Линкове и тяхното влияние след Пингвин 4.0

Последно като публикувах нещо, излезна на 9 страница при силна конкуренция, на втория ден на трета. На третият изчезна в топ 100 (назад не ме интересува). На четвъртия ден на втора, на петия пак на трета. На шестият отново изчезна безследно. Като гледам все пак конкуренцията, може и на първа да цъфне скоро или след време, но в момента си е дансинг всеки ден - проверявам само последна публикация преди седмица. Не смея да правя каквото и да е, докато не задържи седмица някаква позиция.
 
@TCB - метни някой по-як линк и гледай как ще дръпне напред.
Да, силните линкове малко разконцетрирват Гугъл,та след това следва един танц по страниците му,докато не ви забие на подходящото място. Примерно, вкарайте на един стар домейн, който скоро не е имал добро класиране в някоя ниша,един силен линк и гледайте сеир. Но и добре оптимизиран от към он пейдж де. ;) Наблюдавал съм го силно конкурентни ниши, както в и ниско - авторитета на сайта си казва името. Примерно линк от CNN може да ви премести много добре.
 
Моите наблюдения са, че линковете от силни сайтове не струват и 5 стотинки ако не са на езика на който е правен сайта. Гугал е наострил уши и само чака кого да скастри за СЕО и манипулация. Имам линкове реални, които на пръв поглед трябваше да изстрелят сайта на луната, ама вече година даже не се отчитат в гугал вебмастер.
 
Откакто махнах таблиците на страницата с домати и я направих
Мобилни 92 / 100
Десктоп 92 / 100
не е помръднала.
Въпреки че текста е променен към по--малко.
 
Би ли споделил цената. :D
За CNN ли? Няма никаква идея, но ще е дебело. Освен, ако не е великия вайръл. Ама и тогава не е много сигурно. Честно казано, това беше само пример. При нас може спокойно да се мине с нещо от някоя голяма онлайн медия. Мисля, че ще е достатъчно. :) Ама и там са си пари.
 
Доколкото знам да се вземе линк от NYT е по-евтино отколкото от някой български "сайтове".
 
  • Like
Реакции: ops5
Последно време и аз не разбирам какво става. Уж. уникалното съдържание било най-важно, а има сайтове на първа страница второ място с по една добавена статия общо.
 
Последно време и аз не разбирам какво става. Уж. уникалното съдържание било най-важно, а има сайтове на първа страница второ място с по една добавена статия общо.
Да, но това са трикчета в повечето случаи. Комбинацията от стар авторитетен домейн с история и връзки + добре оптимизирана страница (страници, което си е white hat), раввномерно настъфени кл. думи и се получава номера. Много по-колебливо е от истинското - с големи инвестиции в бранд, създаване на тренд, социални сигнали и прочие.
 
Който казва че уникалното съдържание е важно пасти да яде.. Най-важни са линковете.. Добавяш линк от хубави домейни с висок TF PA DA към 40-50 линка и след 1 месец си на 1 място
 
Качвайте статии в моята директория websuper и линк ще имате . За български сайтове е чудесен вариант и най-важното безплатен. :)
 
Който казва че уникалното съдържание е важно пасти да яде.. Най-важни са линковете.. Добавяш линк от хубави домейни с висок TF PA DA към 40-50 линка и след 1 месец си на 1 място

Ако имаш $20 к + бюджет ще добавиш, в смисъл да си направиш качествена пбн мрежа от 20 домейна, в реда на мисли предлагам такава услуга
 
$20 к има достатъчно предлагащи такива услуги без да имаш собствен ПБН ..
Нали се сещаш че качеството е на съвсем ниско ниво, за какво ще ти е линк от страница със над 100 изходящи или линк забит в 10 глуха и после чакай нещо да се случи...
 
Който казва че уникалното съдържание е важно пасти да яде.. Най-важни са линковете.. Добавяш линк от хубави домейни с висок TF PA DA към 40-50 линка и след 1 месец си на 1 място
И двете са важни ....Пробвай да блъскаш линкове на сайт с копирано съдържание...
 
Както казахте, вече се гледа възрастта на домейна. Забелязах, че старите ми домейни след ъпдейта се представят много добре, без да съм пипал нищо.
Това от своя страна вдига цената на старите домейни и някой ако иска да върви бързо нагоре не да регистрира нов домейн, а да купи стар такъв и ще му е по-лесно. Поне това е мое мнение. ок
 

Горе