Малък проблем с CSS на Premium WP тема

Blinky

Owner
Здравейте приятели,

Наскоро настроих и сетъпнах тема на WP, кто всякакви модификации се направиха, успешно, защото темата си поддържа къстам CSS стайлинг. До тук добре, но срещам малко трудност с един слайдър, който застава зад един елемент, и гледайки кода, css-а, и всичко, не може да ми го роди главата да как да ги отделя, На практика е направено, но някак застава зад елемент от темата и го прави нефункционален.

Ако някой може да даде малко акъл, ще се радвам. Не ме жалете с термини и кодове, бързо зацепвам, но ми трябва насока. Ако го помъча още няколко дни, може и да имам някакъв успех, но ще искам да видя и други мозъци какво ще родят. :)

Може да ме питате, аз да пратя на лично сайта. Не ме питайте за съпорта на темата, те първа има какво да се тормози, а и малко безсилен се оказа в този таск. :)
 
От: Малък проблем с CSS на Premium WP тема

срещам малко трудност с един слайдър, който застава зад един елемент
Така поставен въпроса, прилича като да имаш проблем с z-index. Параметъра може да е зададен в javascript, a не в CSS-a.
 
От: Малък проблем с CSS на Premium WP тема

Както ти казах и по скайп най-лесно е да се разкара слайдъра изобщо, а единствение елемент в него който ползваш да се изнесе на вън.
Иначе madseason е прав има милиарди див-ове и мазало с z-index-а.
 
Re: От: Малък проблем с CSS на Premium WP тема

Както ти казах и по скайп най-лесно е да се разкара слайдъра изобщо, а единствение елемент в него който ползваш да се изнесе на вън.
Иначе madseason е прав има милиарди див-ове и мазало с z-index-а.

Да, това беше идеята, но и това нещо не сработи добре. Иначе за пръв път виждам слайдър с толкова div-ове, но гледайки какво искат да се визуализират над него, нямат май друга алтернатива да го направят. Слайдърът има опция (от настройките на темата) да се изключи, но реално няма да тогава да си викна елемента от слайдъра, който искам.

Знам как ще стане и визуално добре и функционално, ще видя дали човека ще го поиска така. Просто няма да кътвам слайдъра на кодинг ниво, а ще нагласяме чрез дизайн изпълнения. ;) Все пак това му е и първоначалната идея, нали? :)
 
От: Re: От: Малък проблем с CSS на Premium WP тема

Трябва ти главния див, слагаш си му голям з-индекс и ще се оправи. Може лесно да намериш кой е точно дива с фаербъга на лисика.
Да, това беше идеята, но и това нещо не сработи добре. Иначе за пръв път виждам слайдър с толкова div-ове, но гледайки какво искат да се визуализират над него, нямат май друга алтернатива да го направят. Слайдърът има опция (от настройките на темата) да се изключи, но реално няма да тогава да си викна елемента от слайдъра, който искам.

Знам как ще стане и визуално добре и функционално, ще видя дали човека ще го поиска така. Просто няма да кътвам слайдъра на кодинг ниво, а ще нагласяме чрез дизайн изпълнения. ;) Все пак това му е и първоначалната идея, нали? :)
 

Горе