Конкурс за: Лого "Пътна помощ"

Към SinisterSmile94: Благодаря за предложението!
Триъгълника като инструмент за означаване на закъсал автомобил е изключително силен елемент. Неговия дизайн в детайлите го прави да се отличава от стандартните пътни знаци за предстояща опасност. Вероятно има как да се подсили това усещане.
Относно текста: Много добро попадение. Към настоящия момент поради спецификата на услугата се бях насочил към "Пътна помощ навсякъде и по всяко време". Причината е, че услугата е с покритие България и съседните страни. Надявах се споменатия от мен текст да усили и тази и част. И да, и това пропуснах в заданието ама кой да очаква, че ще се включат толкова креативни колеги които ще предложат не просто лого и текст а концепция. В тази връзка прочетох отново правилата за обявяване на конкурс. Там никъде не пише, че възложителя няма право да награждава повече от едно предложение. Ще се възползвам.
Относно снимката как се доказват права? Нямам си никаква идея, но ми се иска да съм коректен, и да не ощетя никой. Иначе да, от пръв поглед се асоциира с нуждата и респективно с услугата. Също много добро попадение.

Относно снимката цитирам google "
Find free-to-use images
When you do a Google Search, you can filter your results to find images, videos, or text that you have permission to use. To do this, use an Advanced Search filter called "usage rights" that lets you know when you can use, share, or modify something you find online.
"
Снимката е от google search, което ми позволява да е ползвам. Имаше текст по нея който махнах. Ако искате да закупите точно тази снимка мога да Ви предоставя линк към нея. Ако искате да знаете цената пишете ми на ЛС.
 
  • Like
Реакции: D.D.
Много ви благодаря! Снимката би ми свършила работа и ако не се включи някой фотограф с негово готово предложение или предложение за заснимане в последствие ще я имам в предвид.
 
Много ви благодаря! Снимката би ми свършила работа и ако не се включи някой фотограф с негово готово предложение или предложение за заснимане в последствие ще я имам в предвид.
Имам и още 1 предложение над което работя, но не знам кога ще бъде готово.
 
Имам и още 1 предложение над което работя, но не знам кога ще бъде готово.
Ще чакам. Конкурса си е конкурс. Правилата са си правила и ще ги спазвам. Но живота и работното ни ежедневие не се изчерпват с този конкурс. Винаги има начин да си бъдем полезни и за в бъдеще. Нали и смисъла да сме тук в този форум е този.
 
Честит празник колеги!

Една молба към всички - когато използвате готови графики пускайте по едно линкче към автора за да се знае, че е използван готов елемент пък макар и фрии, автора на конкурса би трябвало да знае за това, още повече когато конкурса е за горе долу прилична сума за нашите ширини, ако бъдещия собственик на логото няма нищо напротив, ок.
Аз също не съм безгрешен и съм слагал готови елементи(най-вече поради липса на време или откровен мързел:)), но в повечето случай съм се коригирал и когато съм имал време съм рисувал нещо свое.

Също така се остават едни грешни впечатления за вашите умения и когато се изиска от вас нещо подобно, да не се получават някакви умопомрачителни сглобки;)
 
Честит празник колеги!

Една молба към всички - когато използвате готови графики пускайте по едно линкче към автора за да се знае, че е използван готов елемент пък макар и фрии, автора на конкурса би трябвало да знае за това, още повече когато конкурса е за горе долу прилична сума за нашите ширини, ако бъдещия собственик на логото няма нищо напротив, ок.
Аз също не съм безгрешен и съм слагал готови елементи(най-вече поради липса на време или откровен мързел:)), но в повечето случай съм се коригирал и когато съм имал време съм рисувал нещо свое.

Също така се остават едни грешни впечатления за вашите умения и когато се изиска от вас нещо подобно, да не се получават някакви умопомрачителни сглобки;)
Накараме да се замисля. Просто не съм и предполагал, че тук някой би шмекерувал на дребно. Преди да обявя конкурса разгледах няколко софтуерчета за лога. Къде безплатни, къде срещу символични суми всеки може да си спретне нещо мижаво от заготовки. Не търся това. И ако някой реши да злоупотреби възползвайки се от липсата ми на задълбочени познания би било невъзпитано. Никак, ама никак не ми се иска да видя аналози или леко пипнати чужди творби. Аз все пак не възнамерявам да платя с шоколадови доларчета завити в жълто станиолче. И тъй като считам, че поста на колегата е добронамерен и обоснован, моля не ми предлагайте нищо от споменатото от него.
 
То това не е точно шмекеруване, в крайна сметка важна е идеята, но когато е сглобено без особена идея и се залага на визуален ефект...е малко странно.

Ако имаш оригинална идея ползването на готови графични елементи не е табу, в крайна сметка авторите им са ги създали накой да ги ползва при определени условия разбира се, но за лого са малко по-специфични нещата и трябва да се внимава, все пак под лого се разбира фирмен знак, емблема...което предполага до известна степен уникалност...казвам до известна, защото да измислиш нещо напълно уникално мисля, че е невъзможно при толкова много дизайни като цяло.

Спирам с коментара по темата.
 
Всяко лого е уникално ако е създадено от 0-та, дори и да не изглежда добре някой е отделил време за него, затова е УНИКАЛНО. Логота с добавени елементи или цялостни елементи и преправяне не се водят уникални. И все пак важна е идеята каквато и да е тя. По мои наблюдения доста хора тук изплзват готови елементи така че ...
 
road3.png
 
9lRJUG1.jpg

Благодаря! Покрива изискванията и определено привлича внимание. Не съм съвсем сигурен, дали така оформените шрифтове, не дават превес на мястото на предоставяне на услугата. Според мен, не би трябвало да има акцент, и не трябва в текста да има шрифтова разлика. Но това все пак е мое непрофесионално мнение и приемам всякакви коментари.
 
Благодаря за обратната връзка! Но оттеглям предложението си, защото при еднакъв шрифт на двете думи не стои добре.
Преди да стигна до тази концепция го пробвах. А сега явно се е получил нежелан ефект....с надделяване на едната дума. :)
 
Благодаря за обратната връзка! Но оттеглям предложението си, защото при еднакъв шрифт на двете думи не стои добре.
Преди да стигна до тази концепция го пробвах. А сега явно се е получил нежелан ефект....с надделяване на едната дума. :)
Според мен, след като някой е способен на това /като идея и изпълнение/, при достатъчно време и желание ще намери подходяща комбинация от шрифтове.
Надявам се да размислите. Предложението ви определено е запомнящо се.
 
Концепцията е коригирана. :)
Да, технически вече е вярно. Ама като визия първото ви май и аз повече го харесвам;)
Не казвайте обаче на никой щото не е професионално от моя страна:(
 
Тъй като имам няколко изработени лога за пътна помощ, препоръчвам на колегите да се опитате да добавите елементи от услугите пътна помощ, ще изглежда по-интересно :)
Може да направите цял камион върху който лежи текста и текста да е с формата на автомобил например.

П.П. Road Assistance е неправилно словосъчетание на английски за тази услуга, правилното е Roadside Assistance

Ето пример с едно мое лого:
logo4-1.png
 
Последно редактирано:

Горе