Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Не може аз да плащам хххх данъци и да не получавам нищо

Значи по тая логика подкрепяш промяната чрез която вече ще дават помощи на частните училища. Така ли да разбирам?
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Отделно затворите ни нямат капацитет да поберат толкова затворници, т.е. милиони за строеж на нови затвори :)


Гот, а? :oops:

А ако всички бели спрем да си плащаме данъците и осигуровките,тогава ще намерят ли места по затворите за нас?Или ще пратят бирници-роми,да си вземат дължимите помощи,щот Пешо не си платил данъка и осигуровките,поради което Айшето останала без помощи на "банкоматната карта"?!...
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Значи по тая логика подкрепяш промяната чрез която вече ще дават помощи на частните училища. Така ли да разбирам?
Извинявай, какво общо има това?
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Извинявай, какво общо има това?

е единия случай Държавата плаща за обучението на децата, а в другия не, само защото родителите им могат да си позволят да ги запишат в частно училище

Не разбирам как може да искаш да получаваш помощи, ако печелиш добре
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

е единия случай Държавата плаща за обучението на децата, а в другия не, само защото родителите им могат да си позволят да ги запишат в частно училище
Винаги съм и ще бъда против частните училища. Причини за това много, ако искаш мога да ти ги изброя.

Не разбирам как може да искаш да получаваш помощи, ако печелиш добре
А аз не разбирам от къде на къде трябва да спосорирам разни хомоеректуси, вместо парите от данъците ми да отидат за нещо полезно? Смисълът на помощите трябва да бъде, ако си лоялен към държавата и тя да е лоялна към теб. Какво значение има дали имам пари или не? Имаш ли представа например, че на жена ми й отказаха помощта за майки-студентки навремето (3 хиляди лева е), защото беше докторант, а докторантите не били студенти :-o А в същото време, Айшето взима хиляди левове, щото прави врътки и се води самотна майка инвалид и бла, бла. Това коректно ли е спрямо мен, като редовен данъкоплатец?
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Родителите на децата в частни училища също плащат данъци, даже много повече от Айшето...защо обучението на нейното дете да е безплатно? По твоята логика трябва да е точно обратното...цитирам:

ако си лоялен към държавата и тя да е лоялна към теб.
Това коректно ли е спрямо мен, като редовен данъкоплатец?

Трябва и да уточниш още нещо: против социалната система си заради мангалите ли?
във всички държави има помощи.
- за хора в неравностойно положение - и за тези ли си против?
- за безработни - държавата създала ли е условия за откриване на достатъчно работни места? В Конституцията пишеше ли, че всеки има право на труд?

винаги ще има бедни, следователно и нуждаещи се от помощ
работа на държавата е да намали броя хора нуждаещи се от помощи
като погледнеш двете големи категории хора получаващи помощи, виждаш, че и върху двете държавата влияе
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Родителите на децата в частни училища също плащат данъци, даже много повече от Айшето...защо обучението на нейното дете да е безплатно?
Защото те само избират частното обучение. Както като отидеш на частен лекар си плащаш допълнително, нищо че си здравноосигурен.

Трябва и да уточниш още нещо: против социалната система си заради мангалите ли?
Против съм, защото създава паразити, които я експлоатират за сметка на данъците на честните хора.
във всички държави има помощи.
Айде сега да сравниш социалното подпомагане в Сингапур с това в Англия.
- за хора в неравностойно положение - и за тези ли си против?
Зависи какво разбираш под "неравностойно положение".

- за безработни - държавата създала ли е условия за откриване на достатъчно работни места? В Конституцията пишеше ли, че всеки има право на труд?
Социализмът свърши. Държавата не е тази, която създава работни места. Хората сами трябва да се грижат за това да се възползват от правото си на труд.
винаги ще има бедни, следователно и нуждаещи се от помощ
Помощ само за тези, които го заслужават.
работа на държавата е да намали броя хора нуждаещи се от помощи
Работата на държавата е да създаде условия, в които най-качествените й граждани да се увеличават. Не е работа на държавата да решава битовите проблеми на хората и да им дава наготово. Може да им помага, но хората най-вече трябва да могат да си помогнат сами.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

185 непълнолетни родилки в Сливен, най-малката е 12-годишна

И малко факти от статията:

Голяма част от непълнолетните родилки са циганки. Анка Димитрова изтъква, че през 2013 г. съотношението на родените в болницата бебета е било 3:1 в полза на циганчетата.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Работата на държавата е да създаде условия, в които най-качествените й граждани да се увеличават.

Това сам разбираш, че така казано е смешно :D Държавата е институция и работи по правила. Аз не знам за държава в която има правила с които да се подкрепят само "най-качествените" граждани.
Какво означава качествен гражданин, според теб едно, според мен друго.
Работа на държавата е да осигури добра среда за развитие на гражданите (а не да обикаля само качествените и да ги моли да раждат повече деца :D сигурно ще искаш да им се забрани на останалите да имат деца)
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Аз не знам за държава в която има правила с които да се подкрепят само "най-качествените" граждани.
Сингапур - една от най-мощните икономики в света.

Какво означава качествен гражданин, според теб едно, според мен друго.
Качествеността на някой като гражданин се определя от простички неща - дали е физически и психически здрав, и каква му е производителността, т.е. с какво се материализира неговото съществуване.

Работа на държавата е да осигури добра среда за развитие на гражданите (а не да обикаля само качествените и да ги моли да раждат повече деца сигурно ще искаш да им се забрани на останалите да имат деца)
Държавата има нужда от умни, работливи и здрави хора. Хората имат нужда да живеят в среда от умни, работливи и здрави хора. Точно те трябва да се размножават и да създават поколение. Ако една държава е населена от предимно такива хора, то тя ще бъде просперираща, а тези които не са такива или ще се опитат да станат и ще станат, или ще изчезнат. Това е естествен подбор. Ако държавата е населена предимни от търтеи живеещи на социални помощи, то тя ще е една псевдодържава.

Държата е като фирма, хората са нейния капитал. Ти имаш ли фирма? Имаш ли проекти? Развиващ ли непечелившите проекти, само защото "и те са проекти" или търсиш оптимизация? Не може хиляди талантливи деца да бъдат игнорирани (съответно след това да отиват в държави, които ще ги оценят), а в това време държавата да инвестира в някаква част от обществото, което не й носи нищо. Това е против всякакви правила, включително и елементарните бизнес такива. Интересно е, че уж сме в предприемачески форум, а разсъждаваш като член на някой комунистически студентски кръжок.
 

Горе