МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

LovechGuy

Active Member
Фирма, която на практика няма сайт, и онлайн школа за обучение по чужди езици са избрани от образователното министерство да правят уебплатформа, която да обслужва 70 000 студенти...

Цялата статия - http://novinaria.bg/news/292

Не знам до колко е верен източника..
Тука ми хрумна едит на слогана на GDesigns .. Emigrate, Don't Hesitate
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Защо трябва да имат сайт, за да направят такъв?
Типичен пример, че това не е вярно е инсталирането на Wordpres - някои наричат инсталирането направа на уеб сайт.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Достатъчно фирми с уеб сайтове сътвориха какви ли не недоразумения в държавната администрация и превърнаха всички, които ползват електронните услуги на държавната администрация в бетатестери. Време е някоя фирма без уеб сайт да се пробва, може пък и да могат да програмират.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Да, като таксиметрова фирма без автомобили, нали нещо трябва да покажат
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

То освен резили май друго не помним :)
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Лол! @Ivo94 няма място за сравнение.
Фирмата, която е избрана има опит с обучаването, което ще е нужно да се проектира системата... а коденето след това може да го направят вече хора правещи сайтове.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

До колкото разбрах фирмите са две, едната хубаво има опит в обучението ама за другата нещо не вдянах какви ще ги твори :)
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Вместо да трошат десетки милиони грешни пари можеха просто да направят дирекция в Министерския съвет, която да се занимава само с разработка на сайтове и уеб платформи за нуждите на държавата. Ама така нали ще се краде по-трудно...
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Вместо да трошат десетки милиони грешни пари можеха просто да направят дирекция в Министерския съвет, която да се занимава само с разработка на сайтове и уеб платформи за нуждите на държавата. Ама така нали ще се краде по-трудно...

Варианта "външни услуги" дава неограничени възможности за преместване на пари във всевъзможни посоки.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Вместо да трошат десетки милиони грешни пари можеха просто да направят дирекция в Министерския съвет, която да се занимава само с разработка на сайтове и уеб платформи за нуждите на държавата. Ама така нали ще се краде по-трудно...

то по тази логика може да се каже за всичко...ремонти на пътища и т.н., обществени поръчки не трябва да има
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

А пък по онази логика можем да разпуснем МВР и да оставим частни фирми да се грижат изцяло за охраната на обществения ред. За щастие разумът понякога надделява над някои видове логика.

Няма по-нормално нещо след като държавата има десетки и може би стотици сайтове да създаде специално звено, което да се грижи за поддръжката и разработката им. Не за друго, ами защото така ще се харчат много по-малко от парите на данъкоплатците.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Как за какво им е сайт? За едно лого във форума за 40 50лв се иска портфолио а за 190 000 лева за кво им било сайт... Хората които писаха за какво им било сайт, вие ще дадете ли не 190 000 лева, а 190лв. на някой без да сте му видели портфолио?
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Дадоха 1.3 млн за тъпото лого на България, тея 190 000 за сайтче са си все едно джобни
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Дадоха 1.3 млн за тъпото лого на България, тея 190 000 за сайтче са си все едно джобни

Абе джобни джобни , кво да кажа крайно време е да им се изясни на хората колко реално струва изработката на един сайт. Не знам за вас, ама аз лично не смятам че 190 000 са реална цена за изработката на сайт. И не говоря за инсталация на готова система, а за писана такава.

За мен това са пълни циркове и направо ме е срам от толкова грешно похарчени пари. Виж да бяха с една нула по-малко айде да го преживее човек, ама 190 000 са това ти аз направо фейсбук или гугъл ще направя за толкова пари баси глупавата работа.
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Така ама не си тясно свързан с политическа сила за това ше правиш сайтчета за по 500 -1000 лв. Такива за 190 к ще ги правят роднините на партийния секретар :lol:
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Така ама не си тясно свързан с политическа сила за това ше правиш сайтчета за по 500 -1000 лв. Такива за 190 к ще ги правят роднините на партийния секретар :lol:

Ееееее трябва да намеря на некой щерката да го ева :lol:
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Ееееее трябва да намеря на некой щерката да го ева :lol:


Даже жена му, сестра му, баба му няма значение. За тях е важно парите да са в родата :lol:
 
От: МОМН избра фирма без сайт да прави уебплатформа за 190 000 лв.

Даже жена му, сестра му, баба му няма значение. За тях е важно парите да са в родата :lol:

Е ти пък, за баба му трябва да сложат пое още няколко нули :lol:
 

Горе