Линукс за начинаещи Уебмастъри

От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Ако може да направиш една тема с основни команди. И например как да инсталираме софтуер от файл, как да се логнем с root потребителя или там за sudo и другите работи. Иначе, както е споменато не слагайте най-новата версия (не си губете времето с Ubuntu 13 ще се разочаровате ;) ).
 
От: Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

лошото е че не виждам как ще стане ръчно и лесно това интел не е видео през конзолата ей това е заобиколния начин :(

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=49&t=76085&p=444558#p444558

аз за драйвера поптихах защото към него може да ъври нещо за настройване на на видеото лесно
Това от linuxmint форума го направих, но ефект няма. Като чета кода, май ще ми трябва HDMI кабел.

Пробвах и с intel-linux-graphics-installer, но пичовете от 01.org са за*бали Ubuntu 12.04 и дава грешка, че Distribution not supported.

Сега компютъра ли да сменям, или да търся видеокарта, която трябва да е в малкия формат... :evil:
 
Re: От: Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Това от linuxmint форума го направих, но ефект няма. Като чета кода, май ще ми трябва HDMI кабел.

Пробвах и с intel-linux-graphics-installer, но пичовете от 01.org са за*бали Ubuntu 12.04 и дава грешка, че Distribution not supported.

Сега компютъра ли да сменям, или да търся видеокарта, която трябва да е в малкия формат... :evil:

Хъм някъде гледах че имаше уркарунд и за това но защо не минеш на 15ката на линук минт така и драиверите ще може да си ползваш ще стане най бързо

аз нямам комп подръка с интелско видео да мога да симулирам проблема
 
От: Re: От: Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

имаше уркарунд и за това

Ако е това, което си мисля, то пробвах варианта да излъжа интел-инсталатора, че съм с по-висока версия. Но не стана.
Инак яко навлизам в терминала - половин час загубих, за да науча как се прави save в терминал. :lol:

Нали уж LTS.
Ще пробвам с по-висока версия на Ментата. И без това Мая я инсталирах без виртуална памет - не предвидих тези неща, а бързах да инсталирам. Над 20 таба в Хром - и успях да забия линукса! Блокира тотално и се наложи да ползвам бъстър копчето на компа. :lol:

Някой твърдеше, че линукса не забивал...
 
хрома яде мемори за страх.. стои на мозила

ако изчакаш ще започне да килва някакви неща сам :) като му свърши рама всичко забива... а линукса не забива от само себеси и от стоене

сложи 15ката
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Mamka mu, may se preebah [kata.
Predi vreme usp[h da instaliram tova qudo, ama sega ne me popita dali da e vytre v uindolsa a naprovo izleze prozoreca za instalci[ :D
Restartira se i zaredi samo ununtoto, ne popita koe da izbera.
Imali vry]an i naqa, a pyk kak greee laptopa sega ne e istnina
 
sudo gedit /etc/default/grub

намери

GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true


и го смени на

GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=10
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=false

рестартираш и ще ти излезе меню

ако не стане така има буут рипеър за потежките слуачй
 
От: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Mamka mu, may se preebah [kata.
Predi vreme usp[h da instaliram tova qudo, ama sega ne me popita dali da e vytre v uindolsa a naprovo izleze prozoreca za instalci[ :D
Restartira se i zaredi samo ununtoto, ne popita koe da izbera.
Imali vry]an i naqa, a pyk kak greee laptopa sega ne e istnina

Ах, тази фонетина... :lol:
Само първия ред разчитам. :D
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Рестартирах и се появи опцията за избор.
Сега остава проблема с прегряването - вентилатора откачи.
На какво може да се дължи проблема?
Инсталирах всички драйвъри които ми намери иначе

Ах, тази фонетина... :lol:
Само първия ред разчитам. :D
То и аз, ама бързах да пиша, че да не се стопи лаптопа :D
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Май се стопи...
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Днес и аз го сложих това ubuntu но за момента не съм много очарован. Един скайп го слагах един час. Но не е виновно ubuntu виновен е този който го управлява.
 
Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

uphero като пуснеш убунтут виж във System Informatino мисля че беше какво товари като процес или си отвори конзола ctrl +alt +t или от менюто и напиши top


да видим какво дава и какво товари така че да грее


Днес и аз го сложих това ubuntu но за момента не съм много очарован. Един скайп го слагах един час. Но не е виновно ubuntu виновен е този който го управлява.

има согтуерен център точно като на андроид телефоните пишете има няма съдържат 30 000 - 50 000 програми пишете какво ви трябва и си го иснталирате с един два клика и питане за парола скайпа също е в него и при убунту и при линукс минт

след това есъщото като при уиндоус
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Как да инсталирам уиндоус програми на ubuntu 13.10?
Пробвах с Wine Windows Program Loader но не става и не става,може би бъркам някъде.
Има ли друг начин освен с Wine?
 
след като си инсталирал wine само цъкаш на екзето или десен бутон openwith Wine Windows Program Loader и там избираш и инсталъра се стартира и ти излиза за инсталация

по готин от wine e само play on linux което също е wine но има престентати настройки за доста игри и програми (така играех LOL) листата е доста голяма но мисля че и wine e достътчен
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Защо изобщо инсталираш програми за Windows на Linux дистрибуция? Мисля, че има достатъчно алтернативи!
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Защо изобщо инсталираш програми за Windows на Linux дистрибуция? Мисля, че има достатъчно алтернативи!




След като преминах на линукс,разбрах каква сигурност на данните може да се постигне: вируси и всякакви гадинки нямат никакъв шанс-не ти трябва антивирусна,криптиране на данните и т.н.,точно това ми трябва.
Но има някои програми които ми трябват и нямат версии за линукс.
Според мен повечето потребители използват Уиндоус,само заради съвместимоста с различните видове софтуер,а не че бозата е по качествена.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

"Вируси и гадинки" имат шанс повярвай ми, гледай да не те сполетят. Айде под различно име и метод на действие са, но ги има пак. "Криптене на данни" отново ти трябва. Като толкова ти трябват Photoshop/AutoCAD/Corel и подобни си сложи просто като dual OS една орязана 7 или 8 и си ги карай, но това да цапаш целия компютър с подобни неща си е несериозно. Първо не работят като хората в 50% от случаите, второ да тръгнат още загубено време.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

"Вируси и гадинки" имат шанс повярвай ми, гледай да не те сполетят.



Би ли дал пример за linux desktop вирус

Написаното тук според теб вярно ли е?

Anti-virus software
1.1. You don't need antivirus software in Ubuntu, Linux Mint and Debian. Because a virus can't do anything in Linux. Mainly because of this: in order to install on your computer, a virus needs your password. And that it doesn't have. Therefore there are no Linux viruses "in the wild".
 

Горе