МНого спряло с тия куриерски фирми..

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Смятайте сега почивните дни куриерските фирми не работят.. как може да е такова , баш преди коледа трябва да работят искам да си поръчам нещо ми викат чак до 27 да чакам и чак на 30 ще получа..
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Това е ве едно да затвориш по това време магазин за играчки.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

И който има онлайн магазин да духа супата... аз оня ден исках да поръчам онлайн един парфюм, отдолу пише виж кога ще го получиш - кликам и какво да видя, ще го получа на 3-ти януари и естествено се отказах.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

То не е само куриери, а и банки, пощи, разплащателни офиси и др. НОРМАЛНО и не бих казал, че има нещо необичайно. Да се е мислело навреме и овреме. Обявено е още на 5 декември, но и без обявление е ясно, че почти винаги на 27-ма за кратко всичко „заработва“. На другите пък е обявено още на 26 ноември.

Една камара хора се сещат в последния момент, а другите дори и след този момент. Е, тогава ще се чака. Времето, изгубено в други дейности преди това, явно не е било ползотворно.

b7DBXkI.png


losICxQ.png
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

То не е само куриери, а и банки, пощи, разплащателни офиси и др. НОРМАЛНО и не бих казал, че има нещо необичайно. Да се е мислело навреме и овреме. Обявено е още на 5 декември, но и без обявление е ясно, че почти винаги на 27-ма за кратко всичко „заработва“. На другите пък е обявено още на 26 ноември.

Една камара хора се сещат в последния момент, а другите дори и след този момент. Е, тогава ще се чака. Времето, изгубено в други дейности преди това, явно не е било ползотворно.
Не е баш така, има си сектори които би следвало да работят на и на празниците.
 
Re: От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Не е баш така, има си сектори които би следвало да работят на и на празниците.
Банките, аптеките, магазиките за алкохол, хранителните вериги. И все си мислех, че куриерските фирми са сред бизнесите, които трябва да работят.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Да, тея „сектори“ са МОЛ-овете, хр. магазини, офлайн магазини и прочие, независещи и нямащи общо с куриери, пратки и подобни. Както и онлайн такива, обслужващи digital goods (там реално няма никакви физически доставки, Steam Store / Origin Store / etc., където тъкмо сега има най-големите промоции)

Sectors квартали принципно има в Букурещ.

Реално нищо необичайно не се случва за пореден път по едно и също време на годината, за да се отваря цяла тема за него.

Банките в МОЛ-овете в центъра на София и тук-там някой друг по-голям град нормално също. Ама това не прави цяла България принципно, така че се счита, че реално не работят :). Uni, DSK, UBB, Post, SGEB, FIB.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Да, тея „сектори“ са МОЛ-овете, хр. магазини, офлайн магазини и прочие, независещи и нямащи общо с куриери, пратки и подобни. Както и онлайн такива, обслужващи digital goods (там реално няма никакви физически доставки, Steam Store / Origin Store / etc., където тъкмо сега има най-големите промоции)

Sectors квартали принципно има в Букурещ.

Реално нищо необичайно не се случва за пореден път по едно и също време на годината, за да се отваря цяла тема за него.

Банките в МОЛ-овете в центъра на София и тук-там някой друг по-голям град нормално също. Ама това не прави цяла България принципно, така че се счита, че реално не работят :).

Ни можа да са сдържиш и си пусна шит линковете :lol:
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Хе-хе,
аз не вярвам всички куриери да са спуснали кепенците.
Все ще има някой дето да се възползва от ситуацията.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Те точно сега трябва да печелят пари.. пък не работят.. сигурно само в България е така...

Надявам се някой от куриерските фирми да чете форума и за напред да знае кога да работи..
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Това с куриерите си е пълна шитня.Нито може да бачкаме като продавачи, нито пък и като клиенти.Реших да направя два доста изискани подаръци и исках да изненадам човек от друг град и то с прекрасен подарък който като се достави с куриер на дадения ден да бъде супер яко и какво се оказа днес, няма как да се получи понеже тез ще почиват......
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Това с куриерите е най-голямата ТЪПОТА!Точно те трябва да работят по тези празници,а ако трябва да почиват други петъци или де да знам кога!Всички хора искат да пратят безброй подаръци по Коледа-ама не!И аз редовно по коледните празници си изключвам телефона,щото не мога да реагирам на голяма част от заявките онлайн(като ме питат кога ще си получат пратките и им давам "куриерския отговор"- който е малоумен!Абе-ние да сме здрави!
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Институциите, които ТОЧНО трябва да работят по празниците и не може без тях, са:

  • Болници, аптеки, линейки, 112;
  • МОЛ-ове;
  • Борика (за да няма никакви проблеми с онлайн и офлайн транзакции с карти, както и преводи);
  • Пожаробезопасност и гражданска защита;
  • Хранителни магазини (супермаркети, мегамаркети, вкл. квартални такива);
  • Магазини за играчки, фойерверки, дрехи, аксесоари, подаръци (по статистика българи се сеща както винаги ПОСЛЕДЕН за ПОСЛЕДНИЯ ден);
  • Полиция, елхи и украси, ресторанти, механи, хотели, ски лифтове и съоръжения.
Пак в последния момент. Щурм за подаръци за Коледа:

Българите отново потвърждаваме склонността си да пазаруваме подаръците в последния момент.

Едва 3,1% от сънародниците ни купуват подаръци преди началото на декември, 58% правят през този месец, а 31,5% – в навечерието на Бъдни вечер, часове преди да седнат на празничната трапеза.
И пак да премислим отново над тезата у кого точно е т. нар. „тъпота“ и „sh!t“-ня.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

При положение, че магазините не работят, за къв чеп ще работят куриерските фирми тогава - да горят бензина за някви бройки кашончета, понеже някой се е сетил в последния момент и като почудо е открил нещо работещо откъдето да поръча? Прието е по празниците да се почива, както при държавния така и при частния бизнес.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Кво ще рече в последния момент бе????
Когато ми е кеф тогава ще пазаря, кой и как реши да определи "последния момент"??
Баси овцете дето сте
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Куриерските фирми си бацат утре до 14:00,а на официалния празник е нормално да почиват на 25-ти кво чудно има,че ще си получи някой стоката на 27-ми,28-ми примерно то на коледа ако не почиват кога даже и на 30-ти и 31-ви пак си бачкат, нека влезнем в положението на колегите куриери,знаете ли за какъв екшън става въпрос аз нали всеки ден се занимавам с куриери та съм наясно какъв е гърч при тях по празниците така,че бъдете малко по-снизходителни:wink:
А то ясно че Българина си е свикнал поръчка ин да ласт момент и ако може сега и веднага, нека не забравяме,че телепорта все пак още не е изобретен:p
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

това са пълни глупости че не работят. Рапидо, Спиди и Еконт си бачкат като пичове през повечето почивни дни.

примерно Рапидо:

14.12.2013г. - официален работен ден
21.12.2013г. - официален работен ден
23.12.2013г. - работи се с работно време на делничен ден. Пратките "До поискване", взети на 23-ти ще бъдат в офисите на Рапидо на 24-ти и клиентите ни могат да си ги вземат оттам. Пратките до адрес, взети на 23-ти ще бъдат разнесени на 27-ми. Работното време на офисите е до обяд.
24.12.2013г. - ще се работи със Съботно работно време, за пратки "До поискване в офис".
25.12.2013г. - официално почивен ден.
26.12.2013г. - официално почивен ден.
27.12.2013г. - официален работен ден.
31.12.2013г. - ще се работи със Съботно работно време, разнос и вземания. Пратките взети на 31.12.2013 г. ще бъдат разнасяни на: 02.01.2014 г.
01.01.2014г. - официално почивен ден.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

това са пълни глупости че не работят. Рапидо, Спиди и Еконт си бачкат като пичове през повечето почивни дни.

примерно Рапидо:

14.12.2013г. - официален работен ден
21.12.2013г. - официален работен ден
23.12.2013г. - работи се с работно време на делничен ден. Пратките "До поискване", взети на 23-ти ще бъдат в офисите на Рапидо на 24-ти и клиентите ни могат да си ги вземат оттам. Пратките до адрес, взети на 23-ти ще бъдат разнесени на 27-ми. Работното време на офисите е до обяд.
24.12.2013г. - ще се работи със Съботно работно време, за пратки "До поискване в офис".
25.12.2013г. - официално почивен ден.
26.12.2013г. - официално почивен ден.
27.12.2013г. - официален работен ден.
31.12.2013г. - ще се работи със Съботно работно време, разнос и вземания. Пратките взети на 31.12.2013 г. ще бъдат разнасяни на: 02.01.2014 г.
01.01.2014г. - официално почивен ден.

Важното е форомните спамери и тролове да се изкажат :)... И тук говорим за 2 дена почивка (25-26.12) :), нямам думи просто... Нека колегите си направят труда да видят как работят usps и ups по празниците или и те са некви спрели фирмички :D
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

Отделно повечето от куриерите още края на ноември месец изпратиха на клиентите си графика за декември за да няма изненадани в последния момент.

Преди около 10-тина дена пак напомниха за това и пак по мейл.

И ПАК ИМА ИЗНЕНАДАНИ!

Всъщност не се и учудвам - по телевизията нон-стоп гърмят за хора изгорели по схемата "блъснах дай пари", "ще ми слагат златни пирони в ръката" и т.н. и въпреки това продължава да има нови и нови случаи на това.
 
От: МНого спряло с тия куриерски фирми..

2013 UPS Holiday Shipping Schedule. Предлага се доставка само чрез услугата „UPS Express Critical®“, на която всеки може да си генерира примерни доставки от един град до друг (New York 10117 ZIP - Chicago 60608 ZIP, 2 kg, 1 piece, 10:15 сутринта тръгване на 24-ти и получаване отсрещна в Чикаго до 22:00ч. на 25-ти Коледа) от тук. Цената при мен започваше от $331.50 достигайки до $2735.02 за примера от скобите.

Някой загорял да плати една торба пари за доставка, струваща навярно в пъти повече, отколкото самият артикул, има ли? Пък после търсим 20%-ови отстъпки…

За $331.5 критична и важна доставка – дори управителят на магазин от X магазин би е качил на автомобилът си и занесал пратка до кой да е град, село, пещера. Колко са желаещите? 481 лв., даже тук ще е за между 2 до макс. 7 часа доставка „same day“ :).

Btw, това си е цяла низша, само някой да я развие, т.е. да поема доставките по Коледа и Нова Година, когато типичните куриерски служби са в почивка и не работят. Т.е. нещо като „ден година храни“ ще е тая пазарна низша. Няколко дни, даже я има, я не 1 седмица, които само със 10-100 (мега платежоспособни и критични) клиента да има от цяла България, ще се „уяде“ достатъчно.
 

Горе