Ти манипулативно написа това:

а сега ми викаш фирми... Да има 100 фирми, които ползват отстъпките и примерно по 5 човека управляващ персонал, който да се възползва. Какъв процент от софиянци са въпросните 500 привилегировани човека? Както казах може би 42% от горивата да се купуват по тази схема (защото фирмите яко харчат бензин), но това е много по-различно от 42% от хората да се възползват от подобна схема.
София - 2 000 000 жители - 100 фирми ? Ти се майтапиш ... Само БТВ и НОВА тв имат общо около 110 автомобила ... Я направи запитване в сайт на някоя от веригите на КАРТЕЛА в раздел корпоративни клиенти - напиши определен брой автомобили и ще видиш с колко % отстъпка ще те сурвакат ! Ако пък си и по ДДС тогава става интересно ...
 
Не е мит за никой, че горивото в България е каша. То още преди да е било внесено през границата вече е било разредено, пък какво остава за нашите "химици", сигурно редом с джибрите го мешат. :D:D А ако Ви замръзват дизелите зимата налейте капнете малко бензин и нямате грижи.
 
офиса ми е в люлин и ни веднъж не съм ходил да зареждам там, ама и за кво? Карам някъв дизел дето ми харчи 5 на 100 и като сипя за 99 лв. до горе забравям кога съм сипвал изобщо :D Гъзарите с 15 г. X5 и подобни бараки с шестаци през ден се редят като клошари да пестят стинки, че тия дърти кошници всеки уикенд са на ремонт и ги дерат в сервизите кат агнета по великден :D:D
 
Много добър пост на @Вискяр Градинаров

Учудих се, че никой не му е лайкнал поста още и аз бях първият. Потвърждавам за това с плащането. Нямат POS терминал нито в Разград, нито във Варна! Това в 2018-та година! В Разград бензиностанцията е в циганската Орел, като маалата в Разград се намира извън града. Нещо подобно на Меден Рудник – Бургас е. И не само бензиностанцията е в циганската Орел, ами и е в края на циганската! Карах откъм Лук-а, минах целия Орел, и стигнах чак до Индустриалната, баси смеха. Вечерта заредих и нямаше една улична лампа, срамота.

Като не можеш да платиш с карта пък си заредил те карат да изтеглиш от Банкоматче отпред. Много странно. Не твърдя, че укрива данъци или нещо, ама... BASTA!

И в аптеките му не може да се плаща с карта. BASTA!


Не е мит за никой, че горивото в България е каша. То още преди да е било внесено през границата вече е било разредено, пък какво остава за нашите "химици", сигурно редом с джибрите го мешат. :D:D А ако Ви замръзват дизелите зимата налейте капнете малко бензин и нямате грижи.
Като даваш толкова сериозни съвети, поне се обоснови! Бензинът не лубрикира, даже се ползва за почистване на инжекторите от някои хора. Наясно ли си някой ква беля може да си направи на новото Ауди от 2014-та ако ти прочете поста? Не твърдя, че съм механик, но това което посъветва, необосновано... BASTA!
 
Последно редактирано:
Айде сега да се извиниш на човека. Директно ти пускам от книжка на мецедес, има го същото и в книжките на другите немски марки:

9019419P.png





Като даваш толкова сериозни съвети, поне се обоснови! Бензинът не лубрикира, даже се ползва за почистване на инжекторите от някои хора. Наясно ли си някой ква беля може да си направи на новото Ауди от 2014-та ако ти прочете поста? Не твърдя, че съм механик, но това което посъветва, необосновано... BASTA!
 
Айде сега да се извиниш на човека. Директно ти пускам от книжка на мецедес, има го същото и в книжките на другите немски марки:

9019419P.png


Няма какво да се извинявам. Каквото казах е вярно. Постваш ми снимка на менюала на стария ти копторник от 95-та. Чети ми внимателно поста преди да се излагаш, бамбино.

Гледай кво има тука:
https://www.onlymanuals.com/manuals...edes_benz_gl_class_uk_owners_manual_2013_2013

Do not mix these fuels with petrol, and do
not use any additives. This can otherwise
lead to engine damage. This does not
include cleaning additives for the removal
and prevention of residue build-up. Only
cleaning additives recommended by
Mercedes-Benz should be added to petrol,
see "Additives". You can obtain further
information from any Mercedes-Benz
Service Centre


Ето ти още, ако тръгнеш да ми шаваш:
http://moba.i.daimler.com/bai-truck...l?id=in-depth/d1136e22792.shtml&part=in-depth

Do not use petrol to refuel vehicles with a diesel engine. Do not mix diesel with petrol. This would result in damage to the fuel system and engine, which could lead to a vehicle fire.

Ето ти още да четеш още, stronzo:
https://www.scribd.com/doc/98973358/A926-584-06-81-BA-OM904-926LA-en-gb-06-11
 
Последно редактирано:
Не е 96-та, а 2006-та, и не е мой, ама това тебе не те бърка. Айде сега ми намери на теслата може ли да се налива бензин? Сигурен съм, че ще успееш! В книжките на 90 процента от немските коли пише, че е препоръчително. Нямам като тебе по 2 часа да се подготвям за пост, че да проверявам къв е тоя двигател, че изрично е забранено.

Няма какво да се извинявам. Каквото казах е вярно. Постваш ми снимка на менюала на стария ти копторник от 95-та. Чети ми внимателно поста преди да се излагаш, бамбино.

Гледай кво има тука:
https://www.onlymanuals.com/manuals...edes_benz_gl_class_uk_owners_manual_2013_2013

Do not mix these fuels with petrol, and do
not use any additives. This can otherwise
lead to engine damage. This does not
include cleaning additives for the removal
and prevention of residue build-up. Only
cleaning additives recommended by
Mercedes-Benz should be added to petrol,
see "Additives". You can obtain further
information from any Mercedes-Benz
Service Centre


Ето ти още, ако тръгнеш да ми шаваш:
http://moba.i.daimler.com/bai-truck...l?id=in-depth/d1136e22792.shtml&part=in-depth

Do not use petrol to refuel vehicles with a diesel engine. Do not mix diesel with petrol. This would result in damage to the fuel system and engine, which could lead to a vehicle fire.

Ето ти още да четеш още, stronzo:
https://www.scribd.com/doc/98973358/A926-584-06-81-BA-OM904-926LA-en-gb-06-11
 
@biaaro

Двете книжки са за – моторът BlueTec 904-926.
Третата книжка е за – GL500 и GL AMG моторите.

Ако още продължаваш да спориш, предлагам да намерим арбитър, да се хванем на бас за 1000 лв., всеки да остави по 1000 лв. на арбитъра (неутрално лице) и ще ти покажа на книжката на старото ми BMW E60 535D от 2006-та какво пише! Ще предоставя и книжка на немски, италиански, даже на гренландски ще ти дам. Не ми се спори, фактите са изложени. А сега basta buttana, vita puttana!
 
Последно редактирано:
Пишеш някакви работи прочетени в гугъл, ама грам не разбираш за какво става въпрос. Това за бензина в нафтата е свързано не с мазилните свойства на нафтата, а с регенеративните процеси свързани с еко стандарта евро 5. Чисто технически бензин в нафтата не е проблем, проблем може да стане после при химическите процеси, които се задействат, защото в потока изгорели газове се инжектират химикали, не се сещам какви бяха.

Изобщо нямам време да се занимавам с теб, отделих ти 10-15 минути, достатъчно...

А, да... basta buttana, vita puttana ще викаш на гаджето, когато иска да правите секс, а ти си с разтройство! ;)


@biaaro

Двете книжки са за – моторът BlueTec 904-926.
Третата книжка е за – G500 и GL AMG моторите.

Ако още продължаваш да спориш, предлагам да намерим арбитър, да се хванем на бас за 1000 лв., всеки да остави по 1000 лв. на арбитъра (неутрално лице) и ще ти покажа на книжката на старото ми BMW E60 535D от 2006-та какво пише! Ще предоставя и книжка на немски, италиански, даже на гренландски ще ти дам. Не ми се спори, фактите са изложени. А сега basta buttana, vita puttana!
 
Слушай, Бианкофранко, не знам какво знаеш ти, но аз знам да не си прецаквам скъпите рехави дюзи, деликатни горивни пътища, дебитомер и фина електроника. Ти като искаш в на дядо си Меркалника импортиран от Лагос му налей шипков мармалад вместо масло, Швепс Миранда вместо антифриз, и фекално съдържимо примесено с гнилоч и урина от на бат Мечо сфинктера -- вместо гориво! Това си е твое право като свободен гражданин на Република България.

Аз лично бих си сложил оторизирана добавка от БМВ Велт, вместо да ръгам още помия-гориво, не че не ѝ стига на колата помията-гориво, което вече има.

Да не говорим и против-а на производителя.

И гадже нямам между другото понеже съм вдовец. Още страдам и се вайкам.
 
Да се включа и аз.

3 пъти съм зареждал бензин там, минавахме и реших да пробвам. Обикновено пълня от почти празнен резервоар (точно когато светва лампата) до пълен до горе. За това и мога да усетя разлики. При Марешки горивото е осезаемо по-лошо, колата става по-шумна и тромава. От мои колеги автоманиаци също знам, че дизела е кофти. Каква е причината - като клиент не ме интересува.

1. Мотора на инструктора ми по А категория - нямаше проблеми.
2. Личния мотор - има проблем с карбураторите и при по-лош бензин трудно пали или гасне на място. Еми... изгасна ми в движение при изкачване на стръмен наклон. Всеки ден минавам през него, все на 2-ра, на едни и същи обороти, никога не е спирал преди и след тази случка.
3. Колата - разхода според компютъра е същия.

Като цяло впечатленията ми са лоши - достъпа е неудобен и не се приемат карти. Нещо, което през 2018 за мен поне е немислимо. Ако караш стара или непретенциозна кола може би става. Не съм сигурен обаче дали въртенето за влизане си струва.

Аз лично съм готов да платя малко повече за да спестя 10-15 минути време и за по-добро обслужване. Също така този човек си е мошеник - не поддържам такива хора.
 
И гадже нямам между другото понеже съм вдовец. Още страдам и се вайкам.
Това обяснява необосновано агресивното поведение - Been there, done that.
Е, времето не лекува, приятелю, но след известен период ще осъзнаеш, че ударите, понесени във виртуалния Fight club не успяват да притъпят другата болка. Успех.
 
Нандибанди, ти либерал ли си? Изглежда си. Предлагам ти да направим подкаст-дебат. На хората ще им е интересно. Ти, украинката от Донецка република, срещу мен, българо-италиана. Кво ще кажеш?
 
Ти, украинката от Донецка република

От къдя на къдя ми променяш генезиса, бе ей?
Аз съм люта македонка от региона на Своге. Корените ми са от Пиринския край. Нямам ни руснаци, ни татари, ни фини върху родословното дърво.
 
От къдя на къдя ми променяш генезиса, бе ей?
Аз съм люта македонка от региона на Своге. Корените ми са от Пиринския край. Нямам ни руснаци, ни татари, ни фини върху родословното дърво.

Не съм ти виновен аз. Никнейма ти провокира -- банди (бандер). И кво сега, Цар Симеон в крайна сметка ваш ли е, или е наш? Гледам паметник изградихте в центъра на Скопиле.
 
Не съм ти виновен аз. Никнейма ти провокира -- банди (бандер). И кво сега, Цар Симеон в крайна сметка ваш ли е, или е наш? Гледам паметник изградихте в центъра на Скопиле.

Никнеймът ми може да се тълкува по много начини. И с ''индиецо'' са се обръщали към мен. Ей това ви е проблемът на бързаците - бързате с преценката, без да разсъждавате логично.
Същото направи и с националността ми. Да съм казвала, че съм поданик на изкуствено създадената държава Северна Македония? На въпроса ти - нямам Симеон в списъка с активи - влачи. ;)
 
Ами щото съм "бързак", сега седнах и помислих. И открих истинското значение на ника ти!

нандибанди, наобратно като го прочетем става --> иднаб иднан.

Значи името на мъжа ти явно е Иднан Иднаб.

Бърз чек в гугъл и това излиза:

Common surnames for Idnan:
Menzat Yunas Akhtar Faradoon Ajaib Haneef Hanif Hussain Ziaullah Ikhlaq Lisa Adeel Blanco

Само си го представи. Ако се казваш да речем Даниела, името ти ще е Даниела Ханееф Хюсеин Фарадоооооон.
 
Последно редактирано:
Ами щото съм "бързак", сега седнах и помислих. И открих истинското значение на ника ти!

нандибанди, наобратно като го прочетем става --> иднаб иднан.

Значи името на мъжа ти явно е Иднан Иднаб.

Бърз чек в гугъл и това излиза:

Common surnames for Idnan:
Menzat Yunas Akhtar Faradoon Ajaib Haneef Hanif Hussain Ziaullah Ikhlaq Lisa Adeel Blanco

Само си го представи. Ако се казваш да речем Даниела, името ти ще е Даниела Ханееф Хюсеин Фарадоооооон.
Божкееее, предавам се. Еленко, ти ли си, бре?
Викай ми Джак и да се свършва...
 

Горе