигав емотикон с целувка, но ви пращам една такава въздушно-виртуална :)/
 
От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Изследванията сочат, че светъл фон с тъмни букви е по-ненатоварващо за очите, отколкото светли букви на тъмен фон.
 
той черния дизайн присъства дами и може да се избира най долу от дизайните :) въпроса че само при него двете полета са с еднакъв цвят затова го дадох за пример :)

някой си харесват зелено чернитр дизайни :)

Вискяр изкажи мнение за блек3 клонинга - малко линковте не са различими и се чудя дали да не ги направя бели
 
От: Re: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Да използвам да те питам теб а и останaлите ако имат мнение


а ако го направя едноцветно като в уариър и като на черния дизайн дали няма да по приемливо


изглежда доста лепнало така



той черния дизайн присъства дами и може да се избира най долу от дизайните :) въпроса че само при него двете полета са с еднакъв цвят затова го дадох за пример :)

Да, знам ги опциите долу, но жалко, че не може да остане и старата опция. Иначе не съм фен на черния дизайн, защото натоварва очите ми. За малко може, нещо различно е и не е лошо, но при положение, че прекарвам доста време във форума ми пречи и натоварва очите, както каза и Лили Гагарин, но това дизайнерите го знаят повече.

Едно от нещата които не харесвам в сервизната информация в ляво е, че е инфото е малко разкрачено. Имам предвид лявата колона: Мнения, Rep Power, Локация и стойностите срещу тях в дясно. Забележи когато числата са ниски и някой който има малко мнения как стои малко разкрачено и в първия момент ми се сливат редовете и това допълнително натоварва - отделям време за да разгранича и определя кое какво за какво е. А в предния дизайн като че ли това ми беше по-подредено.

Още повече, ние четем от ляво на дясно. И нашето око е свикнало на това оформление на страниците, на текста. И когато се чете по-дълго мнение, става дразнещо, защото сервизната информация влиза непрекъснато в зрителното поле. А това допълнително натоварва не само очите, но и мозъка, защото по навик почваме да четем от крайно ляво положение. Докато ако има нещо което да се разполага в дясно - то просто се приема по дефолт, и не само, че не натоварва, но и дава възможност да се сложат още неща, да се поразчупи дизайна. А сега не можеш да сложиш нищо допълнително в ляво - има опасност да стане прекалено широко лявото поле. Всъщност забележи и водещите сайтове, посещаваните, как са направени - не случайно при тях сервизната информация и сайтбаровете са разположени в дясно, а статиите с текста е в ляво.

Както и споменах - не ми харесва, но трябва да свикна ако посещавам форума.
 
От: Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

За съжаление трябва да изберем едно от двете, после ще е по трудно ако не почнем от рано....

Да използвам да те питам теб а и останaлите ако имат мнение

а ако го направя едноцветно като в уариър и като на черния дизайн дали няма да по приемливо

изглежда доста лепнало така

Виж файлът 9466

На черния фон се губя нещо :)

Вече е добре подредбата. Хората, на които не им харесва, вероятно ще свикнат. Така е по-подредено и по-лесно се разграничава на кого принадлежи даденото мнение.

Относно едноцветния дизайн - според мен не е добра идея. Различния цвят на сайдбара в момента го разграничават от полето за писане и улеснява фокусирането към контента. Warrior форумът ми е малко стерилен точно поради тази причина. Повечето цветове като че ли придават характер на самия форум.
 
От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Дали е от промяната, но сайта се зарежда бавно и товари процесорите над 60%? :cry:
 
Кофти ъпдейт на браузъра ? Аз това съм го наблюдавал при хрома около версия 28 нещо работех както вингаи с по 50 таба + отворени на двата браъзъра и изведнъж все да ми бози компа което не е нормално отварям топ гледам глупавия хром ядеше задраво цпу дори затвори рестартирах и дори само при пет отворени таба го правеше... в следващата версия го оправиха...

Пробвай с друг браузър това сериозно не се шегувам при мен на два различни доставчика го тествах работи бързичко :)

ПП може да е временно от връзката зад калудфлеър сме там от време на време насича при някой интернет доставчици
 
От: Re: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

той черния дизайн присъства дами и може да се избира най долу от дизайните :) въпроса че само при него двете полета са с еднакъв цвят затова го дадох за пример :)

някой си харесват зелено чернитр дизайни :)

Вискяр изкажи мнение за блек3 клонинга - малко линковте не са различими и се чудя дали да не ги направя бели
Ура! :|
Значително по-добре е от белите букви!

Но е малко ярко - на Samsung SyncMaster 943nw. Като зелената тема на моя форум, която се каня да оправя.
Опитай нещо като #677C41 - да е по-пастелно. На връзките можеш да дадеш жълтеникавия цвят на текста в подписите и под аватарите от Black2 - приятен цвят е и ще се вържат добре.

Изследванията сочат, че светъл фон с тъмни букви е по-ненатоварващо за очите, отколкото светли букви на тъмен фон.
Абсолютно не съм съгласен! Няма как за окото да е по-видимо и респективно ненатоварващо малък тъмен обект на голям светъл фон - светлината от фона "нахлува" в тъмната област, смесва се и става по-неясно. Така наречения ефект на контражура - образ срещу слънцето или друг светлинен източник винаги е по-неясен.


А зеления цвят е най-добър за човешкото око. От една страна: човешкото око е най-чувствително към зеления цвят и различава най-много нюанси - броя цветове. От друга страна: отдавна е доказано, че зеления цвят има успокояващо въздействие.
Единствено за бременни жени се препоръчва и са по-подходящи виолетовите цветове.

Има и друг мотив за тъмния фон. Колкото повече черно има на дисплея на мобилно устройство, толкова по-дълъг е живота на батерията.

NB
Хвърлих око и другите изгледи. На основния шрифта на текста ми се вижда по-дребен и неудобен от Old и DP. Вероятно е техническа грешка.
 
От: От: Re: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Абсолютно не съм съгласен! Няма как за окото да е по-видимо и респективно ненатоварващо малък тъмен обект на голям светъл фон - светлината от фона "нахлува" в тъмната област, смесва се и става по-неясно. Така наречения ефект на контражура - образ срещу слънцето или друг светлинен източник винаги е по-неясен.

Ето тук за предимствата и недостатъците и на двете:
http://uxmovement.com/content/when-to-use-white-text-on-a-dark-background/

Аз от опит все пак казвам, че на мен ми е уморително да чета дълги текстове със светъл текст на тъмен фон. Също така, за чертежи съм установила, че сивият фон ми натоварва най-малко, сравнен с черния и белия.
 
@ Висякр погледнах в гугъл каквъ е цвета на зеленото от терминалите от едно време най масово казаха 00CC00

имам малко други задачи за днес но довечера ще го преправя да е четно, зелено - жълт
 
От: Re: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

@ Висякр погледнах в гугъл каквъ е цвета на зеленото от терминалите от едно време най масово казаха 00CC00

Ама цвета беше двубитов. ;)
 
От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Под бързия отговор ми излиза понякога :

Код:
B_Editor['vB_Editor_QR']=new vB_Text_Editor('vB_Editor_QR',{"customConfig":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/ckeditor_config.js?v=422","contentsCss":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/vbulletin_css\/style00027l\/editor_contents.css?d=1395193598","yuiUploadCss":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/vbulletin_css\/style00027l\/yuiupload.css?d=1395193598","vbulletin":{"securitytoken":"1395214835-656e8e790ff88a2ca9ca8a95a712c620ef848752","bburl":"http:\/\/www.predpriemach.com","bbcodecache":{"1":{"bbcodeid":"1","bbcodetag":"pdf","bbcodereplacement":"
\r\n

\r\n\r\n
 
Re: От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Под бързия отговор ми излиза понякога :

Код:
B_Editor['vB_Editor_QR']=new vB_Text_Editor('vB_Editor_QR',{"customConfig":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/ckeditor_config.js?v=422","contentsCss":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/vbulletin_css\/style00027l\/editor_contents.css?d=1395193598","yuiUploadCss":"http:\/\/www.predpriemach.com\/clientscript\/vbulletin_css\/style00027l\/yuiupload.css?d=1395193598","vbulletin":{"securitytoken":"1395214835-656e8e790ff88a2ca9ca8a95a712c620ef848752","bburl":"http:\/\/www.predpriemach.com","bbcodecache":{"1":{"bbcodeid":"1","bbcodetag":"pdf","bbcodereplacement":"
\r\n

\r\n\r\n


Пак включих page speed модула, ще видя с кое правило прави конфликт от време на време уж нее пуснато за джавите
 
От: Леки промени в дизайна на Предприемач.ком

Номера на мнението (връзката) направо не се вижда при мен. Дори мислех, че го е отвял вятъра на промяната.
 

Горе