Линукс за начинаещи Уебмастъри

за линукса няма и няма автоматично как да се инсталират освен ако не тир рутнат машината което е теротично възможно ако хостваш нещо но като нямаш съръврни екстеншъни като апач пхп cgi на десктопа трудно и по скоро го добавяме към много много малко вероятните неща

но пък може ръчно сам да си добавиш някой кофти плъгин за браузъра например който да правят нещо нередно (но те са за браузъра няма значение уиндоус линукс и изискват ръчна инсталация от задклавиатурното усториство) ...

но не е голям проблем ако се спазва просто правило ползвай мозила за браузър без добавки освен най официалните като официалния речни който се инсталира с десен бутон Languages > Add dictionary

пп аз не вярвам на нито на seoquake нито на кой да е друг официален плъгин (даже на плъгина на Г не вярвам и си им ползвам пощата през поп3) а friebug приемах скептично и го ползвах със заключени пароли

паролите за бизнес пазя в мозилата а в хрома си добавям плъгини...
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@coolice Вземи направи една тема как да инсталираме линукс в уина без тази глупост Wubi, че много товари
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Rootkits, exploits, отворени и незащитени връзки + горните неща.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@coolice Вземи направи една тема как да инсталираме линукс в уина без тази глупост Wubi, че много товари

Това изобщо не го прави, че да не дойде момент, в който ще дърпаш яко перуката от нерви... Хората са си го измислили не случайно default начина да е на отделен дял.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Това изобщо не го прави, че да не дойде момент, в който ще дърпаш яко перуката от нерви... Хората са си го измислили не случайно default начина да е на отделен дял.
Да де, това имах предвид - да са на отделни дялове но да работят и 2-те ОС
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

При Уиндоус може да накараш даден домейн да се зарежда от определено ИП чрез редактиране на хост файла примерно:
13.56.43.78 site.com
13.56.43.78 www .site.com

Има ли начин това да стане под Ubuntu 13.10?
За да мога да редактирам сайт преди да са се рефрешнали DNS-ите.
Благодаря предварително!
 
От: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

При Уиндоус може да накараш даден домейн да се зарежда от определено ИП чрез редактиране на хост файла примерно:
13.56.43.78 site.com
13.56.43.78 www .site.com

Има ли начин това да стане под Ubuntu 13.10?
За да мога да редактирам сайт преди да са се рефрешнали DNS-ите.
Благодаря предварително!

Няма ли начин да добавиш ДНС-те на Гугъл?
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@coolice Вземи направи една тема как да инсталираме линукс в уина без тази глупост Wubi, че много товари

Що се вкарваш в приключение?
Казано е - всяка жаба да си знае гьола.
Въобще не мисля да ползвам линукс под бозата. На отделен дял и самостоятелна работа. Едва ли някой е с Pentium IV, че да му е проблем да затвори едната ОС и да стартира другата.
 
Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

При Уиндоус може да накараш даден домейн да се зарежда от определено ИП чрез редактиране на хост файла примерно:
13.56.43.78 site.com
13.56.43.78 www .site.com

Има ли начин това да стане под Ubuntu 13.10?
За да мога да редактирам сайт преди да са се рефрешнали DNS-ите.
Благодаря предварително!

файла е /etc/hosts

по същия начин като в уиндоуса се добавят

понеже ви е трудно под конзолата ctrl +alt +t (да отвори терминал)

Код:
sudo gedit /etc/hosts
 
Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Да де, това имах предвид - да са на отделни дялове но да работят и 2-те ОС

при мена са на различни физически устроиства

но в графичне режим се инсталира (записваш лайв цдто на флашка (може и на двд но то флашка е по бързо)

пускаш да ти зареди лайв оперционната система от флашката цдто

Като зареди имаш инсталър пускаго

Много внимаваш в следващите 4 стъпки има запитване че намира уиндоус на харда дали да инсталира заедно с уиндоус това е различното


но не съм го правил от доста отдавна така при мен са на различни харуерни усториства не на дялове - (20 30 бг стигат) но може да му оделиш 50 или каквото му отделиш


http://www.dedoimedo.com/computers/dual-boot-windows-7-ubuntu.html
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

VMWare също е вариант, а също така ви приканвам да ползвате Debian или Mint вместо Ubuntu. Аз лично съм с Ubuntu, но защото много се омързеливих и не бях доволен от Debian-a по едно време за доста дълъг период. Mint не е лош, комерсиален е, което е хубаво от страна за развитие и подобрение на пакетната база. Има много разработчици и голям брой очи наблюдават кода, като пречат на своеволия от страна на екипа на Mint. Това важи и за Ubuntu, Debian, Fedora, SUSE и Arch.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Сто пъти го инсталирах това ubuntu и сто пъти нещо става. Тъкмо го подкарам или шумове ще се появат от звуковата карта или принтера няма да работи. Клавишната комбинация alt и shift на ubuntu 12 не работи скайпа и с него проблеми. За сега съм със ubuntu 13.10 и като че ли съм подкарал нещата но пише че ще е активно само 9 месеца.
 
Виж този фикс за скайп с няколко цъквания и три реда

http://www.webupd8.org/2013/10/get-sound-working-in-skype-with-ubuntu.html

за убунту почти всичко може да намериш като решение на проблем

иначе за това че е активно само 9 месеца края на април като излезе убунту 14 на розореца за ъпдейт ще ти излезе бутонче да ъпгрейднеш версията на 14ка... чакаш една две седмици да изчистя основните бъгове след това направо минаваш на следащата така съм ъпгрейдвал от версия 9 до 12
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Проблема със скайпа се получава когато пусна радио Фреш онлайн и скайпа си бачка. Радио Фреш активира Alsa plugin и явно от там се получава бозата. Този фикс го пробвах и не се получи. Ползвам ubuntu 13.10 64 битовата версия и пак не ми зачита цялата памет. Най се дразня че не мога да накарам бутона Num lock да седи включен.

Снимка от 2013-12-17 16:54:59.jpg
 
аз съм с 32 битов минт и нямам нум лок и ми е трудно да симулирам даден проблем

при Блинки висчко си захапа като се видим с него ще му погледна лаптопа и как става но той е с 64 битова 12.04 lts версията с 8G сигурен съм че му захапа всичко и 4 цпу та и пълния рам... за нъмлока незнам
 
това с паметта ми напомня един проблем с centos съръвр който не захапваше цялата рам една от плочките беше с различна буквича в сериния номер но точно убунтуто понеже е с по новия кернел от centos този проблем не присъстваше ако ти се споделят данни за конфигурацията и сериини номера може в техните форуми да пишеш и да търсиш съпорт

сори че не мога помогна :(
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Сега установих че проблема със звука се получава след рестарт и автоматичното вписване на скайп. След като спра скайпа и го пусна наново проблема изчезва.
 

Горе