Логика на ПР за поддомейните?

CHILIEV

Member
За всеки поддомейн ПР е различен нали?

Възможно ли е много дублиран контент на aaa.site.com да смъкне ПР или да повлияе по друг негативен начин на bbb.site.com
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

PR е различен за всяка отделна страница дори, не само за поддомейните.

Quality guidelines - specific guidelines

Avoid hidden text or hidden links.
Don't use cloaking or sneaky redirects.
Don't send automated queries to Google.
Don't load pages with irrelevant keywords.
Don't create multiple pages, subdomains, or domains with substantially duplicate content.
Don't create pages with malicious behavior, such as phishing or installing viruses, trojans, or other badware.
Avoid "doorway" pages created just for search engines, or other "cookie cutter" approaches such as affiliate programs with little or no original content.
If your site participates in an affiliate program, make sure that your site adds value. Provide unique and relevant content that gives users a reason to visit your site first.
[URL]http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=35769[/URL]
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

полезно инфо, мерси strana
user_online.gif

Няма да имам поддомейн с дубликейт на основния или друг мой поддомейн, а просто поддомейн със събрана информация от много други сайтове.
Значи няма от какво да се притеснявам....
А ако решат да спрат да ме индексират или да ме накажат нещо за тоя дубликейт - това към поддомейна ли се налага или на основния ?
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Налага се към съдържанието, т.е. ако сметне, че то е сложено на поддомейна, то дузпата е само за него, а не и за основния. Макар че, ако вярваме на Гугъл, че вече се отнася към поддомейните като към папки, то на теория могат да се правят някакви изводи, че би трябвало да пострада и основния домейн.

пп. четох някъде, че тази промяна било съобразно броя на поддомейните, не знам доколко е вярно. Направиха го, за да спрат индексирането на поддомейните на акули като eBay, но ако са десетина поддомейна към сайт, а а не стотици, според мен продължава да си ги таксува като поддомейни, а не като папки.
 
Последно редактирано:
От: Логика на ПР за поддомейните?

хм... това не ми стана много ясно...
Май по-добре да не рискувам, че имам другия ми поддомейн и основния домейн са ми много важни
unsure_mini.gif
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Ми гаранция-Франция :) , само малко мисли, а дали са верни не знам.

В момента при запитване site:дomain.com ти дава и страници от sub.дomain.com. Ако sub.дomain.com има пеналти за дублирано съдържание, то това най-малкото оказва влияние на запитването site:дomain.com . А броят индексирани страници (вкл. коя част от тях е в съплементала) оказва влияние върху тръста на ресурса. Следователно, на теория има връзка.
 
Последно редактирано:
От: Логика на ПР за поддомейните?

Ясно. А същия въпрос, само, че за изходящи линкове... много. Ще ми навреди ли основния или и там положението е същото?
В уордпрес-а има едни радио бутони, които гласят:

☼ "Бих желал блогът ми да е достъпен за всички, включително търсачки (като Google, Bing, Technorati) и услуги за архивиране на съдържание"

Бих желал блогът да е достъпен само за обикновените посетители.

дали е достатъчно, че да ме прескачат всички търсещи машини та да си нямам ядове?
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Тук пък на мен не ми стана много ясно.

1. За кого е направен тогава този блог? Ако е за читатели, то как ще го намират без търсачки? Или ще разчиташ на директен трафик към него от други сайтове?
2. Тези много изходящи линкове какви са? Ако не са платени, то им сложи nofollow просто, за да не те товари Гугъл. Ако пък са платени, хич няма да се зарадват, че ще спреш страниците, на които се намират, от индексация.

А за мислите за влиянието на sub.domain.com върху site:дomain.com не се тревожи чак толкова, само теоретично го писах :) Сметни иначе кво щеше да става с блоговите услуги на blogspot, log.bg, blog.bg и подобни, където е пълно с дублирано съдържание.
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Всъщност става въпрос за дипломна работа. Не е нужно да бъде индексирано от търсачките, даже мисля след защитата да го махам. Проблема е че има линкове към източници, към допълнителни информации... всъщност ще има. Може и да се лиша от линковете не е проблем, затова питах дали ще влияят та да знам дали да го оставям.

Информацията е доста и е само копи/пейст - идеята на проекта е друга.
Та ако няма да ми повлияе на основния домейн да го пусна към търсачките да си му смъква рейтинги и ала бала не ме интересува. В същото време мога да наслагам рекламки и разни други нещица та да поработват за мен междувременно. Това е замисъла.
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Няма да повлияе, поне не отрицателно. Гугъл обича дипломни работи с позоваване към източниците :)
 
От: Логика на ПР за поддомейните?

Да го пускам смело и безотговорно викаш в голямата гугълска локва
connie_mini_clownballoon.gif
 

Горе