Маршрут Пловдив -> Варна

На няколко пъти Wizzair се опитваха да пуснат евтини полети Варна-София и толкова пъти бяха удушавани, след което оставаха само България Еър да оперират на тази линия. В кратките промеждутъци, когато бюджетния оператор работеше спокойно цените бяха от 40 до 90лв на човек в посока.
Да, мутрафоните успяха да си извоюват територията, не давайки шанс на други да стъпят на пазара. Или е това, или неизгодните курсове, които Wizzair правят на такива разстояния. Но доколкото знам, и съм наблюдавал - нямаше празен полет, да не говорим, че самолетите идваха и довършваха нещо като голям курс от чужбина. Едно цяло лято пътувах така и беше супер. А с предварително купуване на билетите излизаше супер тънко. Нямаше превозно средство, освен БДЖ, което да стъпи на тази цена.
 
Има(ше) миналата година София-Варна с Райънеър, 60 кинта с малък багаж и чанта, можеш да доплатиш за един куфар също, пак е евтино. 45 минути е полета. Няма го изискването да си на летището 2 часа по-рано. Но мисля, че беше до 1.09 и след това го спират до следващото лято. На практика жена ми със самолета стигна от Варна до летище София преди аз да успея, тръгвайки от другия край на София и спирайки за едно кафе и бързо зареждане по пътя :D

едит: още си го има, и даже си има и през септември:

KVHppKw.png
 
Последно редактирано:
Има(ше) миналата година София-Варна с Райънеър, 60 кинта с малък багаж и чанта, можеш да доплатиш за един куфар също, пак е евтино. 45 минути е полета. Няма го изискването да си на летището 2 часа по-рано. Но мисля, че беше до 1.09 и след това го спират до следващото лято. На практика жена ми със самолета стигна от Варна до летище София преди аз да успея, тръгвайки от другия край на София и спирайки за едно кафе и бързо зареждане по пътя :D
Да, същото без чакането беше и преди с Wizzair. Страхотно удобство. Като ми се налагаше да ходя до Варна умирах от кеф, знаех, че няма по уния самоубийствени пътища да се дундуркам 5-6 часа. И като спряха, направо ми се дорева, щото нали ще имаме 2024 магистрала. Ама като гледам как им върви хавата и как всяка година откакто се помня не оправиха тази част преди Ябланица, след София,.
 
M/у другото София-Бургас и после от там Варна не е толкова гадно. На мен пътя Бургас-Варна много ми харесва за по-динамично каране, обаче е почти невъзжмоно да хванеш момент, в който да няма колона зад някой рейс и да почнеш да се влачиш до безкрай. Но ако си караш в лявата лента с трафика до Бургас, което е към 2ч50м като време, и после хванеш тоя път, пак стигаш по-рано от колкото през Хемус.
 
Дано изкарат по-дълго време Райън-а. Въпреки че полети имат само в четвъртък и петък (поне са в хубави часове - късния следобяд). Алтернатива за правене на връзка с друг полет от София остава - България Еър, които правят по три полета дневно, всеки ден.

По темата за път към Варна, последно преди години минавах през Ришкия проход, сега чувам, че е в лошо състояние и затова - през Айтоския (през който е и най-пряк пътя). Не бих се качил на пътя Бургас - Варна. Тъй като е пълно с български и румънски камикадзета, а край Обзор има достатъчно места човек да се окаже невинна жертва в резултат на нечия простотия.
 
Ебах мама му и дискусия. Аз планирам 2900км маршрут, това си направо градско дето го бистрите.
 
Тези 2900км въртене само в България ли са? Защото то...като поизлезеш от Балканите си е предимно магистрала и хубави пътища, а тук се чудим откъде да минем така, че да не ни убият на пътя, къде има по-малко дупки и прочее неща, правещи дори кратките преходи меко казано вълнуващи.
Преди 3 седмици в Испания имах да правя едно кратко пътуване - 700км - мантинели, светлоотразители, перфектна маркировка, хората карат стегнато и нямаше проблеми. Беше удоволствие да се шофира, въпреки натоварените пътища. Тук докато изляза от квартала и съм напсувал поне трима неадекватника зад волана. По-приятно ми е да шофирам из Истанбул, в сравнение с където и да е из България.
 

Горе