Линукс за начинаещи Уебмастъри

От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Пробвайте и elementaryOS. Изключително лека и удобна операционна система с приятен изчистен интерфейс наподобяващ Mac OS.
 
Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

При мен паметта е на една банка. Нито 12 нита 13 я зачете както трябва.

колко е голяма плочката?

Да не е четворка и да не ползваш интелска видеокарта ? че там едни 384 рам се ползват от нея
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Може и вграденото видео да взима тази липсващата памет. Макар че четох че не би трябвало да е така. Преди малко се опитах да сложа външната видео карта но не можа да запали.
 
Re: От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Може и вграденото видео да взима тази липсващата памет. Макар че четох че не би трябвало да е така. Преди малко се опитах да сложа външната видео карта но не можа да запали.

Хъм аз запоследно като имах стационарен с двевидеокарти трябваше да му задам в биоса видеото дали да е pcie / onboard или both но това беше преди доста години

почти съм сигурен че ако ползваш интелско видео няма дедикетед рам за него и си взима
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Видеокартата е на Интел може и да взима макар че четох че не би трябвало да отчита че взима рам памет за нея. Затова и реших да сложа една видеокарта но не тя пък не иска да тръгне само зелени и сини линии. Може ли да и трябва драйвер но би трябвало да не е така но знам ли нямам много понятие от ubuntu.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Трябва разбира се, имаш инсталиран само intel драйвър, изтегли си без графична среда разбира се на nVIDIA (ако ти е nVIDIA) драйвъра, инсталирай, конфигурирай си Х сървъра, опресни му настройките (nvidia-xconfig ако не се лъжа и nvidia-settings) и рестартираш.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Сега имам проблем с webmin когато искам да отворя файловете ми показва че нямам приставка. Инсталирах OpenJDK Java 7 Runtime но пак не иска да тръгне. Каква java да инсталирам да тръгне това нещо защото не ми се иска пак да преинсталирам ако нещо пак се омотае.

Снимка от 2013-12-18 10:44:28.jpg
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Сега имам проблем с webmin когато искам да отворя файловете ми показва че нямам приставка. Инсталирах OpenJDK Java 7 Runtime но пак не иска да тръгне. Каква java да инсталирам да тръгне това нещо защото не ми се иска пак да преинсталирам ако нещо пак се омотае.

Виж файлът 8447
Ти си го инсталирал, но включил ли си го?
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Някой може ли да помогне и на мен:

1. инсталирах си дебиан 7
2. нсталирах си KDE чрез get-apt install
3. По време на инсталацията ме попита кой искам да ми е дефаулт графичната среда - избрах KDE

СЕга всеки път като си рестартирам компа, всеки път ми се стартира Гном и от няколко дни не мога да разбера защо. Пробвах всичко, което намерих в Интернет но гномчето продължава да си се стартира то. НЯкой имал ли е такъв проблем?

Въобще нямам папка /etc/sysconfig/ - в някои форуми се предлагаше да редактирам файла desktop там
Редактирах файла ~/.xinitrc
Този файл също го нямам: /etc/X11/default-display-manager


Дайте съвет...
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

sysconfig директорията е при други unix-и, така че турси desktop директно в etc

Пробвали с dpkg-reconfigure kdm да преконфигурираш може нещо да се е омазало докато си го праивл?
 
хъм няма ли на екрана за логин (малко зъбно колелце или друга иконка точно на самия логин или като поле във футъра с падащи мента) на която като цъкнеш да си избираш графичната среда на убунту и минтовете на всички има и може да си ги сменяш при всяко логване или да ти ги запомни
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

sysconfig директорията е при други unix-и, така че турси desktop директно в etc

Пробвали с dpkg-reconfigure kdm да преконфигурираш може нещо да се е омазало докато си го праивл?

Да, пробвах да реконфигурирам, нон е става. А този файл desktop не го намирам никъде. Други идеи?

хъм няма ли на екрана за логин (малко зъбно колелце или друга иконка точно на самия логин или като поле във футъра с падащи мента) на която като цъкнеш да си избираш графичната среда на убунту и минтовете на всички има и може да си ги сменяш при всяко логване или да ти ги запомни

НЯмам зъбно колело, може би е някаква опция. ИСка да кажеш, че ако го избера един път от там, вече винаги ще се зарежда?
 
да а при fedora беше падащо меню (на по старите) но не съм разцъквал дебиан за десктоп за да кажа дали го има но не може да го няма щом другите гоим

но гледам тук е зъбно колелце на линукс минт също е зъбно колелце

xgl.jpg
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Ако не става от Login Screen-а (макар че би трябвало да има опция там) цъкни Alt + F2 и изпълни
update-alternatives --configure x-window-manager

А файла .xinitrc сигурен ли си, че е на правилното място - в директорията на потребителя който ползваш?
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Абе чакай, той човека днес инсталирал Убунту-то, ти го юркаш по терминала да се мъчи. Да прави както са нещата описани по user friendly начина, а ако не става в края на краищата да отвори едно ssh и ще се оправи.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Айде 3 - ти опит за мен, кажете само кой от всички да е, че сега мисля че ще успея.
Имах убунто и ми се виждаше добре, ама нещо много грееше с него.
Намерих и добър урок за инсталиране на кубунто.
И се чудя ква е разликата между Убунто и кубунто?
[video=youtube;SlTRrJ5liew]https://www.youtube.com/watch?v=SlTRrJ5liew[/video]
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

в графичната среда е разликата после може да си го обърнеш на каквото искаш убунту е с гном кубунту с кде
ОК, ама кое е по-добро или няма такова и е до личен избор?
 

Горе