МЛМ (multy level marketing)

сигурно много хора са се чудили как да спестят някои лев или как да си докарат странични доходи та дори и основни. В много книги пише за така наречения пасивен доход от акции имоти и прочие , в същност навсякъде те учат как да управляваш и увеличаваш приходите си , но за да се случи това трябва все пак да имаш капитал. А с мижавите заплати в скъпата ни родина това е доста непосилно. От няколко години започна да навлиза вълната наречена МЛМ за жалост навлязаха и много компании който претендират че развиват такъв вид бизнес а в реалност са чисти пирамидални схеми (няма да споменавам умишлено имена за да не стане рекламен поста ). Като цяло МЛМ-а е бизнес в бизнеса, всеки който реши да се занимава с това инвестира основно от времето си. И идеята на този бизнес модел е търговия от ръка в ръка . Нека обясня и какво имам предвид, целта на бизнеса не е да ходи човек от врата на врата и да продава продукти а да предлага бизнес идеята на свойте близки и приятели. все още се гледа с голям скептицизъм над това защото хората не могат да възприемат че пари не се правят само от продажба на стоки и услуги а и от помощ на други хора да развият собствен бизнес. Любопитни ми е колко човека са се захващали с такова нещо и дали биха се захванали отново или тепърва с МЛМ
 
Компания в която се печели предимно от продажба на бизнес модела > Toчно това е определението за пирамида на сайта на фбр :)

Ако компанията печели от продажба на самите продукти се води нормално МЛМ...

Ако комапанията има минмална такса за присъдиняване която отива за мостри и рекламни материали и ти печелиш почти нищо от модела не е пирамида
 
Здравей и добре дошъл при нас. Надявам се да си изкараш добре тук.

Относно MLM - за пръв път чух за него, когато бях в гимназията - някои момчета от съседния клас продаваха и зарибяваха момичетата, но не за какво да е, а тогава добре навлизащата програма на Орифлейм, която и до ден днешен се развива добре. След това, няколко години по-късно видях какви ли не глупости, и това до ден днешен. Това е идеален начин на доходи, и то пасивни, но и често правят негативна асоциация, защото много пирамиди се извъдиха - плащане за членство, минаване на друго ниво в системата и т.н.

В чистия си вид, това е просто система, която има голямо дърво надолу и се предлагат наистина добри продукти или услуги. А не нещо, което е с никаква или нереална стойност. Последното, на което бях свидетел, че и мои познати се набутаха, бе някакви за травъл, като лозунга им бе - You should be here. Плащаш си реално за идеята да купуваш тънки билети, но за определени дестинации, и вече може да събираш хора под себе си, разпределени в два ръкава - десен и ляв. Беше една схема, направо им се чудех. :)
 

Горе