Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

wood

Well-Known Member
По някой мой англииски сайтове в последната седмица имаше голяма игра в Серпа...по някой думи с по 70 позиции на горе и след ден пак на старото място. Но в нета гледам че се говори вече че ще има сериозен ъпдейт с някое северно животно:).
Малко повече инфо тук: If That Was A Google Update You Felt

Дано да е по скоро та да видим в каква посока се движим....
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

То вече ме удари навсякъде :D Сега няма от какво да ме е страх :D :D
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

То вече ме удари навсякъде :D Сега няма от какво да ме е страх :D :D

На мен го кажи. :D
Да минава вече да видим какво мазало ще направи този път. :)
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

То май в последно време Гугъл подобрява своят алгоритъм на принципа....... проба -грешка :). Лошото е че пробите и грешките са за наша сметка, като гледам от една година всички ъпдейти са все в минус за нас. Така че едва ли и този ъпдейт ще е в плюс, но все пак да мине та да видя поне дали напразно съм хвърлял пари за сайтовете. Ако и този път ме пореже, зарязвам Гугъл и се преориентирам към Американският пазар и започвам да оптимизирам само за Яхо и Бинг.
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

Важното е да им върви Адуърдса. Друго не ги интересува. Не че се учудвам.
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

Както във Фейсбук, там видимостта на публикациите се реже с всеки ъпдейт, само и само да се плаща в рекламната им мрежа, което е нормално де. Гошо също иска накрая всеки (или почти всеки) да си плаща в Adwords, ако иска да излиза по-напред. Може да се стигне и до момент, в който само най-големите специалисти в SEО и фирмите им с дългогодишен стаж и авторитет да съумяват доста трудно да оптимизират даден сайт. Това ще доведе и до покачване на SEO услугите. А високата цена на качествено SEO най-вероятно ще откаже по-ниско бюджетните предприемачи да го плащат, а ще приемат някоя друга евтина кампанийка в Гугъл. Поне така ми се струва, че ще стане, дано греша.
 
От: Май този месец ще ни налазва Пингвина според Matt Cutts

Тогава и Адуърдс ще се увеличи - ще стане по-голяма конкуренция.
 

Горе