Лоши новини за CashBurners

Re: От: Лоши новини за CashBurners

Препращането към "ордър страниците" (страницата, където се намират бутона "Add to cart" или "Checkout") е проблема, защото намалява конверсията (тези страници изглеждат различно от страницата на сайта, който е пратил клиента там и т.н.).
Да, така е. Но явно проблемите трябва да се решат. Това е част от всеки бизнес. Както казах, ако се драсне едно добро постче как трябва дам да се перфектни, може и да свърши работа. Работата определено не е на умирачка, но е хубаво да се вземе под внимание това положение и да се действа максимално адекватно. Не ми се вярва хората да се откажат от програмата. Може да се измисли нещо, което да е извън ордер страницата, но и за това се иска от там да бъдат по-инициативни. Това е приложимо, защото вече съм го виждал при други програми. При теб е ордер пакета, като картинка, и чрез точни линк те мята на формата за попълване на детайлите си. Това е. Просто решение, но до колко е осъществимо, това е друг въпрос. ;)

Ето един пример, как се получава с бутони:

sellhealth.png


Програмата е: Sellhealth
 
От: Re: От: Лоши новини за CashBurners

При теб е ордер пакета, като картинка, и чрез точни линк те мята на формата за попълване на детайлите си.

Това в момента е възможно чрез Hardcode Linking Generator-а, но доколкото аз разбрах от оскъдната информация те искат да се линква към техните темплейти или евентуално към ордър страницата на техните темплейти. И те там е проблема.

Ако оставят Hardcode Linking Generator-а няма да има проблем...дано, дано ама надали. :mrgreen:
 
Re: От: Re: От: Лоши новини за CashBurners

Ако оставят Hardcode Linking Generator-а няма да има проблем...дано, дано ама надали. :mrgreen:
Ако са готови да поемат загуби, това ще направят. И вече сами да си блъскат простите глави. Вярно, в началото ще ликват хората към техни страници, но скоро ще е нужно да вземат някакви по-интелигенти мерки. Тук не говорим за загуба от $1000 на месец, а може би толкова на ден. Все някоя маймуна там ще накарат да пише.

Yes this method has worked for me in the past so i would recommend others also to do the same to tackle this current storm.

Цитатче от там. Като цяло, никой не им е пуснал мухата. За сега само един потребител там е открил топлата вода с препращане на ордер страницата, като показва на клиента 2 пъти таблицата за селекция на количество. :) Не е гот, но е някакво решение. ;) Важно е оптимизъм да цари.
 
От: Лоши новини за CashBurners

От обяснението на онзи Ian ли какъв беше на странен английски стигнах до извода, че те не искат да се линква директно към securebill. Hardcode Linking Generator-а и темплейтите ще останат в миналото. Няма да можем да си правим наши си ордър страници. :( Що се мъчат сами да се затрият не знам? Ще ме прощават ама ще се наложи да би сменям след като влязат промените в сила.
 
Да, този Иан малко идиот ми се вижда. Прави се, че не му е ясно това. Мъчат се да не се занимават и те с тези бумаги, не знам какво реално им пречи, но май както винаги е намесено нещо по-силно от тях и в този случай е Visa. Като цяло бизнес средата става неблагоприятна за всеки един бизнес и това е поредното доказателство.

Вярвам, че и след смяната няма да има проблем, но със сигурност е адски скапана история, която са принудени да внедрят. Казвам принудени, защото не вярвам да са такива ЗЛЕ-та, че сами да искат да се попрецакат афилиейтите.
 
От: Лоши новини за CashBurners

Има нещо гнило, защото другите афилиейт програми няма да се отказват от white label сайтовете...
 
Re: От: Лоши новини за CashBurners

Има нещо гнило, защото другите афилиейт програми няма да се отказват от white label сайтовете...
Няма нищо гнило...просто са ги отрязали от някъде и това е причината, която ги връща назад. Лошото е, че има една дебела глава там, която не иска да приеме факта, че това не е плюс за афилиейтите. Оня борсук Иан. :)
 
От: Re: От: Лоши новини за CashBurners

Няма нищо гнило...просто са ги отрязали от някъде и това е причината, която ги връща назад. Лошото е, че има една дебела глава там, която не иска да приеме факта, че това не е плюс за афилиейтите. Оня борсук Иан. :)

Ще го разбере много бързо след като промените станат факт и половината аффилиейти хванат гората. :mrgreen:
 
Re: От: Re: От: Лоши новини за CashBurners

Ще го разбере много бързо след като промените станат факт и половината аффилиейти хванат гората. :mrgreen:
Еее, ще се оправят нещата, но въпроса е, че са сложили олигофрен да обръща хората в позитивна насока, което не е лошо като политика на водене на разговор, но като цяло е избягване на проблема и никакво мислене върху решение, което да задоволи както тях, така и афилиейтите им. Много е лесно да се препраща към тяхна ордър страница, но като цяло не съм впечатлен от селс посланията им. Ако се постараят повече, може да е + за всички, и да го анонсират като такъв. Това мога да им предложа. То реално ще се случи, въпроса е всички да са подготвени.

А като го усетят и започнат да драпат безпомощно, ще е късно. Хубавото е, че продуктите им имат добра конверсия и реално и в момента сайта им би могъл да е трафик генератор на вече облъчени посетители. Важното е да не се разчита изцяло на това. И в тяхна защита ще кажа, че куцо, кьораво и сакато се опитва всеки път да купува. За това има толкова фраудове, защото има и доста изроди, които просто си се пробват. А от там и вероятността да са им скръцнали със зъби от някоя голяма финансова компания е голяма.
 
От: Лоши новини за CashBurners

От кога влизат промените и какво ще се случи със сайтовете които не се съобразят с тях и останат в сегашният си вид?
 
Re: От: Лоши новини за CashBurners

От кога влизат промените и какво ще се случи със сайтовете които не се съобразят с тях и останат в сегашният си вид?
Не се споменава, но още може да се кара по старому. Мисля, че там ще бъде обявено и като дата. Вярвам, че ще дадат и време на афилиейтите да мигрират. Иначе голяма дъска ще е. :)

Иан успя да ни каже, че всичко е наред, което ме лично ме успокоява. :)

Важното е, че препращането ще се случва вече с уникални темплейти, което ще е голям бенефит за новите потребители, а защо не и за старите. ;)
 
От: Лоши новини за CashBurners

То дъската тепърва ще се гризе от афовете защото заедно със таксите по плащането афовете ще поемат и рекламациите и фраудовете
 
От: Лоши новини за CashBurners

Новините от CB се подобряват, след дискусията във форума по темата, където най активен беше Blinky нещата отиват на добре. До колкото разбрах всичко си остава по старо му, само че сайтовете които ще продават техните продукти, ще бъдат одобрявани от тях CB. Изглежда много внимателно са следили дискусията.
 
От: Лоши новини за CashBurners

Новините от CB се подобряват, след дискусията във форума по темата, където най активен беше Blinky нещата отиват на добре. До колкото разбрах всичко си остава по старо му, само че сайтовете които ще продават техните продукти, ще бъдат одобрявани от тях CB. Изглежда много внимателно са следили дискусията.

Дам добри новини старите ни сайтове остава по старата схема. Ще видим новите промени какви ще са.

Старата тема май са я изтрили. Евала на баце Blinky спаси положението! Авторитет щях да му дам ама...You must spread some Reputation around before giving it to Blinky again. По нанатък ще му цъкна само да не забравя. :)
 
Re: От: Лоши новини за CashBurners

Новините от CB се подобряват, след дискусията във форума по темата, където най активен беше Blinky нещата отиват на добре. До колкото разбрах всичко си остава по старо му, само че сайтовете които ще продават техните продукти, ще бъдат одобрявани от тях CB. Изглежда много внимателно са следили дискусията.
Да, явно Иан и другите главоци са помислили върху това. Не ми изглежда логично която и да е аф. програма да предлага, като опция, дропшипа. Това го има при MarketHealth, но там си е ясно казано, че са както афилиейт програма, така и предлагат дропшип вариант. С тези фраудове и глупости, не знам колко един акаунт ще седи така жив. Ще има нон стоп писма, че за да се намали риска (а спамарите се пробват нон стоп и няма да имат намерение да спрат) е възможно да увеличат я сумите по транзакциите, я да ви кръцнат или да сложат по-големи такси, поради риска, който носите. А реално това по никакъв начин не зависи от търговеца. Оная маймуна, примерно от Пакистан, идва прави опит, пеймътн системата му изплюва грешка и после фрауда се от отразява за търговеца. Има и други случаи, но това е отделен въпрос.

А относно афилиейт частна на бизнеса - винаги е било по-добре поръчката да е на 2, отколкото на 3 клика. Ако някой мисли, че е обратното, да опита да поръча по единия и по другия начин. ;)

Радвам се, че успяхме да го извоюваме. Само ми е чудно къде отиде темата, защото не я намирам, за да им благодаря, че върнаха за старите кучета това. Странно. На пичовете им пука. Доказаха, че са изцяло дедикейтед към афилиейтите си. Малко програми в моята практика могат да похваля така, но CashBurners определено показаха, че имат намерения да съществуват и развиват. ;)

Една от най-добрите програми някога. :)
 
От: Лоши новини за CashBurners

Има нова тема във форума им, където се обсъжда как точно ще бъдат цензурирани сайтовете (продуктите няма да могат да бъдат сравнявани с някои други продукти) на афилиейтите.

Който не иска сайтът му да бъде цензуриран ще трябва да преминава към merchant account (dropshipping).

Някои продукти няма да могат да бъдат продавани чрез афилиейт.
 
От: Лоши новини за CashBurners

...
Който не иска сайтът му да бъде цензуриран ще трябва да преминава към merchant account (dropshipping).
...
Да, то щото който има такъв акаунт и може да продава дропшипнати продукти, ще седне да се занимава с боклуците на КБ и ще се бори с милионите мангал-афилиейти в нишата...
 
Re: От: Лоши новини за CashBurners

Да, то щото който има такъв акаунт и може да продава дропшипнати продукти, ще седне да се занимава с боклуците на КБ и ще се бори с милионите мангал-афилиейти в нишата...
Да, много добре казано. Ако някой ще прави такова нещо, определено ще измисли нещо друго за дропшипване. Все пак едно е да си дропшипър, съвсем друго афилиейт. Ето за хората, които следят темата, но не са попаднали на тази тук. ;)
 
От: Re: Лоши новини за CashBurners

Не бе, ще могат, но през техните сайтове. ;) Но хубавото е, че не сложиха всичко под един знаменател. И лошо е ако се случи с топ продаваните им продукти.

Точно някои от топ продаваните им продукти няма да могат да се продават чрез афилиейт (официалните сайтове вече ги няма), а само чрез дропшипинг.
 

Горе