Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Както и да ги наричаме,проблема си остава!Дали ги раждат,люпят,изс.рат,цвъкат и т.н. ,нищо не се променя,напротив.Без нито ден трудов стаж едно такова създание взема 2г минималните майчински от 340(от 01.01.2015г. вече 360) + 35 лв за всяко дете...........

Минималното не е ли 100 + 35 за една година?

Една циганка на опашката за майчинските питаше кога щели да станат 340, а служителката й каза, че тя за такава сума не знае. Интересното е, че и аз някъде слушах за някакви 350, но понеже не ги следя нещата не знам кой го e казал.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Както и да ги наричаме,проблема си остава!Дали ги раждат,люпят,изс.рат,цвъкат и т.н. ,нищо не се променя,напротив.

Проблема си остава, защото никой нищо не предприема за решаването му. Политиците не ги бърка даже напротив множат се избирателите им пък като няма пари ще теглят някой друг милиард заем за да има какво да крадат - да му мисли народа.

Народа си мишкува и нищо не предприема като станат мнозинство орките ще обвини Русия, САЩ, ЕС, Зимбабве и Конго, че са виновни ще удари 2 ракии и ще си продължи по старому. Те тава е тя... :)
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

И какво трябва да предприеме народа според теб? Нали ако предприеме нещо, законът ще го е*е с цялата си тежест.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Да се направят елементарни промени в законодателството кое му е незаконното? :)
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Ти осъзнаваш ли, че това е невъзможно? Нали си убеден демократ, да ти обясня ли защо?
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Не съм убеден демократ, не ме кефят диктатурите просто. Що да е невъзможно?
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Не съм убеден демократ, не ме кефят диктатурите просто. Що да е невъзможно?
Щото от ЕС ще издърпат ушите на който и да е министър председател към дадения момент,той ще се врътне покорно,ще дойде тук,ще вдигне рамене и ще ни каже: "От Брюксел не разрешават,съжалявам,опитах...".
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Не съм убеден демократ, не ме кефят диктатурите просто. Що да е невъзможно?
На тоя свят има три вида диктатури:

- диктатура на пролетариата
- диктатура на водача (нацията)
- диктатура на малцинствата и на капитала

Нямаш избор брат, каквото и да е, все ще е диктатура.

Иначе, да ти развия ли сценария, в който се спират помощите, започва да се прилага закона и десетки хиляди жители на Мордор плъзнат гладни по улиците?
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Те и сега си ходят хиляди жители на Мордор гладни по улиците. Превзели са селата, настъпват към малките градове. До десетина години ще плъзнат и пред вашите блокове в Софето, да не мислиш, че ще ви подминат? Полека-полека или както казват по турските сериали яваш-яваш трябва да им се отрежат парите.

Щото от ЕС ще издърпат ушите на който и да е министър председател към дадения момент,той ще се врътне покорно,ще дойде тук,ще вдигне рамене и ще ни каже: "От Брюксел не разрешават,съжалявам,опитах...".

Всичко което не противоречи на европейското законодателство е разрешено...ама нали трябва да се оправдаем с някой...
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Въпросът е, дали наистина не противоречи на законодателството на ЕС. Например, ако вкараме в завора 20-30% от мъжкото орско население (за педофилия), как по-точно ще се възприеме това от евробюрократите (да не говорим от самите орки):

- като справедливо прилагане на закона
- като расистки мотивирана репресия срещу малцинство, което просто има културна особеност да прави секс с деца
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Спиране на абсолютно всички видове помощи!
 
От: От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Въпросът е, дали наистина не противоречи на законодателството на ЕС. Например, ако вкараме в завора 20-30% от мъжкото орско население (за педофилия), как по-точно ще се възприеме това от евробюрократите (да не говорим от самите орки):

- като справедливо прилагане на закона
- като расистки мотивирана репресия срещу малцинство, което просто има културна особеност да прави секс с деца

Ако вкараш 20-30% на веднъж ще изглежда преднамерено въпреки, че е законно и нямат право да мрънкат. Ако ги вкарваш по малко няма да се набива на очи - има ли желание има и начин. То има едни дето имат културна особеност да ядат хора и тях ли да ги толерираме?

Друг е въпроса за какво ти е да ги тикаш в затвора и да ги хрантутиш?

Те на евробюрократите и на мангалозащитните организации това им е дейността да квичат за орките, за да си оправдая заплатите. Французите нали ги натириха щото им цоцат от социалните помощи и какво стана поквичаха па млъкнаха. На ония не им дреме, че кичат ако беше тук щяхме да ги хрантутим во веки, че сакън какво щели да кажат от ЕС.:)
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Тая тема е обсъждана дълго и дълбоко, дори тук и скоро. Начинът за справяне е съвсем лесен - с неособено голяма, но важна поправка в закона за образованието. Е, да, някои псевдопатриоти ще са разочаровани, че няма да има сеч на цигански глави, други псевдозащитници на уж човешки права ще са разочаровани, че няма да има харчене на милиони...
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Тая тема е обсъждана дълго и дълбоко, дори тук и скоро. Начинът за справяне е съвсем лесен - с неособено голяма, но важна поправка в закона за образованието. Е, да, някои псевдопатриоти ще са разочаровани, че няма да има сеч на цигански глави, други псевдозащитници на уж човешки права ще са разочаровани, че няма да има харчене на милиони...

И така да е не се вижда някой да се е засилил да поправя закона или да се водят всенароди борби в тая насока.

Овцете си блеят, кервана си краде! :)
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Напротив, текущият министър на образованието има куп промени, които подготвя в закона за образованието, като това е една от тях. Но пък не се знае колко ще изкара, че някои го нападнаха, щото не говорил политически коректно...
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Както и да ги тикаш, има си хора на които това им е работата - да квичат. Така че, на практика, те блокират законите. Ако не ти се вярва, виж какво се случи когато кметът на Стара Загора изпълни закона и разруши катуна, да не припомням. Единственият начин е просто такива индивиди да бъдат остранени от обществения живот, както това се случи в Русия или Унгария.

Колкото до образованието, аз не съм оптимист, че с някакви поправки ще се решат каквито и да било проблеми. Дори не разбирам защо някакви индивиди, които вътрешно не осъзнават нуждата да учат, трябва да бъдат заставяни да го правят против волята си.

Напротив, текущият министър на образованието има куп промени, които подготвя в закона за образованието, като това е една от тях. Но пък не се знае колко ще изкара, че някои го нападнаха, щото не говорил политически коректно...
И какви са промените?
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Не знам дали няма да искаш нотариално заверено копие :lol:
Това го говорехме съвсем скоро. Основната драма е, че мангалите могат да получават социални помощи твърде лесно - достатъчно е чаветата да се водят на училище или градина. И понеже в текущия закон за образованието, бюджетите на учебните заведения зависят от броя на децата, записани в тях, никой директор на училище или градина (при градините с изключения в тази и следващата година) няма да си позволи да изгони дете, което не посещава училище, защото бюджетът му се намалява. Ако тази обвързаност се промени, директорите ще гонят мангалчетата, които не ходят на училище, съответно няма да получават помощи.

Тук драмата не е да караш някой да ходи насила на училище, а да не ми смуче от моите пари, ако не ходи. Защото аз съм склонен да давам пари за образование, защото считам, че това е най-голямата човешка ценност, но не съм склонен да ги давам някой мангал да си плаща булсаткома и да се налива.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Трудно ще се намерят промени,които реално да работят.Като пример давам обвързването на образованието с получаването на шоф.книжки.Като цяло,всички неграмотни от малцинствата пак карат,и БЕЗ КНИЖКИ.И въобще не им пука и не спират.И няма да спрат.Най-важно е да се намери начин да се ограничи популацията.И тъй като не са гризачи да им пуснем таралежи,а живи човешки същества,то единственото реално нещо е да им се приложи нещо,което вече е прилагано с принуда по време на комунизма-СПИРАЛИ.Сега е демокрация и времената са други,но може да се направи друга принуда-финансово пожелателна.Доброволно да си слагат спирали,като за това да им се плащат помощи.Веднъж да започне да се намаля популацията,пропорционално ще започнат да намаляват битовите престъпления,сечта на дърва и т.н.
Така и така плащаме,поне да им плащаме,че не се въдят,защото сега им плащаме,че се въдят.
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

Тоя па спирали ще слага, за да разреши проблем с неспазване на ЗДП... Тогава за по-сериозно нарушение предлагам газова камера?
 
От: Майката на първото за годината бебе в Бургас го заряза

То градини за българчетата и другите нормални няма, тоя ми прати мангалите на детска градина. Верно, герберите лансираха подобни малоумни идеи, но който има деца му е ясно, че те са неосъществими, освен ако не се построят допълнително детски градини.
бюджетите на учебните заведения зависят от броя на децата, записани в тях
Това важи ли за градините?
Ако тази обвързаност се промени, директорите ще гонят мангалчетата, които не ходят на училище, съответно няма да получават помощи.
Ти имаш ли представа как минават цингетата в горните класове, че говориш, че някой би могъл да ги изключи от училище?
 

Горе