Линкове от форумни профили

mymall

New Member
Здравейте,

въпросът ми е следния. Правя си 100 регистрации във форуми и поставям линковете си като подпис + в профила.
След това всички линкове към профилите какво ги правите? Оставяте ги Г. сам да ги намери или ги събмитвате някъде? Пингвате ли ги, ако да с различни проксита ли ?

Мерси
 
Здравей и на теб,

Така, значи се регваш, до тук ОК, слагаш си ги с подписа и профила, явно в полето за сайт. После не ми ставя ясно какво питаш? Но едно е сигурно:

1. Хубаво е форумите да са релевантни със сайта ти
2. Да си активен навсякъде, за да хванеш и силно присъствие за теб и профила ти, респективно - линковете
3. Да не са спамарски изпълнения

Но не знам как ще поддържаш ритъма. Но определено гледах и да са с ралзичен анкор.
 
От: Re: Линкове от форумни профили

Здравей и на теб,

Така, значи се регваш, до тук ОК, слагаш си ги с подписа и профила, явно в полето за сайт. После не ми ставя ясно какво питаш? Но едно е сигурно:

1. Хубаво е форумите да са релевантни със сайта ти
2. Да си активен навсякъде, за да хванеш и силно присъствие за теб и профила ти, респективно - линковете
3. Да не са спамарски изпълнения

Но не знам как ще поддържаш ритъма. Но определено гледах и да са с ралзичен анкор.

Точно сега се мотая с регистрации по форумите от този списък Не знам как е най-добре, но слагам по 5 мнения с по няколко изречения пер форум и после подписите, колкото там позволява системата. Анкори - 5-6 анкора въртя + хоум страница линка. Интересно ми е хора, които имат наблюдения върху резултата от тези линкове да споделят резултати:).
 
От: Линкове от форумни профили

Благодаря за отговора! :)

Не до толкова релевантни на моята тематика форуми предполагам също имат някаква тежест?

Питанката ми беше за това, след като сме направили профилите и сме добавили УРЛ-а в полето за сайт, самите УРЛ-и на профилите, хубаво ли е да се събмитнат някъде и ако ДА, къде или е достатъчно да пингна УРЛ-ите на профилите?

Колкото до Спамването, не не са спамерски, ръчно са направени и попълнени + 5-10 мнения в самия форум, за да може линковете от самия подпис и те да бъдат индексирани от Г.
 
Re: От: Re: Линкове от форумни профили

Точно сега се мотая с регистрации по форумите от този списък Не знам как е най-добре, но слагам по 5 мнения с по няколко изречения пер форум и после подписите, колкото там позволява системата. Анкори - 5-6 анкора въртя + хоум страница линка. Интересно ми е хора, които имат наблюдения върху резултата от тези линкове да споделят резултати:).
Бате, мани ги тези форуми. В бг-мамата не дават линк подписи както и в други от тях. Но не знам дали не са променили правилата. Иначе е добър метод за набиране не само на линкове, но ако са добри постовете, и за трафик. Изкажете се добре по някоя тема и сложете само един линк и реално ще се генерира не лош трафик. Пък и няма да изглежда спамарски. ;)

mymall, не мога да ти кажа дали е добре, но вече минаваш към блек хед, ако го правиш със Скрейпбокса и Хрумъра или подобни софтове. Действай си така, натурално, а ако не виждаш смисъл - мини на хард техниката, но грам не го препоръчвам. Пък и може да навредиш на въпросните сайтове много и да отнесеш банна, ако те хванат. ;)
 
От: Re: От: Re: Линкове от форумни профили

С тези форуми и аз дигнах на първи позиции. Но грешката ми беше, че ползвах само 3 анкъра и като мина пингвина ми стана лошо.
 
От: Линкове от форумни профили

Ще се редуват 5-10 анчора и ще се линква към вътрешни страници, проблем с пингвини, панди, мечки и т.н би трябвало да има
 
Редувай повече, измисли си поне 15-20, за да си сигурен. Но те реално ще са все различни, ако линкваш все на вътре по сайта. Като се замисля, май това може да е проблем при всеки - това ги кара да изглеждат спам - многото еднакви линкове, а пък дай си боже да са от един и същ вид - форумни подписи. Направо ще се чуе от далеч. Разбивайте на по-големи порции. ;)
 
От: Re: От: Re: Линкове от форумни профили

С тези форуми и аз дигнах на първи позиции. Но грешката ми беше, че ползвах само 3 анкъра и като мина пингвина ми стана лошо.
Ти тези анкъри само към началната страница ли ги беше наблъскал?
 
От: Линкове от форумни профили

А някой предлага ли я тази услуга - регистрация по форуми, 2 до 5 (да не са спамерски, а обвързани с темата) + подписи с линкове?!
 
От: Линкове от форумни профили

След последния ъпдейт бих те посъветвал - не се съобразявай нито с темите на форумите, нито с думите, които целиш. Пускай линковете все едно си посител на сайта си ;)
 
Re: От: Линкове от форумни профили

Пускай линковете все едно си посител на сайта си ;)
В какъв смисъл? Имаш предвид анкора да не е много претенциозен ли? Или даже храм да не е кл. дума/фраза?

@Twis7, а нещо като количество да споменеш? Интересно ми е. ;)
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

В какъв смисъл? Имаш предвид анкора да не е много претенциозен ли? Или даже храм да не е кл. дума/фраза?

Примерно, виждам сайт за мебели. Аз съм посетител на сайта и съм много впечатлен от него и започвам да го "хваля" по форумите, където съм активен. Анкорите ми ще бъдат крайно разнообразни - "страхотни мебели" , "най-добрите мебели", "качествени мебели", "мебели" "мебели за кухня" "кухненски мебели" "изгодни мебели" "мебели на изплащане" и др. Така от една страна минаваш под радара, защото си е доста натурално линкване, от друга страна хващаш трафик от повече думи, съответно и посетители с различни търсения :)
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

И според мен това е най-добрия вариант! Но е трудно да уцелиш правилната тема в съответния форум, трябва доста търпение докато успееш да си сложиш линка на правилното място.
Към момента съм направил 3 регистрации с едни и същи анчори, явно е време да почна да ги посменям докато не е станало късно :) И все пак не говорим за автоматично регистриране по форуми със сенюк, хрумер-а и т.н. а за напълно ръчно регистриране.
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

И според мен това е най-добрия вариант! Но е трудно да уцелиш правилната тема в съответния форум, трябва доста търпение докато успееш да си сложиш линка на правилното място.
Към момента съм направил 3 регистрации с едни и същи анчори, явно е време да почна да ги посменям докато не е станало късно :) И все пак не говорим за автоматично регистриране по форуми със сенюк, хрумер-а и т.н. а за напълно ръчно регистриране.

Е нали са подписи ? То въпроса е мнението да уцелиш, пък подписа си стои.
 
От: Линкове от форумни профили

Този списък не е добър за тази цел.
Наистина трябва да си сериозен конкретно за тези сайтове, освен това повечето са ноуфолоу.

Линкът е линк - това във връзка с нерелативността;)
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

А, така да. Аз разбрах, да публикуваш линка си в самия пост ;) Това за мен е най-добрия вариант и заради това казах, че се постига с доста търпение.
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

А, така да. Аз разбрах, да публикуваш линка си в самия пост ;) Това за мен е най-добрия вариант и заради това казах, че се постига с доста търпение.

Тоя вариант е доста смел.
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

С малко търпение го постигнах в 2-3 форума, при това със сходна тематика, но ми костваше доста нерви, дано да си е струвало :)
 
Имайте предвид, че всичко други големи и малки форуми са направени за потребителите и има голям шанс да нямат навика да правят добро на други уебмастъри както е в такива форуми. Някой ще сложи редикренти, други nofollow, трети ще са текст само. С две думи проверете добре. ;)
 

Горе