МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Гласувах и аз, но не успях да видя досега колко гласове имаш и на кое място си в сравнение с другите?
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Здравейте и благодаря за гласовете, аз също не съм наясно как точно се вижда броя на гласувалите, но на началната страница вдясно има колона "Most Votes" на която са показани първите по гласове.

Поздрави,
 
Последно редактирано:
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Още един глас и от мен.
Сигурно имаш голяма конкуренция... успех ти пожелавам!
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Още един глас и от мен.
Сигурно имаш голяма конкуренция... успех ти пожелавам!
Благодаря :)

Ами има над 150 кандидати до този момент. Ще разберем резултата на 10 април :)
Само да допълня, че ще се радвам и да изгледате самото видео и да кажете мнението си за написаното в него. Все пак ограничението от 1мин. си е предизвикателство за да обясниш такива сложни понятия и процеси.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Гласувах, но нищо не ти разбрах от клипа. Обясни, какво е свободата? Само не ми казвай, че днес сме свободни :) Ако мислиш така, обясни. И как чрез едно абстрактно понятие, като свободата, ще постигнеш друго абстрактно понятие - световния мир?
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Благодаря :)

Ами има над 150 кандидати до този момент. Ще разберем резултата на 10 април :)
Само да допълня, че ще се радвам и да изгледате самото видео и да кажете мнението си за написаното в него. Все пак ограничението от 1мин. си е предизвикателство за да обясниш такива сложни понятия и процеси.

Съжалявам, ще те разочаровам, но не знам английски и не мога да разбера какво си писал. Изгледах видеото, добро е, но непонятно за мен. Би ли ми го превел на Български?
А на въпроса ти защо съм гласувал за теб и твоя клип, след като не знам езика - защото от коментарите ти и от поведението ти мисля, че си свестен и че няма да ни подведеш с нещо лошо.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Гласувах, но нищо не ти разбрах от клипа. Обясни, какво е свободата? Само не ми казвай, че днес сме свободни :) Ако мислиш така, обясни.

Здравей,

Извини ме, че ще копи-пейстна линк, но вече съм писал 2 публикации за Свободата в моя блог тук. Тама ясно съм изказал своето виждане за свободата.

Но, наистина, накратко. За мен само и единствено чрез личната свобода и свободата на избор в едно отворено и демократично развито общество може да се постигне мир и сигурност. Обикновеният човек не желае да воюва, не жале да умират хора, не желае да гладуват. Нека ти задам този въпрос ти би ли се чувствал сигурен и в мир ако в съседната страна има диктатор, който измъчва и убива хора, страна притежаваща оръжия за масово унищожение?

Основната идея произлиза от думите на Попър - няма кое друго да направи сигурнсотта по сигурна от свободата.

Разбира се, все още сме далеч от един такъв утопичен свят в който хората се отнасят с уважение и отговорност един към друг, но вярвам, че и такова време ще дойде :) светът и обществата постоянно се развиват и еволюират в мисленето си.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Ще прочета статиите ти и тогава ще ти оговоря, иначе:

Нека ти задам този въпрос ти би ли се чувствал сигурен и в мир ако в съседната страна има диктатор, който измъчва и убива хора, страна притежаваща оръжия за масово унищожение?
Дори и в съседната страна да е на власт пацифист, който по цял ден бере детелинки, пак бих се въоръжил до зъби :) Пацифизмът е най-голямото престъпление, защото войната е неизбежна.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Ще прочета статиите ти и тогава ще ти оговоря, иначе:


Дори и в съседната страна да е на власт пацифист, който по цял ден бере детелинки, пак бих се въоръжил до зъби :) Пацифизмът е най-голямото престъпление, защото войната е неизбежна.

Ще се радвам да чуя мнението след като ги прочетеш :)

А относно неизбежността на войната горещо ти препоръчвам да прочетеш тази книга "Психология на войната: размисъл за нейната мистика и лудост" на Лорънс Лешан. Определено много интересно и пълно поднесени въпроси и аргументи за това дали човек по природа обича войната или не.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Съжалявам, ще те разочаровам, но не знам английски и не мога да разбера какво си писал. Изгледах видеото, добро е, но непонятно за мен. Би ли ми го превел на Български?
А на въпроса ти защо съм гласувал за теб и твоя клип, след като не знам езика - защото от коментарите ти и от поведението ти мисля, че си свестен и че няма да ни подведеш с нещо лошо.

Оценявам и благодаря за доверието ти след като дори не си разбрал написаното, наистина, благодаря. Ето превод на български на текста от клипа:

Мирът и сигурността са продукти само и единствено на едно нещо... СВОБОДАТА!
Няма по-голяма сила от волята и духа на хората. Желанието им да постигнат своите цели и мечти, желанието им за по-добър живот, желанието им за мир, желанието им за свобода.
Свободата, по думите на Карл Попър, гарантира сигурността, и нищо друго не може да направи сигурността по-сигурна от свободата.
Ето защо аз вярвам, че само чрез свободата може да имаме мир и сигурност.

Поздрави,
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Може да я прочета, но резюмето и не ми изглежда обещаващо:

Днес, когато целият свят предвижда продължителна война срещу тероризма, своевременното послание на "Психология на войната" трябва да бъде прочетено от всеки, който се интересува от съвременните събития.

Светът създава тероризма, а не се бори срещу него. Войната е крепителят на съвременната глобална икономическа система.
 
От: МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА МОЯ КЛИП!

Войната е крепителят на съвременната глобална икономическа система.

Това е вярно, но е много жалко за нас като общество, че сме стигнали до това състояние.
 

Горе