Няма бизнес, който да компенсира продажбата на подобно количество гориво под себестойност. Просто не е възможно. Възможно е да продава с много нисък марж, за да постигне по-горе споменатите цели. Под себестойност, абсурд.... Вероятно държи много ниски нива на печалба, което на другите вериги не им утърва. Той и 0 на 0 да е пак е постигнал каквото иска!
 
А, може да е просто бизнес, а политическите апетити да са за прикритие на бизнес модела. Например вкарва ниските цени и после като придобие клиентска маса и увеличава. Много често прилагана практика навсякъде. Видяхме я във Варна с Триумф такси, което надделя над всички други, видяхме в при битката на хипермаркетите, има я почти при всеки нов обект за каквото и да е, а при американските стартъпи направо пари се раздават на хората. Той си печели според мен, обема е огромен, правят му по-големи отстъпки, тия банкомати в обектите да не мислите, че ей така стоят там без пари, да не говорим за работи от които идват пари уж периферно при всеки бизнес и за които не се сещаме. Аз примерно сайт в сайт за групово не съм видял никой да продава на загуба.
 
Обслужването на тая бензиностанция е критично зле. Зареждах 3,4 пъти там, за да стигна до бензиностанцията правя обратен горе на кръговото, щото иначе няма откъде да се влезе, но това не е проблем. Никога не бих отишъл там да зареждам през деня, там се зарежда само към 2,3,4 през нощта, но обслужването на бензиностанцията e под всякаква критика, нафтата е с доста съмнително качество, но ако не е по-хубава то не мисля, че е по-лоша от на ЕКО, ШЕЛ, ОМВ и Лукойл може и същата да е не знам, но скоро не бих отишъл да зареждам пак на тази бензиностанция. По-нататък ако се нормализират нещата и останат такива цените евентуално може.
 
ЦМ може и да е равно на НМ , но тогава ЦГф са завишени и при положение, че са еднакви за всички значи имаме картел то от там идва, че уравнението е грешно или Марешки прави дъмпинг или другите продават на завишени цени. Просто аз не искам да взимам отноишение по това кое е вярното но едно от двете не е вярно така или иначе.
ЦМ може и да е равно на НМ , но тогава ЦГф са завишени и при положение, че са еднакви за всички значи имаме картел то от там идва, че уравнението е грешно или Марешки прави дъмпинг или другите продават на завишени цени. Просто аз не искам да взимам отноишение по това кое е вярното но едно от двете не е вярно така или иначе.
Имам доста познати , които зареждат на Шел . ОМВ , Лукойл , с карти с 15 % отстъпка ! Реалната цена , която плащат е по ниска от тази на Марешки между 5 и 10 ст/л надолу !
 
Първо, това не са пазарни цени. Пазарните цени, независимо на кой пазар си - има най-високи и най-ниски. Тук всичко е еднакво. Да, сигурно продават едно и също, ама някак има и тук таме бензиностанции, които реално са малки, не са от големите вериги и са с ниски цени. Сигурно щото не наливат в реклама и големи наеми. Уравнението не е много правилно, защото ето как трябва да изглежда според ситуацията, а КЗК отдавна мисля, че не поглеждат към пазара на петрол тук. Явно е спонсор по един или друг начин, но това е друга тема. Та, ето нещо интересно:

ЦГФ = ПЗ
ЦМ = НЦ
ПЗ = НЦ + Х
НЦ - Нормални Цени (или цени с някаква минимална печалба)

И всичко си идва на мястото. Сега имаме неизвестно Х, което според някои е ниско качество, други съкратени и орязани бюджети за реклама, заплати и т.н., трети - стойността на това да влезе в парламента като Х ще се повишава докато не стигне 0.
Имам доста познати , които зареждат на Шел . ОМВ , Лукойл , с карти с 15 % отстъпка ! Реалната цена , която плащат е по ниска от тази на Марешки между 5 и 10 ст/л надолу !
 
Имам доста познати , които зареждат на Шел . ОМВ , Лукойл , с карти с 15 % отстъпка ! Реалната цена , която плащат е по ниска от тази на Марешки между 5 и 10 ст/л надолу !

Наистина ли 15%? Това при 2.10 прави към 1.78 лв. Интересни познати имаш :)
 
Наистина ли 15%? Това при 2.10 прави към 1.78 лв. Интересни познати имаш :)
По-скоро са хора с фирмени карти. Фирмите са подписали договор гориво при големите вериги и респективно с това печелят такива отстъпки. Или са взели такива карти или талони от познати с подобни привилегии. Не е масова практика. Брат ми е във фирма, ползваща бензиностанциите на ОМВ и тяхното гориво е с такива отстъпки, поради факта, че са подписани стабилни договори. За нормалните хора не е достъпно това. Поне аз като зареждам в големите вериги не ми се предлага. Единственото, което имам е една клиентска карта (Шел и Лукойл), в която или трупаш точки (за Шел си заслужава, защото имат хубави неща в каталога им, който измежду другото новия трябва да излезе в средата на месеца). Но не стигат повече от стотинка или много нисък % от цената на литър.
 
аз имам за лукойл 3ст на литър отстъпка, а през събота и неделя е 6ст за бензин
 
аз имам за лукойл 3ст на литър отстъпка, а през събота и неделя е 6ст за бензин
Далеч е от казаните 15%. До такава отстъпка (от 3-6 ст.) може да се докопа с малко повече желание всеки. Така поне мисля. Но до другата, която те преравнява с цените на Марешки - трудно.
 
Далеч е от казаните 15%. До такава отстъпка (от 3-6 ст.) може да се докопа с малко повече желание всеки. Така поне мисля. Но до другата, която те преравнява с цените на Марешки - трудно.
Аз имам познати, които карат тирове из Европа и БГ и картите им за отстъпка са макс 8%. Какви са тези 15% няма как да стане. Освен ако няма впредвид колегата за ДДС-то, което също си го дърпат някои хора и са си в правото естествено щом покриват изискванита.
 
Далеч е от казаните 15%. До такава отстъпка (от 3-6 ст.) може да се докопа с малко повече желание всеки. Така поне мисля. Но до другата, която те преравнява с цените на Марешки - трудно.
Да, но във Варна цените на лукойла са като тези на Марешки и с отстъпката ми е по-евтино от него.
 
Да, но във Варна цените на лукойла са като тези на Марешки и с отстъпката ми е по-евтино от него.
Така може. До теб ако отвори магазин с цени под 10-20%, нормално е да свалиш и ти, ако искаш да си в бизнеса на тази улица. Тук в София още чакаме този момент, но явно още не са почувствали заплаха местните. Сигурно ще е до време и това. Промоциите и отстъпките си остават въпреки цените на долу. Явно има на къде, но регулирането липсва.
 
Сега, след като Марешки е депутат чакаме да започне да прокарва изменения на закона за горивата, с които да спечели народЯ :D
 
Аз имам познати, които карат тирове из Европа и БГ и картите им за отстъпка са макс 8%. Какви са тези 15% няма как да стане. Освен ако няма впредвид колегата за ДДС-то, което също си го дърпат някои хора и са си в правото естествено щом покриват изискванита.
Колега , написал съм кратко и ясно - 15 % отстъпка ! Друг е въпроса , че после тези фирми си теглят и още 20 % ДДС ... Отделно , от НОВА тв , са правили социологическо проучване - ами "само" 42 % от софиянци ,играят това "хоро" ... Ха сега си задай въпроса , защо на никой не му пука за цените и няма протести ? Но мантрата е - Марешки продавал евтино ... , при положение , че картела продават с 10 ст/л под него е смешна ...
 
Така може. До теб ако отвори магазин с цени под 10-20%, нормално е да свалиш и ти, ако искаш да си в бизнеса на тази улица. Тук в София още чакаме този момент, но явно още не са почувствали заплаха местните. Сигурно ще е до време и това. Промоциите и отстъпките си остават въпреки цените на долу. Явно има на къде, но регулирането липсва.
Блинки , ако от КАРТЕЛА свалят цените до тези на Марешки , ще отпаднат въпросните % отстъпка и ще си загубят клиентите ! Надявам се да схванеш каква е схемата ...
 
Отделно, от НОВА тв, са правили социологическо проучване - ами "само" 42% от софиянци, играят това "хоро"...
Да сигурно са 42% и чак на 7 страница в тази тема се появи един от тези 42%. Може да се окаже, че е 42% от горивата да са закупени по тази схема (от някакви 2%-3% от общия брой потребители на бензин), което е съвсем различно от това, което ти казваш.
 
Да сигурно са 42% и чак на 7 страница в тази тема се появи един от тези 42%. Може да се окаже, че е 42% от горивата да са закупени по тази схема (от някакви 2%-3% от общия брой потребители на бензин), което е съвсем различно от това, което ти казваш.
Случайно да си чувал , че в България има фирми ? А фирмите имат автомобили? И тези фирми си сключват договори за % отстъпка? И не е задължително да имат надписи по тях , , за да се водят служебни ...
 
Ти манипулативно написа това:
ами "само" 42% от софиянци играят това "хоро"
а сега ми викаш фирми... Да има 100 фирми, които ползват отстъпките и примерно по 5 човека управляващ персонал, който да се възползва. Какъв процент от софиянци са въпросните 500 привилегировани човека? Както казах може би 42% от горивата да се купуват по тази схема (защото фирмите яко харчат бензин), но това е много по-различно от 42% от хората да се възползват от подобна схема.
 
За протокола поне 50-60% от тези фирми колите са им на газ. Еконт е жив пример за това.
 

Горе