Леле мале скъпи хостове в България!

madgooglebot

Well-Known Member
ахахаха КЛАСИКА.. са поне 200 ПОтЕНЦИАЛНИ те гледат, а другата половина вече ти пишат ЛС-та и се прескачат :D:D:D
Алоууу фолмите у замунда, арена, пирата...

computer

Member
Колега, какви 200, какви 100? Аз нито купувам нещо, нито продавам.
Засили дозата, че не помага.

madgooglebot

Well-Known Member
И кво праиш тогава - само фейс ли :D:D:D
Ако ще се аргументираме за разни неща - давай да го правим :) Щото "ни -купувам, ни-продавам" е малко като "само гледам" ахахах

Victor R

Well-Known Member
@madgooglebot , IP адресите изобщо не работят както мислиш. За теб може различни адреси да изглеждат като различни източници/потребители, но на практика това което има значение се нарича автономна система. Тая система е отделна мрежа, която притежава групи от адреси в даден момент. Може да притежава едни адреси днес, други утре, както и да наема и да ги отдава под наем. Накрая масово тея адреси отиват в ръцете на краен клиент (виртуални/наети сървъри) или в ръцете на много клиенти едновремено (споделен хостинг).
Идеята, че някой средно умен бот, пък дори и много тъп такъв, в интернет ще следи отделни адреси и така ще си вади изводи някакъв сайт сателитка ли е или не, е вероятно родена от човек, който изобщо не се е поинтересувал как работи интернет, а просто я е споделил защото му звучи логична. Всичко е въпрос на групи (събнети) и автономни системи. Крайния адрес може да си смени собственика 100 пъти днес и затова няма никакво значение. Можеш да сложиш сателитки на 1, 100 или 1000 адреса, все тая.

Това е обективната техническа причина тази схема да е безсмислена, но ако все пак някой даде обоснован довод за обратното, с радост ще го чуя.

madgooglebot

Well-Known Member
Добре го споменаваш, но аз не съм видял до сега на мой хост-машина, шаред, за 10г практика по различни фирми, да се е сменил адреса на сървъра.. Сигурно не знам как работят, но ip винаги си е едно и също, и днес, и вчера и утре, и така с години.. ;)

Идеята на бота е да няма практика - вмешателство в серпа, още повече ако не си плащаш. На първо четене естествено няма как да те закове, че използваш 50 сайта за да му накланяш резултатите в серпа. Но при анализа (за това се държи много на аналитик да има) се засичат връзките и в крайна сметка се подава инфото на тия дет споменахте "цели етажи с индианци". Прави се ръчна проверка. Елементарно се установява, че сайтовете са еднолична собственост, както и идеята им всъщност, и директно те режат веднагически по презумцията, че винаги имаш право на оплакване/преразглеждане ахахах

Не знам от колко време се изтересуваш от тези неща, но аз съм видял един болюк народ тук, да реват с цяло гърло, че целият им труд е отишъл у ряката

lipcho

Active Member
Аз използвам собствен сървър. Никога повече няма да използвам услугите на хостинг компания. Заради една евтина хостинг компания преди няколко години загубих доста печеливш сайт. Случвало ми се е сайтовете ми да са офлайн по няколко дни, най-дългия период беше за една седмица, ефекта за СЕОто беше пагубен, отне ми цял месец докато си върна позициите.

madgooglebot

Well-Known Member
Тое е най-добрия вариант, но трябва хубава свързаност. Ти как реши този проблем?

Иначе като знам какъв е план "Маршал" на гоуемите, на хостинг фирмите ще им стане уеко жегичка.. ;)

$INeed$

Well-Known Member
Аз използвам собствен сървър. Никога повече няма да използвам услугите на хостинг компания. Заради една евтина хостинг компания преди няколко години загубих доста печеливш сайт. Случвало ми се е сайтовете ми да са офлайн по няколко дни, най-дългия период беше за една седмица, ефекта за СЕОто беше пагубен, отне ми цял месец докато си върна позициите.
Ето това отговаря на въпроса на тънкажниците. :) Направо успя да обобщиш в 3 изречения всичко.

Горе