Линкове от форумни профили

От: Re: Линкове от форумни профили

Имайте предвид, че всичко други големи и малки форуми са направени за потребителите и има голям шанс да нямат навика да правят добро на други уебмастъри както е в такива форуми. Някой ще сложи редикренти, други nofollow, трети ще са текст само. С две думи проверете добре. ;)

Вярно е, точно така правя и аз. Оставям линка в подписа или профила на новорегистрирания ако видя, че почне да пише. Обаче ако цели да вземе линка - това си личи от действията и спре да пише - тогава изтривам подписите и ако съм на кеф - даже и банвам потребител, поща IP - въобще всичко което се сетя. Форумите ми са добри, не искам спамери, които да напишат 5-10-15 мнения и после да ги няма, а диалог.
 
От: Re: Линкове от форумни профили

Вярно е, точно така правя и аз. Оставям линка в подписа или профила на новорегистрирания ако видя, че почне да пише. Обаче ако цели да вземе линка - това си личи от действията и спре да пише - тогава изтривам подписите и ако съм на кеф - даже и банвам потребител, поща IP - въобще всичко което се сетя. Форумите ми са добри, не искам спамери, които да напишат 5-10-15 мнения и после да ги няма, а диалог.
Сподели кои са ти форумите, може да намалее спама:rolleyes:
 
Re: От: Re: Линкове от форумни профили

Сподели кои са ти форумите, може да намалее спама:rolleyes:
Мога да дам някой форум за писане, и 4 линка, само желание да има за писане. :)

А сега сериозно, влезте, огледайте, вижте как е с другите потребители и преценете дали това е вашето местенце, от което можете да "откраднете" някое друго линкче. :)
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

В какъв смисъл? Имаш предвид анкора да не е много претенциозен ли? Или даже храм да не е кл. дума/фраза?

@Twis7, а нещо като количество да споменеш? Интересно ми е. ;)
30 форума, линковете бяха само към началната страница. На форум по 3-4 мнения макс. Всички мнения са писани в теми със сходна на сайта ми тематика. Тъжна история
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

30 форума, линковете бяха само към началната страница. На форум по 3-4 мнения макс. Всички мнения са писани в теми със сходна на сайта ми тематика. Тъжна история
Анкора един и същ ли беше?
 
От: Линкове от форумни профили

Не три различни
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

Вече може да се замисляме и за повече. :) Поне аз бих....


Определено повече от 3 ще са. Най-малко 10 ще си набележа аз ;) Не искам да ме сполети същата съдба.
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

Вече може да се замисляме и за повече. :) Поне аз бих....
Blinky дай съвет, почвам нов проекти се чудя какви анкъри да слагам. Ако си измисля 15-20 различни с включена основната ми кл.дума ефекта няма ли да бъде по-малък ?
 
От: Re: От: Линкове от форумни профили

Blinky дай съвет, почвам нов проекти се чудя какви анкъри да слагам. Ако си измисля 15-20 различни с включена основната ми кл.дума ефекта няма ли да бъде по-малък ?

Ще е по-бавно, но пък сигурно. Иначе като ги засече Г и отиде пак в ряката.
 
Re: От: Re: От: Линкове от форумни профили

Blinky дай съвет, почвам нов проекти се чудя какви анкъри да слагам. Ако си измисля 15-20 различни с включена основната ми кл.дума ефекта няма ли да бъде по-малък ?
Какво ли да ти препоръчам. Като начало, избери си добре няколко анкора, бройката която си набелязал е добра и ще свърши работа. Даже колкото и налудничаво да звучи, няма да е зле да прибавиш допълнително някои тривиални анкора, като "клинки тук", "повече информация", "виж тук". Ей така да разсееш всякакви съмнения. Пък и така изглежда доста по юзър, а не уебмастър. Ще си е бонус. Не позволявай nofollow линковете да минат 15-20% от всичките. Това правило ти го казвам ей така, между другото.

Важно е да изглежда incontent линк, за да е по-добър. Като например:
Ние вярваме в успеха на всеки предприемач, който прецизно изпипва нещата.
Изглежда добре и има някакъв чар. За това може би се радва на такъв интерес от страна на ботовете. В момента говорим за линкове в подписите.

За да си наясно как може да направиш най-добре виж какво правят обикновените потребители. Какво имам в предвид. Виж как твоите потребители разпространяват сайта ти. Как го шерват из мрежата. Линк ли пускат, анкор "виж тук" ли слагат. Така ще се ориентираш и приближиш до най-натуралния вариант за линк билдинг или казано по друг начин - линк байт.

Идеята е това. Има и друга - гледайте сайтовете от където се взимат линкове да са тръстед. Всички знаем как да видим кои са. Вече и социалния бузинг се гледа, за това докато се правят тези линкове от форуми, препоръчвам да се миксират с поне още 2 неща - социален маркетинг и може би някой друга статия за вас някъде.

П.П: Само да кажа, че едни от най-силно тръстед сайтове и форуми са тези, които имат много общо с благотворителност, защита за животни и подобни. На организации, които са много добре бутани от Google, не само защото са уникално място със споделена информация, но и защото те подкрепят идеята. Това е доказано. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Линкове от форумни профили

Какво ли да ти препоръчам. Като начало, избери си добре няколко анкора, бройката която си набелязал е добра и ще свърши работа. Даже колкото и налудничаво да звучи, няма да е зле да прибавиш допълнително някои тривиални анкора, като "клинки тук", "повече информация", "виж тук". Ей така да разсееш всякакви съмнения. Пък и така изглежда доста по юзър, а не уебмастър. Ще си е бонус. Не позволявай nofollow линковете да минат 15-20% от всичките. Това правило ти го казвам ей така, между другото.

Важно е да изглежда incontent линк, за да е по-добър. Като например:

Изглежда добре и има някакъв чар. За това може би се радва на такъв интерес от страна на ботовете. В момента говорим за линкове в подписите.

За да си наясно как може да направиш най-добре виж какво правят обикновените потребители. Какво имам в предвид. Виж как твоите потребители разпространяват сайта ти. Как го шерват из мрежата. Линк ли пускат, анкор "виж тук" ли слагат. Така ще се ориентираш и приближиш до най-натуралния вариант за линк билдинг или казано по друг начин - линк байт.

Идеята е това. Има и друга - гледайте сайтовете от където се взимат линкове да са тръстед. Всички знаем как да видим кои са. Вече и социалния бузинг се гледа, за това докато се правят тези линкове от форуми, препоръчвам да се миксират с поне още 2 неща - социален маркетинг и може би някой друга статия за вас някъде.

П.П: Само да кажа, че едни от най-силно тръстед сайтове и форуми са тези, които имат много общо с благотворителност, защита за животни и подобни. На организации, които са много добре бутани от Google, не само защото са уникално място със споделена информация, но и защото те подкрепят идеята. Това е доказано. ;)

Освен форумите на организации като такива, които спомена, мисля че форумите на университетите и колежите също имат много добър тръстед ранк пред Гугъл.
 
От: Re: От: Re: От: Линкове от форумни профили

Какво ли да ти препоръчам. Като начало, избери си добре няколко анкора, бройката която си набелязал е добра и ще свърши работа. Даже колкото и налудничаво да звучи, няма да е зле да прибавиш допълнително някои тривиални анкора, като "клинки тук", "повече информация", "виж тук". Ей така да разсееш всякакви съмнения. Пък и така изглежда доста по юзър, а не уебмастър. Ще си е бонус. Не позволявай nofollow линковете да минат 15-20% от всичките. Това правило ти го казвам ей така, между другото.

Важно е да изглежда incontent линк, за да е по-добър. Като например:

Изглежда добре и има някакъв чар. За това може би се радва на такъв интерес от страна на ботовете. В момента говорим за линкове в подписите.

За да си наясно как може да направиш най-добре виж какво правят обикновените потребители. Какво имам в предвид. Виж как твоите потребители разпространяват сайта ти. Как го шерват из мрежата. Линк ли пускат, анкор "виж тук" ли слагат. Така ще се ориентираш и приближиш до най-натуралния вариант за линк билдинг или казано по друг начин - линк байт.

Идеята е това. Има и друга - гледайте сайтовете от където се взимат линкове да са тръстед. Всички знаем как да видим кои са. Вече и социалния бузинг се гледа, за това докато се правят тези линкове от форуми, препоръчвам да се миксират с поне още 2 неща - социален маркетинг и може би някой друга статия за вас някъде.

П.П: Само да кажа, че едни от най-силно тръстед сайтове и форуми са тези, които имат много общо с благотворителност, защита за животни и подобни. На организации, които са много добре бутани от Google, не само защото са уникално място със споделена информация, но и защото те подкрепят идеята. Това е доказано. ;)
Благодаря за инфото.
Вътрешните страници (около 30 % от цялото съдържание) ги събмитвах с isocboxa. С три различни акаунта и по 3 анкъра. Възможно ли е и това да е повлияло за наказанието ?
 
От: Re: От: Re: От: Линкове от форумни профили

Важно е да изглежда incontent линк, за да е по-добър.
Да, мисля че това е силата на форумните линкове, подписите са малко талаш, особено ако са с малко мнения профилите. А релевантни на ключовите думи теми в самите форуми лесно се намират с форумните търсачки --> цитираш с няколко изречения някое мнение, което съдържа ключовата ти дума/фраза и вмъкваш анкора. Така няма да ти модерират мнението даже, защото си е по темата*:). Всичко става много бързо, ако си отметнеш форумите, примерно в ''отметки'' в ФФ, отваряш ги в подпрозорци и за 1 час си минал 30 форума с хубави мнения с анкор:wink:
 
Re: От: Re: От: Re: От: Линкове от форумни профили

Освен форумите на организации като такива, които спомена, мисля че форумите на университетите и колежите също имат много добър тръстед ранк пред Гугъл.
Да, просто гледах да степенувам по важност. Ако трябва да спомена и още някой подобни, бих добавил и тези на важните организации, помагащи на обществата по един или друг начин - конкурси, активизации по определени въпроси и подобни.

@waldes, да, никой не обича някакви разхвърляни в нищото линкове. Поне ботовете със сигурност. Отделно искам да спомена, че както си говорим за това, може да си направим сметка, че ефект ще има, както казах в релевантни форуми, респективно теми и ако форумът е голям и често посещаван можем да вкарваме бота с сайта си, като седим онлайн в дадения форум. Защото бота влиза, кролва новия контант, а вие реално сте новия контент, кролва вас, кролва и линковете и вашия сайт започва да се посещава по-често и по-често. Това е много важно, ако искате добри позиции и да сте в полезрението на търсачките.
 

Горе