Лична карта и банковите сметки?

От: Лична карта и банковите сметки?

Става с всеки документ за самоличност. Това е реално единствения начин. ;)

Нито банките, нито други институции биха могли да предприемат каквото и да е без документ, който потвърждава, че човека е този, за който се представя. Реално се чудех тогава дали свитетелството за раждане би било със същия статус. :)
 
От: Лична карта и банковите сметки?

Става с всеки документ за самоличност. Това е реално единствения начин. ;)

Нито банките, нито други институции биха могли да предприемат каквото и да е без документ, който потвърждава, че човека е този, за който се представя. Реално се чудех тогава дали свитетелството за раждане би било със същия статус. :)

Мисля, че с свидетелство за раждане няма да се получи. Мисля, че приемат само Лични документи на които има освен личните данни и снимка, за да се види, че си ти :)
 
От: Лична карта и банковите сметки?

Мисля, че с свидетелство за раждане няма да се получи. Мисля, че приемат само Лични документи на които има освен личните данни и снимка, за да се види, че си ти :)
Мда, има логика. Определено е необходимо - снимка, адрес, имена, ЕГН и подпис, може би. Документът трябва да е и заверен от МВР, както е при паспорта, личната карта и книжката. В друг случай не е достатъчно легитимен. Но е факт, че банките, застрахователите и други институции го изискват и при съответната неточност и несъответствие (както е тук с изтеклия и срок), той реално става неизползваем и не може да бъде документ по една или друга причина. А без него, все едно нямаме.

Преди много време, още когато не разборах много много от документация, ми беше чудно за какво се изисква № на личната карта (или документа), след като всичко друго е на лице, но явно и това е някаква индификация, което осъзнах с времето.
 
От: Лична карта

Като видях темата нещо ми щракна и си погледнах картата... Пущината изтича точно УТРЕ! :shock:
ааа не, това е поръчкова тема:mrgreen:
 

Горе