МНого спряло с тия куриерски фирми..

От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Хе-хе,
аз не вярвам всички куриери да са спуснали кепенците.
Все ще има някой дето да се възползва от ситуацията.


Баш са ги спуснали, че и заковали яко даже. Нито една куриерска фирма не работи по празниците сега или когато и да е било. Странна политика за частни фирми.... Драмата може би трябва да се търси в евентуалното двойно заплашане на служителите работещи по това време на годината.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

При положение, че магазините не работят, за къв чеп ще работят куриерските фирми тогава - да горят бензина за някви бройки кашончета, понеже някой се е сетил в последния момент и като почудо е открил нещо работещо откъдето да поръча? Прието е по празниците да се почива, както при държавния така и при частния бизнес.

Не знам това кой го е приел, но аз за последните 10 години - съм "почивал" 1, защото бях безработен....7-8 години на 24ти съм бил с работно време до 17-18ч, на 31-ви пак. Тази година пак поработвам, ама сега сам съм си шеф и някак не съм се надскочил, че и да връщам някой, искащ да поръча нещо само защото е "прието" да не работя....
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Аз не намирам за нормално да се работи на Бъдни вечер и Коледа, разбирайте го както искате колеги. В куриерските фирми работят хора като вас и мен те не заслужават ли да почиват и да са със семейството двойния и тройния надник ли ще замени семейната топлота. И все пак е Бъдни вечер и Коледа а колеги реват за печалба и натрупани загуби...
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Защо магазините работят ( хранителните) те нямат ли право на почивка? А кафетата? А дискотеките? А кварталните магазини? Да продължавам ли да изброявам?

Аз не намирам за нормално да се работи на Бъдни вечер и Коледа, разбирайте го както искате колеги. В куриерските фирми работят хора като вас и мен те не заслужават ли да почиват и да са със семейството двойния и тройния надник ли ще замени семейната топлота. И все пак е Бъдни вечер и Коледа а колеги реват за печалба и натрупани загуби...
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Аз си изказах моето мнение.... времето е за почивка и да отделиш време и внимание на близките си....
Все пак е християнски празник на който трябва да сме смирени.... този празник не се празнува от мюсюлмани и цигани, които могат да си работят колкото си и искат и най-тъжното да експлоатират християните :) Ако видиш какво става на рамазана във фирмите нито един турчин не идва на работа и му е простено, но не сега е Коледа и Българина трябва да работи.

Не драги ми приятели днеска си е почивен ден и петорна заплата не може да ме отдели от семейството, дори и лаптопа го спирам....

Живи и здрави и весело посрещане на Бъдни вечер :)
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Еми честит празник, и весело изкарване.

Аз си изказах моето мнение.... времето е за почивка и да отделиш време и внимание на близките си....
Все пак е християнски празник на който трябва да сме смирени.... този празник не се празнува от мюсюлмани и цигани, които могат да си работят колкото си и искат и най-тъжното да експлоатират християните :) Ако видиш какво става на рамазана във фирмите нито един турчин не идва на работа и му е простено, но не сега е Коледа и Българина трябва да работи.

Не драги ми приятели днеска си е почивен ден и петорна заплата не може да ме отдели от семейството, дори и лаптопа го спирам....

Живи и здрави и весело посрещане на Бъдни вечер :)
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

За турците не е вярно, ела да видиш при нас как е, питат собственика ще почиваме ли на Рамазана а той им отвръща кой този Рамазан, аз не го познавам.
Тъй, че стига с тая политика и внасяне на напрежение или както там му вика медиите. Има си раздел за тази помия.
И ако чакаш на една коледа да се видиш със семейството е много жалко:(
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Кво ще рече в последния момент бе????
Когато ми е кеф тогава ще пазаря, кой и как реши да определи "последния момент"??
Баси овцете дето сте

Последният момент ще рече ден-два преди коледа, на всичкото отгоре съвпадащо и със събота и неделя. Не, няма да пазаиш когато ти е кеф на теб, ще решат и определят магазините и куриерите кога ще пазариш :p
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Аз не намирам за нормално да се работи на Бъдни вечер и Коледа, разбирайте го както искате колеги. В куриерските фирми работят хора като вас и мен те не заслужават ли да почиват и да са със семейството двойния и тройния надник ли ще замени семейната топлота. И все пак е Бъдни вечер и Коледа а колеги реват за печалба и натрупани загуби...

Няма начин всички да почиват, болници, аптеки, хранителни магазини. Аз също работя, но вечер съм си вкъщи, не мога да оставя редовните си клиенти без прически. Куриерските служби също не работят вечер и през нощта, като им свърши работното време в 5 часа да се прибират и да си празнуват, какъв им е проблема?
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Проблемът е, че за няколко часа не може да се сготви и да се стъкми семейната трапеза, да се почисти, да се доукраси, да се направи някоя друга онлайн покупка от нета (било digital good, идващ instantly или друг вид).

Тройната надница не е решение, след като в САЩ е 10-торна и 20-торна, 481 лв. за ЕДНА извънредна пратка (такса, платена от клиент, би следвало да бъде), разнесена по празник (като минимум). А тея колички и ТИР-ове бая разнасят… Ако е „много“, то тогава е що даваме пример с USPS :).

„Защо магазините работят ( хранителните) те нямат ли право на почивка? А кафетата? А дискотеките? А кварталните магазини? Да продължавам ли да изброявам?“ – питаш кой да е техен служител от най-нисш ранг и ти обяснява защо. Щото надницата е най-висока е голяма, куверти и измишльотини. С изброяванията е безсмислено, след като топ приоритетните са отбелязани вече в пост №13. Това така или иначе автоматично не значи, че е правилно, нито че служителите, служителките, сервитьори, бармани, готвачи и други не искат да са си у тях поне тея дни от 365 дни в годината, след като и на Великден пак е същото положение.
 
От: От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Защо магазините работят ( хранителните) те нямат ли право на почивка? А кафетата? А дискотеките? А кварталните магазини? Да продължавам ли да изброявам?
А ти защо не почиваш?
 
От: От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

За турците не е вярно, ела да видиш при нас как е, питат собственика ще почиваме ли на Рамазана а той им отвръща кой този Рамазан, аз не го познавам.
Тъй, че стига с тая политика и внасяне на напрежение или както там му вика медиите. Има си раздел за тази помия.
И ако чакаш на една коледа да се видиш със семейството е много жалко:(
Аре па да не е вярно.

Правителството определи дните на религиозните празници през 2013 г. на вероизповеданията, различни от православното. Датите са съгласувани с ръководствата на религиозните общности в България. Съгласно Кодекса на труда и Закона за държавния служител, служителите и работниците от тези вероизповедания могат да ползват по свой избор част от платения си годишен или неплатен отпуск за религиозните празници. Празниците на Католическата църква у нас са 1 април – вторият ден от Великден, 29 юни – Св. Апостоли Петър и Павел, 1 ноември – Вси Светии, и 8 декември – Непорочното зачатие на Света Богородица. Мюсюлманското вероизповедание ще отбележи Рамазан Байрам на 7, 8 и 9 август и Курбан Байрам на 14, 15 и 16 октомври. За религиозната общност на евреите празниците са на 26 март – Песах, 5 септември – Рош Ашана, 14 септември – Йом Кипур, и Сукот – на 19 септември. Арменската апостолическа православна църква ще празнува Рождество Христово на 6 януари, Цветница и Великден на 24 и на 31 март, Преображение Господне на 7 юли и Кръстовден на 15 септември. Последователите на Църквите на адвентистите от Седмия ден имат на разположение четири съботни дни, ако според трудовия им или служебен договор са задължени да работят в тези дни.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

rak според теб пратка изпратена на 24-ти да не се телепортира за да се достави като подарък на 25... че да разсъждаваме че вечер и нощем ще са при семействата си хората. Аз също съм търпял загуби заради такива почивни дни. Но ги разбирам напълно защо да разкарват празни бусове, а някой фирми и цели камиони. Защото ние имаме по 3-4 кг пратки точно този ден. Фирмите печелят от промишлените си клиенти с целите палета и големите пратки. А те почиват...
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Днес и мен ме изнерви една голяма куриерска фирма без да споменавам имена,колкото и да им влизам в положението,това,че съм закъснял с пратките 10 мин при положение,че съм техен постоянен клиент и да ме връщат защото те били приключили и да ме вкарат вътрешно с не малка сума затова,че "те били приключили" видиш ли е меко казано идиотско май май верно трее да си има дежурни куриери така не се прави бизнес когато има работа ти да връщаш хора и да се правиш на велик...
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Според мен куриерските фирми нямат право да почиват, без значение дали е делник, дали е празник. Все едно бърза помощ да затвори на Коледа и всеки да си мре вкъщи на спокойствие...
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Можеше примерно от 20 офиса в града, 2-3 да работят дежурни. Примерно аз тая година на 29 съм на работа, както имам колеги, които са днес, имало е и вчера само на 1-ви Януари мисля че няма да има.
 
От: От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

От куриерите не зависи живот или животоспасяващи действия, а от линейките. Такситата също работят, който иска да се повози. Относно официалните неработни дни:

Да се е мислело навреме и овреме. Обявено е още на 5 декември, но и без обявление е ясно, че почти винаги на 27-ма за кратко всичко „заработва“. На другите пък е обявено още на 26 ноември.

Една камара хора се сещат в последния момент, а другите дори и след този момент. Е, тогава ще се чака. Времето, изгубено в други дейности преди това, явно не е било ползотворно.

b7DBXkI.png


losICxQ.png
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Много сте изнежени бре... Като нямаше куриери как си пращахте пратките? А... верно, то нямаше и интернет и демокрация тогава. Костов е виновен, че не работят куриерите....

Ми Слоуи работиха, чак си получих пратки от чужбина и ги пуснах обратно да пътуват към провинцията точно за едни клиенти дето искат "вчера да е дошло". Вярно, че в офиса им беше някаква какафония, но за това доприасят преразпределянето на пратки от други неработещи офиси за този ден в работещия, некадърен клиент с над 40 НЕПОДГОТВЕНИ пратки, който диктуваше на жената може би над 1 час и изнервени пишман купувачи на фондюта, които си мислят че с тях се изчерпва света.

Взех си кашончетата, изкарах си ги, прегледах си ги, пуснах си ги като пич, усмивка към жената и отиваме да празнуваме. А не да киселеем, защо двамата пича отзад не могат да ми намерят пратката вече 1 час... Те ли са виновни, че организацията отгоре е такава....
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Що ни подвеждаш бе? Днес ми се налага да пращам един пакет и погледан даже и утре работят
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

И аз вече 10 дни чакам пратка.. Първо са я били пратили на грешен адрес..
Днес имам последен шанс да я получа тази година. Вчера си взех светена вода. Пожелавам си успех!
 

Горе