Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

FantasyBoy

New Member
Здравейте
От всичко прочетено до тук :) реших да не се занимавам с афилиейт а с дропшипинг.
Имам няколко въпроса които не ми станах ясни. Ще съм много благодарен ако ми помогнете.
Въпросите ми са:
1. Не можах да разбера какво точно представлява онлайн-магазина. Тоест кое трябва да купя кое е безплатно и т.н.
Разгледах доста сайтове които предлагат тази услуга. Водят се безплатни а все пари искат :) няма проблем за парите просто не знам кое точно се купува.
До колкото разбирам безплатно е ако е през техния сайт т.е. моя сайт да е субдомейн.
А платен е тогава когато си купя ( даже незнам как се нарича ) "програмата за магазина" + безплатни темплейти или платени темплейти към нея и така ще мога да си ги слагам на моя собствен домейн и хост. Правилно ли съм разбрал :) ?
А ще мога ли да го ползвам за няколко сайта ? Примерно купувам програмта и я слагам на 3-4 домейна т.е. си правя 3-4 различни онлайн-,магазина ?
След покупката на програмта не разбрах тя за 1 год. ли е или мога да я ползвам колкото и както си искам без да препродавам и разпространявам. :) само за лична употреба ?

2. След като намеря няколко дропшипъра да им продавам продуктите и ги публикувам във вече готовия ми онлайн-магазин ще ми трябва ли фирма ?
Ако ще ми трябва къде и каква ще трябва да е тя ? В смисъл Бг фирма ? ЕООД ? ЕТ ?
Имайте в предвид ,че сайта няма да е за България :).
Мисля да е на няколко езика в зависимост от това кои ще пазарува :)
За сега мисля да са само 4-ри: Английски, Френски, Немски и естествено БГ :)

3. ПРедполагам ,че ако ще имам фирма ще ми трябва и някакъв персонал.
За счетоводител мисля ,че е ясно , но какво друго ?
Ще ми е нужен ли тел. за контакти и хора които да отговарят на обажданията ? Ествествено които знаят език/езици :) ?

4. Подписвам ли договор с дропшипърите ?
5. Има ли вариянт които дропшипър да измами някой мой клиент и освен негативното мнение да има и други последици за мен ? Ако може как да се защитя ?
Това попринцип много ме притеснява....

6. До колкото знам в един е-маг.. има "изградена" оптимизация за търсачките. Вярно ли е това и/или ще ми трябва допълнителна оптимизация ?

7. Ще ми стигне ли бюджет от 5000 евро за всичко освен заплатите на служителите (ако ще са нужни въобще ) :)

8. Нещо друго важно което пропускам ? :)

Благодаря ви предварително
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

1. Нещо не си разбрал правилно. За онлайн магазин ползвай готови системи катo Open Cart, Summer Cart Oscommerce и след като ги инсталираш си добавяш продуктите от дропшипъра.
5. Има такъв вариант да, внимавай с кой дропшипър работиш.
6. Няма такова нещо. Оптимизираш сам, или наемаш фрийлансър/фирма (отдели най-голям бюджет за това)
7. Служители за дропшипинга по-скоро не са ти нужни. Бюджетът ти е напълно достатъчен.
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

препоръчвам ти да ползваш услуга като http://www.gombashop.com/
не непременно тази, има още много

само правиш рег - плащаш и качваш продуктите
не трябва да сваляш системи, плъгини, не ти трябва хостинг и ще ти е по-лесно
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

С бюджет от 5000 евро си правиш собствен магазин + закупване настоката и си гледаш кефа.

С риск колегите да се обидят не ползвай готови онлайн магазини а си направи магазин на собствен хостинг и домейн с някоя безплатна платформа. Prestashop, OpenCart това са най-добрите. И със собствена стока служители не са ти необходими, счетоводител е достатъчно.

Отнов с риск някой да се засегне СЕО за онлайн магазин..... След като имаш бюджет наблегни на директна реклама. Кое предпочиташ да си на 1ва страница в търсачките или да реализираш продажби?
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

препоръчвам ти да ползваш услуга като http://www.gombashop.com/
не непременно тази, има още много

само правиш рег - плащаш и качваш продуктите
не трябва да сваляш системи, плъгини, не ти трябва хостинг и ще ти е по-лесно
Това добре останаха само дропшипъри да се намерят :) Според мен няма да е зле да се пусне 1 раздел или тема в който дропшипъри търсят партньори, че така всеки който иска да започне трябва да пуска тема и .. :D
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Здравейте
Вече влязох в час как стоят нещата с дропшипинга и онлайн-магазина.
То братовчед ми (наскоро разбрах) се занимавал с СЕО и имал фирма за хостинг в германия :) е то хубаво ама кой да го пита ???...
С две думи магазина, СЕО ,хостинга и някой други неща вече са готови :)
Намерих си 2 дропшипъра които още не съм им писал понеже не съм отворил фирмата и онлайн магазина. (искам първо да съм готов отвсякъде и след това да се свържа с тях). Имам някой затруднения и питанки относно фирмата.
Накратко ще обяесня какво ме тревожи.
ФИрмата ще е ЕООД.
Ще продавам предимно (за сега) само в БГ. Поръчките и плащанията ще стават през сайта ми ( peypal, epay , дредитни и дебитни карти , и може би още няколко вариянта като мисля да изключа за сега наложен платеж ).
Въпросите ми са свързани с това как се осчетоводяват продажбите, трябва ли ми касов апарат ( до колкото разбрах ми трябва само ако получавам парите на ръка а не през пей пал или банков превод.... ).
Как се начислява ДДС и % печалба в смисъл такъв: Ако стоката която искам да продавам я вземам на 10лева и си сложа надценка 60% един вид ще я продавам на 16лева. След продажбата какъв данък дължа на държавата ?
Върху печалбата или общо върху цената на която съм продал стоакта. Тоест ДДС-то е 20% но от кое от 10лева от 16лева или от 6лева. Предполагам ,че е от 16лева.
Имам и още няколко подобни въпроса които искам да съм наясно с тях преди да почна за да не сгафя някъде :). Искам всичко да е изрядно и точно.

ПС: По принцип имам фирма която се занимава с транспортна дейност. Имам шофьор и бус-фургон макси база за страната и чужбина. И да, имам счетоводител които ми върши работа за този вид бизнес ,но не може да ми отговори по-точно как стоят нещата с онлайн-магазин и дропшипинг ( не е запозната ). Обеснява ми някой неща за физически магазин ,но искам и второ мнение а и не я разбрах много много какво ми говори :D и за това пиша тук :).

БЛагодаря Ви предварително :)
 
От: От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Това добре останаха само дропшипъри да се намерят :) Според мен няма да е зле да се пусне 1 раздел или тема в който дропшипъри търсят партньори, че така всеки който иска да започне трябва да пуска тема и .. :D

Изцяло подкрепям пускане на тема за търсене на партьори на дропшиптъри :roll:
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Да се похваля :) взех си хостинг и домейн от суперхостинг + ссл сертификат (RapidSSL) . Обичам всичко да е както трябва :) .
И така .. в админ панела на хост акаунта ми има софтуер за над 10 е-магазина :). Спрях се на опънкарт и ми хареса много. Инсталирах го даже си купих и БГ пакет за версията понеже нямаше и ми беше малко кофти :). ДО тук добре ,но търсих бая в интернет понеже някой неща да не казвам повечето не ми станаха ясни как се настройват и за какво въобще се ползват.
Може ли да ми дадете линк към е-книга или книжарница от която да си закупя книга с опътване за работа с админския панел.
Разбрах няколко неща но не всичко и за това ще ми е нужно някакво помагало. :) аз за всичко което ме затрудни да питам ще е малко нахално :p
Благодаря
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Наръчник за работа с онлайн магазини
Да се похваля :) взех си хостинг и домейн от суперхостинг + ссл сертификат (RapidSSL) . Обичам всичко да е както трябва :) .
И така .. в админ панела на хост акаунта ми има софтуер за над 10 е-магазина :). Спрях се на опънкарт и ми хареса много. Инсталирах го даже си купих и БГ пакет за версията понеже нямаше и ми беше малко кофти :). ДО тук добре ,но търсих бая в интернет понеже някой неща да не казвам повечето не ми станаха ясни как се настройват и за какво въобще се ползват.
Може ли да ми дадете линк към е-книга или книжарница от която да си закупя книга с опътване за работа с админския панел.
Разбрах няколко неща но не всичко и за това ще ми е нужно някакво помагало. :) аз за всичко което ме затрудни да питам ще е малко нахално :p
Благодаря
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Здравейте отново :)
Излезе ми един проблем който не мога да оправя. Когатя добавя артикул и му задам цена примерно 10.50лв в е-магазина ми закръгля цената и ми я показва на 11лв.
OpenCart 1.5.6
И Другото което искам да попитам е какво да направя ,че като сменя езика от БГ на Англ. да се сменя автоматично и валутата :) и има ли вариянт да разпознава кое IP от коя държава идва и автоматично да му зарежда езика и валутата на съответната държава :)
Благодаря предварително

ПС: Ще помоля някой който е по-навътре с нещата да ми помогне с админския панел ,че някой неща не успявам да ги разбера и/или настроя като филтри , вариянти , купони , точки , и др.
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Аз съм със същата версия.Работи перфектно.Не ни става ясно за какво са ти тези стотинки?
Що се отнася до езина и валутата звучи несериозно - колко езика официални и валути има по света знаеш ли?:?
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Ами как защо са ми тези стотинки. Ако искам да продам нещо за 12 и 50 то ми го закръгля на 13 лева, а това не ми харесва.
тоест ако задам цена на артикула между 12.00лв и 12.49лв ми го закръгля на 12 лева в магазина а като задам 12.50 до 12,99 ми го закръгля на 13.00 лв. Искам като напиша ,че артикула струва да речем 12.35 да си излиза толкова а не да ми го закръгля.

Незнам за теб колко е несериозно ,но аз съм влизал в такива сайтове които засичат IP-то ти от къде е и директно ти зарежда езика и валутата за твоята страна. Може да е някакъв модул към opencart ... незнам за това и питам ако някой знае как става номера да каже.

ПС: Изтеглил съм и съм сложил около 10 езика в сайта ми. Смятам ,че не е несериозно ами е готино като пазаруваш отнякъде да го има и на твоя роден език. Бих се зарадвал ако има примерно и ebay на БГ. Но това вече е отделна тема :)

Благодаря все пак за отговорите
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Най-добре ползвай готово решение - където си плащаш абонамент, купуваш домейн и имаш готов и работещ магазин.
Малка е вероятността някой който е имал абсолютно същия проблем да мине през тази тема, а може и да няма време да ти обяснява как да решиш проблема.
В интернет има много уроци. Преинсталирай системата и виж дали проблема остава.
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Мисля, че да не ти закръглява сумите трябва да отидеш на меню Валути и там да отбелижиш в активната валута Позиции след десетичната точка: 2
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Благодаря много :) получи се. Явно при добавянето на Бг валутата съм пропуснал да напиша тая двойка :)
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Имам един проблем ,който незнам дали има решение. Интересува ме как мога да направя твърди URL-ta, т.е. Това домейн.ком/index.php?route=product/product&product_id=58 да стане домейн.ком/Каталог/Продукт .
 
От: Малко помощ за отваряне на онлайн-магазин + дропшипинг

Може ли да ми препоръчаш някой ?
 

Горе