Леле мале скъпи хостове в България!

Ако ше се тролиме, да включвам турбото :)

Да напомня за думата "диверсификация", както и твърдението ми, че има ОГРОМНА разлика в различните типове клиенти, както и кой за какво го ползва хоста.
Иначе, не ви финансират, а ИЗКУПУВАТ, което показва колко умеете да работите с клиенти ;)

.. за първата година :D
 
Бизнеса ми е в широката сфера на хостинг услугите, но няма нищо общо със споделения хостинг, а дори и с виртуалните сървъри, макар че на отбрани кленти предлагам и това.

Със споменатите компании нямам нищо общо. Пак ти казвам, че за почти всичко грешиш, но няма да участвам в тази дискусия повече.
 
Може и да греша за някои неща, все пак моята гледна точка изхожда от погледа на потребител, при теб е малко по-различно.

Повтарям се, но в крайна сметка пазара решава коя цена/услуга е добра и от коя потребителите ще бягат. Иначе тук може да си въртиме ферманите до седмо пришествие :)
 
Това горе предполагам е правописна грешка?

7к евро на месец не са за подценяване, особено ако не искат голямо внимание/човешки ресурс. Друго е колко е била инвестицията и дали си заслужава за 7к на месец
Обаче, въпреки всичко, примера показва, че се печели, макар и с тънки цени. А другите, с дебелите оферти?? А ако са нови играчи? Къде отиват - ами никъде! Тоест маркетинговия модел все пак е печеливш.
Виждам друга "екстра", която не знам дали изобщо някоя бг-компания използва. - Тикетите/съпорт/обслужване. Тук се оплакват, че това им е големият разход, а защо тогава не предложат имено такива планове, където скъпия съппорт да се компенсира с този модел. Това решава проблема в огромната му част - лансерите да използват по-тънка услуга, а бизнесмените - дебела.
Айде де...
Сгрешил съм защото докато пишех поста имах и страничен 2 годишен шум около мене който щъкаше като изтърван в двора.
Всъщност примера показва, че не се печели. €1002 при 630 клиента, понеже темата е за споделения хостинг, а не за останалите услуги. И това е без разходите по привличането на тези клиенти.
Имай предвид, че макар и да искат да плащат по-ниска цена, хората масово не са склонни да се откажат от поддръжката за да го постигнат. Дори и когато твърдят, че са.
Точно това исках да покажа че тези цени са нищожни и приходите не оправдават разходите.
Просто с тази ценова политика нямаше възможност за развитие и единствената алтернатива беше да продам клиентите на teamblue и да се отърва от сървърите на по-ниски цени от пазарните.

Ако бях вдигнал цените и спрял овърсела клиентите нямаше да забележат по-доброто качество но щяха да забележат по-високите цени което щеше да се отрази пагубно на компанията ми.

Жив пример е cPanel купиха ги и новия собственик като вдигна цените половин свят го намрази другата половина го кълне до 9-то коляно.
 
Не знам, аз не съм съгласен с разсъжденията. Реално, ти си изградил стена, вместо да пуснеш вятърната мелница :)
Това са си 1300 клиента, не е никак малко. Кой стартиращ, дори и 10 пъти повече ресурс ще ги постигне и кога.
Като прегледах пак бройката, тези шаред, най-ниските услиги са нищожна част, те са си пълнеж и потенциал да ползват и друга услуга.
За вдигане - всички вдигат. При теб можеше на най-ниските да се вдигне с по 1е, никой нямаше да усети, нямаше и да се мръщи. В крайна сметка под скъп хостинг и "вдигане" на цените се има предвид къде къде по-фрапиращи цифри. Едно е от 0.5Е да го направиш 1.5Е, което %но е зверско, но по същество - нищо, друго е план 10Е да го направиш 25Е (същото %но вдигане) Ако са доволни, дали ще плашат 1.9Е (най-използвания шаред) или 2.5Е няма да има и грам отлив, същото важи и за впс. Освен това, при толкова клиенти, можеше да се мисли и за допълнителни услуги, все някакъв приход ще има.
Явно не ти се е занимавало с такива неща, иначе за мен дейсността е печеливша.
 
Не знам, аз не съм съгласен с разсъжденията. Реално, ти си изградил стена, вместо да пуснеш вятърната мелница :)
Това са си 1300 клиента, не е никак малко. Кой стартиращ, дори и 10 пъти повече ресурс ще ги постигне и кога.
Като прегледах пак бройката, тези шаред, най-ниските услиги са нищожна част, те са си пълнеж и потенциал да ползват и друга услуга.
За вдигане - всички вдигат. При теб можеше на най-ниските да се вдигне с по 1е, никой нямаше да усети, нямаше и да се мръщи. В крайна сметка под скъп хостинг и "вдигане" на цените се има предвид къде къде по-фрапиращи цифри. Едно е от 0.5Е да го направиш 1.5Е, което %но е зверско, но по същество - нищо, друго е план 10Е да го направиш 25Е (същото %но вдигане) Ако са доволни, дали ще плашат 1.9Е (най-използвания шаред) или 2.5Е няма да има и грам отлив, същото важи и за впс. Освен това, при толкова клиенти, можеше да се мисли и за допълнителни услуги, все някакъв приход ще има.
Явно не ти се е занимавало с такива неща, иначе за мен дейсността е печеливша.
Не знам до колко си наясно с пазара но с тази цифра клиенти едвам се вписваш в графата хостинг компания.
Компанията на която продадох клиентите обслужва милиони клиенти.

Компанията която купи сървърите обслужва услугите на 70% от уебинарите и учениците по света.
 
Това са си 1300 клиента, не е никак малко. Кой стартиращ, дори и 10 пъти повече ресурс ще ги постигне и кога.
Виждаш само малка част от картинката. В сметката на nseimov никъде не е написана началната инвестиция, която за 30 сървъра трябва да е била от порядъка на 60-100к евро (което е горе-долу за около 3г преди да почнеш да подменяш), а за да покриеш 24/7 ти трябват минимум 3ма човека, което ако сметнем в пари е над 10к лв/м при чиста заплата от ~2500 лв, което за ИТ не е особено високо дори за БГ. Не е сметнато никъде и данъците. За БГ това са ти 20% ДДС + 10% корпоративен. За чужбина може и повече. Няма да отварям дума за поддръжка на офис, телефони, отпуски, болнични и т.н. все дребни неща които вдигат месечния разход с едни 3-4к още.

Сметни пак на месечна база и ще видиш къде отива сметката. Едно е да гледаш само приходите и да мечтаеш, колко много се изкарва, а друго е да сметнеш и разходите.
 
Никаква картинка не гледам, и не ми е необходимо да гледам. Анализ на бизнес - също, още повече счетоводни разбивки и тн глупости, които не знам защо се опитавате да вкарате в темата и да превърнете в предмет на спор. Също фолософски възгледи, кое е голяма фирма, кое е малка, коя печалба е достатъчна, коя пък малка - още повече не ме вълнува, да не говорим - да си губя времето и да ви пълня контент и ченетата с пуканки.. :D

Темата имаше друга темататика. Ако сте забравили: "леле, колко са скъпи хостинг услугите в България"
Личните егота си чешейте другаде, за бизнес анализи - си плащате ;)

 
не ми е необходимо да гледам. Анализ на бизнес - също, още повече счетоводни разбивки и тн глупости

Моя грешка значи, извинявай
Аз пък си помислих че тука са се събрали предприемачи, а то били обикновени ляляджии
 
И ти извинявай :)

Е, вие си пишете, предприемайте.. Или както е казал почетният: Предприемайте, Предприемайте.. ахаха

Аз видех, че темата отива на друга страна и започва да се троли, за това отивам към тия с пуканките ;)
 
И ти извинявай :)

Е, вие си пишете, предприемайте.. Или както е казал почетният: Предприемайте, Предприемайте.. ахаха

Аз видех, че темата отива на друга страна и започва да се троли, за това отивам към тия с пуканките ;)
Директно по темата буквално е точно обратното хостинг компаниите в България са евтини.
 
Аз ползвам Zettahost и съм доволен. Имат безплатен хостинг с един домайн bg.cm + 1gb пространство и 5gb трафик.
Ако си нов клиент имат оферта от 5лв за цяла година, която включва 20gb пространство, неограничен трафик + 20 хоствани домейна.
Иначе плановете им са от 6 до 24лв на месец.
 
Директно по темата буквално е точно обратното хостинг компаниите в България са евтини.


И сега най-вероятно се очаква да влеза и да пусна цените на водещите бг-компании тук в темата, убеждавайки всички колко са скъпи.. ахахах
Само че, двойната-тривръкция съм я измислил аз, и то преди поне 30г. ;)
 
Бахти и бизнесмените. :) iPhone за 2 бона му е екстра, а хостинг за 5-6 лева на месец му е скъпо. :) Ходи ги разбери тия. То нали се знае, каквато ти е душицата, такъв ти е и бизнеса. Много се кефя на тия дето ходят подновяват всяка година с кодове, местят се на нови хостинги, като на старите не са имали проблем, само за да спестят некви къси пари, за да имат да една бира всеки месец повече. :) И в повечето случаи го ядат. И който ми каже, че съпорта на такива гиганти като Хостгатор, Голдеди, Блухост е по-добър от този на някой от големите Бг хостинг фирми, може да ме цуне отзад.

Много наши клиенти се преместиха именно в Германия! VPS - и по 5 евро на месец

А на тия люде само това ли им е крайната цена на месец за всичко около това машините им да са топ постоянно? Нещо ме съмнява.

Моя грешка значи, извинявай
Аз пък си помислих че тука са се събрали предприемачи, а то били обикновени ляляджии
Като им е скъпо, да скачат на евтиното. Никой никого не спира. Зарежи ги. Сайт за 300 лева, SEO за още 100 лева на месец, хостинг за левче на месец и пей сърце, бизнес за милиони. :)
 
Бахти и бизнесмените. :) iPhone за 2 бона му е екстра, а хостинг за 5-6 лева на месец му е скъпо. :) Ходи ги разбери тия. То нали се знае, каквато ти е душицата, такъв ти е и бизнеса. Много се кефя на тия дето ходят подновяват всяка година с кодове, местят се на нови хостинги, като на старите не са имали проблем, само за да спестят некви къси пари, за да имат да една бира всеки месец повече. :) И в повечето случаи го ядат. И който ми каже, че съпорта на такива гиганти като Хостгатор, Голдеди, Блухост е по-добър от този на някой от големите Бг хостинг фирми, може да ме цуне отзад.



А на тия люде само това ли им е крайната цена на месец за всичко около това машините им да са топ постоянно? Нещо ме съмнява.


Като им е скъпо, да скачат на евтиното. Никой никого не спира. Зарежи ги. Сайт за 300 лева, SEO за още 100 лева на месец, хостинг за левче на месец и пей сърце, бизнес за милиони. :)

След години работа разбрах че, 70% от бизнеса в България работи така и за това е такъв "бизнес", виждал съм такива изпълнения, купят си джипове на лизинг и нямат пари за заплати, но накрая всички получават това което заслужават. Каквото си посееш това ще пожънеш. Гледай да бягаш от такива, макар че, тук в България е просто много трудно, масово всеки цепи стотинка на две, това идва от най-големият проблем на Българина, това е бедността. Българският народ е беден, всеки се оправя както може, пълна джлунгла и това оставя трайни следи, имам доста сериозен опит със Българската психология, не е за тук но има какво да се напише за нея и още дълго ще е така.

Поздрави,
Станимир И
 
Хостинга е, колкото по-малко посещения имаш - толкова повече те обичат и харесват, а мое и лоялен да те направят, пък и некое промо да намажеш :eek: Така че, почетният е казал "Хоствайте, Хоствайте" :love::p
 
Това да влезеш в суперхостинг и да пишеш директно в лайвчата и да ти решат проблема буквално за 2-3 минути е безценно. Отиди пускай тикети и чакай индиеца да ти отговори в големите чужди фирми...

пс кулайсхост бг ли се води?
 
След години работа разбрах че, 70% от бизнеса в България работи така и за това е такъв "бизнес", виждал съм такива изпълнения, купят си джипове на лизинг и нямат пари за заплати, но накрая всички получават това което заслужават. Каквото си посееш това ще пожънеш. Гледай да бягаш от такива, макар че, тук в България е просто много трудно, масово всеки цепи стотинка на две, това идва от най-големият проблем на Българина, това е бедността. Българският народ е беден, всеки се оправя както може, пълна джлунгла и това оставя трайни следи, имам доста сериозен опит със Българската психология, не е за тук но има какво да се напише за нея и още дълго ще е така.

Поздрави,
Станимир И

Да, пълна селендрущина е тук. Само нашите бизнесмени велики слагат газова/метан на старо BMW 7, защото не може да падне да кара Шкода или дори WV. А сега е и по-зле, защото, за да цакат служителите си и да мишкареят имат една пандемия, с която да се оправдават. Селения пълна.

Не сме бедни за едни неща, а сме бедни за други. Това как се получава? Не сме бедни, не сме също така и цъфнали и вързали, при нас сериозен проблем е комплексарщината.

Имам една позната, която за сайта си (който е и бизнес там някакъв) е дала цели 500-600 лева, а за МЛ-а си цака 25К, да втора ръка, кожен салон, ама Мерцедес, нали? Да кажеш, че много и върви бизнеса, не, просто манталитет.

Хостинга е, колкото по-малко посещения имаш - толкова повече те обичат и харесват, а мое и лоялен да те направят, пък и некое промо да намажеш :eek: Така че, почетният е казал "Хоствайте, Хоствайте" :love::p
Бате, кой прави бизнес в мрежата с идеята, че сайта ще има малко посещения. Както се вика, този бизнес е роден мъртъв. :)
 
Бате, кой прави бизнес в мрежата с идеята, че сайта ще има малко посещения. Както се вика, този бизнес е роден мъртъв. :)
Ти ако ти зависи бизнеса от хостинга, верно е роден мъртъв :p
 

Горе