Конкурс за: Лого на сайт за недвижими имоти

Едно предложение и от мен.

V1oS4.png
 
Ето и един дизайн от мен.

https://ibb.co/t8HznpF

По-скоро "ето едно готово свалено лого от мен". И на мен ми хареса това лого, но поне реших малко да го изменя, за да не съвпада с оригинала от сайта за продажба на картинки. На обявилия този конкурст ще ,у излезе по-евтино за 20 лева да си купи оригинала и правата му, вместо да плаща 100 лева тук за свален картинка.

https://www.alamy.com/real-estate-logo-house-logo-building-logo-design-image181300838.html

p5axQTG.png
 
По-скоро "ето едно готово свалено лого от мен". И на мен ми хареса това лого, но поне реших малко да го изменя, за да не съвпада с оригинала от сайта за продажба на картинки. На обявилия този конкурст ще ,у излезе по-евтино за 20 лева да си купи оригинала и правата му, вместо да плаща 100 лева тук за свален картинка.

https://www.alamy.com/real-estate-logo-house-logo-building-logo-design-image181300838.html

p5axQTG.png
Напълно Ви разбирам, но може да се замислите също че съм купил това лого и съм го преоработил този варянт който съм показал никъде не е казано, че човекът ще избере моето, просто ми хареса дизайна, хрумна ми идеята и затова го направих. :)
 
Напълно Ви разбирам, но може да се замислите също че съм купил това лого и съм го преоработил този варянт който съм показал никъде не е казано, че човекът ще избере моето, просто ми хареса дизайна, хрумна ми идеята и затова го направих. :)

Проблемът е, че при сериозни проекти обикновено се развива бранд и се прави реклама.
Както ти си го "купил" това "лого", така могат да го купят още 10 000 човека и да направят "лога" с него.
От там уникалността на логотипа и възможността да се регистрира като търговска марка изчезват.

Колкото и да е малка наградата на конкурса, тази практика не върши работа на никого:

1. Развитието ти като дизайнер е нулево, защото използваш готова идея и не си напъваш мозъка въобще.
2. За портфолиото ти не е полезно да съдържа неща от други дизайнери и сток графики.
3. Организаторът не получава нищо качествено.

Това е.
 
Аз мисля, че в днешно време е много трудно да направиш нещо наистина оригинално, много пъти съм го казвал, винаги ще има нещо което да има сходство с друго такова, важното е да вложиш някаква мисъл, нещо от теб, а не да копираш мотамо както се вика.

Аз съм си правил експеримент работя по лого без да имам достъп до нета, след това отварям и намирам подобни идеи.
Защо? - ами много просто, едва ли ти си първия на когото е хрумнало, че еди коя си буква може да я направиш да прилича на къща примерно както е в случая за имотна компания.
Или да вкараш сгради над името, да вкараш негатив спейс и така нататък, но когато вкараш някакво творчество, някаква мисъл това винаги си личи, а и стремежа към оригиналност поражда нови и нови идеи, важното е да има някаква градация.

Точно поради тази причина някой гиганти като Пепси вкарват милион долара в лого, да логото им прилича на разгащен дебелак, но всеки вижда различни неща, а и коментарите във връзка с това направи огромна реклама на компанията реклама която би струвала даже няколко милиона.
Да те не се нуждаят от реклама, а и никоя реклама няма да ги направи по-добри от Кола;), но все пак мисля, че е ясно какво имам предвид.
Да уникалността струва пари и то много пари, но въпроса е дали си заслужава, за Пепси да, но за малки компании лого клас бюджетни мисля, че е ок.
 
Последно редактирано:
Аз мисля, че в днешно време е много трудно да направиш нещо наистина оригинално

Основната цел е да се избегне объркването на крайния потребител.
Когато 2 лога ползват буквално една и съща икона / монограм, същестува реална възможност за объркване на потребителя, което няма как да е добре за бранда, и точно това се гледа при регистиране на търговска марка.

Имаш отговорност като дизайнер - ако идеята ти е твъде близо до вече съществуващ бранд, особено в същия бранш, да измислиш друга.
Не е приятно, но редовно се случва. Тук говорим за дизайн използван 1:1 от някъде. Това не е "вдъхновение".

Не спорим, че може да ползваш същия стил или техника.
 
Тук говорим за дизайн използван 1:1 от някъде. Това не е "вдъхновение".

Да и аз това казвам в общия контекст.
 
Доста ми е интересно кое лого ще избере колегата. Не искам да се бъркам, но просто като градивна критика поне за мен с това име няма да прокопса много идеята и сайта.Много странно име за мен.
 
Нищо му няма на името. Въпрос на маркетинг и развитие.Телевизия Скат си съществува до ден днешен и не си е сменила името :)
 
Доста ми е интересно кое лого ще избере колегата. Не искам да се бъркам, но просто като градивна критика поне за мен с това име няма да прокопса много идеята и сайта.Много странно име за мен.

По-добре от поредния сайт с "imot" в името. Като разглеждам нещо и след два дни почвам да се чудя в имот.бг ли беше, имотИ.бг, имотибг.нет, бгимоти, бегемоти, каквото се сетиш :)
 

Горе