Конкурс за: Лого - InsideToMe - Онлайн бутик за дамски дрехи и мъжки (по-малко) - НАГРАДА 150лв

Набърже да вметна вариант "самтаймс уин самтаймс люн". Провежда се комюнити анкета (за седмица, примерно) с предложенията и даваш на спечелелия 75 кинта, без да получиш нищо (лого, концепции и т.н) Следващия път парата напред от поръчителя и тогава конкурс. Също така, точно в такава тема, аз не бих си махнал предложението, щото след време фирмата може да изкочи с "моето" лого, а форумното мнение с дата и час е иделно доказателство, ако се реши да се предприеме нещо. И.. да първия пост с името на фирмата-поръчител не трябва да се променя.
 
Аз ли нещо не съм в час или конкурсите са с гарантирани награди? Или правилата се тълкуват според случая, както доста неща в бг? Отговорността си е на организатора, обещава конкретна награда. Вече кой как и защо се е разбирал с трети пети десети страни не е проблем на участниците.
 
Преди имаше червени точки във форума които можеха да се дават от много потребители, не знам дали не работеше по-добре тази система, защото тук с репутациите повечето не ги ползват, а и в случая е неуместно един даде репутация.

Правилата за организиране на конкурс са ясни, подписал си се под тях, всякакви оправдания са смешни!
 
По принцип се опитвам да не коментирам по теми в пазара, освен ако лично не ме засягат като продавач или купувач, но този път ще направя изключение.

Аз твърдо вярвам, че човек трябва да се съди по действията му, не само по хубавите приказки, които може да избълва за 60 секунди време. Какво е направил OP в момента, в който е разбрал, че клиента му няма да покрие конкурса - писал е на админа, за да провери дали ще му се размине бана ако остави всеки в темата да държи по една награда за участие т.е. нищо. Първото му мисъл не е как да оправи нещата така, че да компенсира работилите, а как да се измъкне най-леко от ситуацията.

Второто му действие също е показателно - поста е един бургер от извинения и прехвърляне на топката тип " Вие сега наистина ли няма да ми влезете в положението и да забравим тази неприятна за вас ситуацията, която в идеалния случай няма да ми струва нищо на мен, защото нали..."

Това е несериозно. И на мен ми се случва да платя за банери и грагичен дизайн за клиент и като реши да не плати, да съм 200-300$ вътрешно. Но не казвам на дизайнерите, с които работя - сори приятели, знам че очаквате плащане, но няма ли да ми влезнете в положението, защото аз не искам да вляза във вашето положение, че и вие имате къща да храните? Моя грешка, но ако може вие да я платите, благодаря и хубав ден!

Всеки е бил в ситуация, в която няма 150лв. за изхвърляне и може би OP е в такъв момент от живота му, не знаем дали е въшлив с пари и просто некоректен, или го притискат сметки. Това което знаем е, че не е обяснил човешки дали това е причината, която го спира да е справедлив към труда на колегите.

За мен всичко това комбинирано говори само за себе си. Един коректен човек би си платилл 150-те лева без дори да се обяснява на някой каква е ситуацията, и би си извадил извод другия път да не поръчва неща, без да е взел предплащан за тях, ако знае, че ще му е трудно да покрие цената ако поръчалия не му плати.

И на мен ми се е налагало да плащам понякога за преводи на статии от английски на български тук в същия този форум, при които човека очевидно дори български не знае, да не говорим за английски. Плащал съм без да се обяснявам, положен е труд, макар е изключително некадърен такъв - правиш си изключенията и продължаваш. Докато тук трудът е повече от добър и съм 99% сигурен, че ще остане невъзнаграден.

На печелившите честито!
 
Последно редактирано:
Дано си взел от Жорето поне 2000 лв. напред, че като гледам кореспонденцията ви май въобще няма представа къде е тръгнал. Освен това започва бизнеса си с отрицателен маркетинг още преди старта. Айде и със здраве!
 
Преди имаше червени точки във форума които можеха да се дават от много потребители, не знам дали не работеше по-добре тази система, защото тук с репутациите повечето не ги ползват, а и в случая е неуместно един даде репутация.

Правилата за организиране на конкурс са ясни, подписал си се под тях, всякакви оправдания са смешни!
Сега има негативен трейд, като реално пак сваля рейтинга на участника и дори с причина в описанието, което е по-добро. И което е така за правилата и казваш си е така.
 
Имам само още един въпрос:
Какво му е гарантираното на гарантираните награди в конкурси?
Би трябвало не спазващите да бъдат санкционирани от властта иначе си е самоуправство;)

Шегувам се, както и да е...явно никой не може да ти даде гаранции, ако сам не си ги дадеш.

Между другото, всеки дизайн си е загуба на нервни клетки, а те не се възстановяват, някой си мислят, че то така става, лесничко с шаблони, тея шаблони са за презентация бе...да не казвам..
 
Последно редактирано:
Тези конкурси са си лотария по два начина - първо, дали клиентът ще се спре точно на твоето от 10-20 предложения, до голяма степен субективно, и втори път - дали въобще ще плати. Та, като участвате, нагласата трябва да е като при залаганията - парите / времето да сте ги отписали предварително, пък каквото стане :) Така няма да сте разочаровани никога.

През годините много са се дискутирали тези конкурси - колко трябва да струват, как да се гарантират, все безрезултатно. Ако дизайнерите не се саморегулираме - да не участваме ако наградата не е поне символично приемлива, и само при съфорумци с много добра репутация, няма на какво друго да се разчита.

Блинки освен някой бан да раздаде и организаторът да цъфне с друг профил след известно време, няма какво друго да направи. Ако някой не е с поне 10-15-20 ревюта, няма много какво да губи. Вижда се, че има включвания дори организаторът да няма никакъв рейтинг, така че все тая.
 
Никой не го интересува дали логото е за трети, четвърти и пети лица. Човекът, който пуска конкурса, трябва да има налични парите за наградата за победителя, защото вашите лични драми не касаят хората, които са инвестирали времето си, за да участват :)

Ако се притеснявате, че от предложенията нищо няма да ви допадне, напишете си опция да доработите конкретно лого, което най-много се доближава до идеята ви, с дизайнера или да ви направи по желание още варианти допълнително.

Иначе се получава една ситуация, в която получаваш 20 предложения за лого, накрая казваш, ми аз го исках за мой клиент, ама той не си хареса. Минават 2 седмици, приключил си с въпросния клиент, който решава, че едно от логата го кефи и си цапне на сайта или пък ползва идеята му...
 
Решение е да има гарант при конкурсите, потребител, който да държи наградната сума в себе си и накрая да я изпрати на победителя например. В замяна примерно таксува 5-10% от сумата. Имаше подобна схема преди време.
 
Лепвате по един негативен трейд и се приключва. Пишете защо му го давате и да си седи с този срам. Всеки, който сине загубил времето. Щом за този автор 150 лв. струва имиджа му тук във форума, няма какво да се колебаете. Не знам защо пак се мрънка като това е явно един начин. Иначе се вижда какви скъсанящи има тук, щом за 150 лв. е готов да си пика на името. ;) Това е най-жалкото в цялата ситуация. ;)
 
Решение е да има гарант при конкурсите, потребител, който да държи наградната сума в себе си и накрая да я изпрати на победителя например. В замяна примерно таксува 5-10% от сумата. Имаше подобна схема преди време.
Добра идея!
Иначе се вижда какви скъсанящи има тук, щом за 150 лв. е готов да си пика на името. ;) Това е най-жалкото в цялата ситуация. ;)
Добре казано :hankey:

Казаното от @Firefly наистина си струва да се обмисли. Не е работа на админите, но може би някой по-старши член на форума може да поеме самоинициативата и да бъде посредник за всички конкурси срещу комисионна. Ако е и дизайнер - още по-добре. Вероятно вече ще си е патил с подобни ситуации и няма да иска да го причинява и на колегите си.
 
Благодаря на всеки изказал мнение по темата, макар и повечето негативни. Прочетох всяко мнение.

Ще ви помоля да ми дадете около 3 дни да помисля над варианти и да върна моят краен отговор. Също ще разговарям отново и с третото лице.

Имам няколко организирани конкурса тук и на други места, това е първата ми подобна ситуация в конкурс, другата може би беше за която @Websolut спомена, която беше малко по-различна от този тип казус, след лична договорка за краен продукт.

Ще се постарая конкурса да не е провален.

С цялото ми уважение към всички участници.
 
Аз не мога да разбера това "неразбиране" и опити за заобикаляне на правила и изкарване на едва ли не другите виновни:
"Това за пръв път ми се случва, какво сте вие такива, ще се опитам някой си да убеждавам..."

Това е типично балканска черта:
Ти знаеш правилата, съгласяваш се с тях, подписваш се, знаеш, че с един конкурс ангажираш няколко човека да работят за теб и накрая се извърташ на 180 градуса.

И тук не става въпрос за пари на всяка цена, тук е важен принципа, важно е като има правила да се спазват, толкова е просто.
Никой не те задължава да организираш тук конкурс, пробвай в 99designs, да ама там ще трябват поне 500$ за да накараш някой филипинец примерно да си мръдне пръста...

Никой не иска подаяния, излишно е според мен да се продължава агонията, само излагацията става още по-голяма.
 
Последно редактирано:
Благодаря на всеки изказал мнение по темата, макар и повечето негативни. Прочетох всяко мнение.

Ще ви помоля да ми дадете около 3 дни да помисля над варианти и да върна моят краен отговор. Също ще разговарям отново и с третото лице.

Имам няколко организирани конкурса тук и на други места, това е първата ми подобна ситуация в конкурс, другата може би беше за която @Websolut спомена, която беше малко по-различна от този тип казус, след лична договорка за краен продукт.

Ще се постарая конкурса да не е провален.

С цялото ми уважение към всички участници.
ако твоята фирма е опряла до 150 лв. да се чудиш какво да правиш , по добре я затваряй ! Обаче се оказах прав в предния си пост в тази тема :)
1662877679397.png
 
ако твоята фирма е опряла до 150 лв. да се чудиш какво да правиш , по добре я затваряй ! Обаче се оказах прав в предния си пост в тази тема :)
Виж файлът 25615
EF4B2665-741D-4772-B466-23F29B7DCB9A.jpeg

Мисля, че имате раздвоение на личноста.

Не опира до 150лв, може би в краен случай, ако не се стигне до категоричен избор, ще избера @deffnews да подпомогна бизнес начинанията му, виждам, че е участвал. План Ц би бил дарение за нещо смислено, от колкото да се дадат за нещо празно.

Все още мисля, че може да се избере победител.
 

Горе