Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Blinky

Owner
Новинарският сайт Dnes.bg, част от Инвестор БГ АД приключи седмицата с по-малко журналисти, спрямо началото й, научи Profit.bg.

Повече по темата: вижедте тук.

Не за друго, но и статиите не са им много статии. 3 абзаца, верно че на конвейрн ги правят, ама все пак нали за новини говорим. :)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Няколко пъти съм коментирал по смислови грешки в статиите им.
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Статиите им са уникално неграмотни, пропангадни и поръчкови. Типично жълто вестниче. Радвам се, че са на загуба :)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Аз редовно с гавря с склавянската рая в днес.бг, за което често получавам бан дори и по IP

Да затварят кепенци, пука ми днес си дадох гаража под наем за 150 кинта, ще изкарам зимата....
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Яко го закъсали двете листнати медии на нашата борса, от началото на годината двете яко са хванали нискодящи тренд.

200к бона загуба има едната и 57 к инвестора сега за 3тото тримесечие - интерсното е че 1вите яко са затънали в дългове а 2рите изобщо, макар че имам съмнения за едните, но не мога ги споменвам така официално, че могат ме навестят някой власти :D

A това с днес.бг е голямо недорозумение принципно, да се шиткат че като ги гледам колко калпав матРял са не е истина.
 
Последно редактирано:
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Не за друго, но и статиите не са им много статии. 3 абзаца, верно че на конвейрн ги правят, ама все пак нали за новини говорим. :)
Както казва един познат новина от два-три малки абзаца е изфабрикувана новина. :)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Като погледнеш и другите новинарски сайтове и те са гола вода, рядко да има свястно написана новина. Повечето само превеждат от чужди медии, при това неграмотно.
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Аз редовно с гавря с склавянската рая в днес.бг, за което често получавам бан дори и по IP

Да затварят кепенци, пука ми днес си дадох гаража под наем за 150 кинта, ще изкарам зимата....



де го чукаш - де се пука :)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

абе то цялата група инвестор бг няма един читав сайт, ама...
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Чудя се как може да дадат почти милион за тези четири сайта,които едва ли струват повече от 10к всеки. Поне аз така мисля.
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Жалко – а днес.бг беше спечелил новинарски сайт на годината. Май през 2010.
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Жалко – а днес.бг беше спечелил новинарски сайт на годината. Май през 2010.

А дали тия награди са обективни :)
Като гледам на Тиксо статистиките Днес.бг май са най посещаваната онлайн медия
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

А дали тия награди са обективни :)
Като гледам на Тиксо статистиките Днес.бг май са най посещаваната онлайн медия
Мда, те са №1 в момента. Не само по статистики, но по брандинг. Като стане дума за онлайн инфо сайт, често чувам реплики от рода на "Вчера четох в днес.бг, че ....", което ме навежда на мисълта, че добре са се популяризирали. Искам да го поздравя за това, заслужават поздравления. Но като качество на новините и статиите имам чувството, че са идея по-лощи от фокус нюс. Но това е лично мнение. Малко им лиспва и авторските снимки и използват леко чуджи, но като цяло са стабилни и в час с новините.

Като голяма медия бих им препоръчал малко да се разширят. Малко в технологичната и информационата сфера нямат нищо, а не малко реклами на мобилни телекоми и IT продукти съм виждал по сайтовете им. ;)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

А дали тия награди са обективни :)
Като гледам на Тиксо статистиките Днес.бг май са най посещаваната онлайн медия
Не ми е работа да коментирам точно това :)
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

Кризата е*ава майката на всички медии и това е много лошо за потребителите. Вместо да назначават редактори, за да им чистят новините от грешки те дори не могат да си позволят да запазят сегашното ядро от новинари. Това е цяла гръцка трагедия. Най-популярният новинарски сайт в България да не може да си покрие разходите и да прави съкращения. Смятайте докъде сме пропаднали в нашенското онлайн пространство. Доколкото знам такова животно като редактор, който чисти смисловите и другите грешки от материалите преди публикуване, няма никъде в нашите новинарските сайтове. Затова и четем глупости ежедневно.
 
От: Масови уволнения в Инвестор БГ АД

не е само кризата и те са с кофти материал по сайта. аз лично като видя там новина веднага отивам да я чета другаде. не може 2-3 абзаца да ми кажат всичко по случая. а че новитните са написани ламерски е друго, това даже не го обсъждам, защото цялата ни журналистика е кофти. ако претендират да са медия № 1, нека започнат да се държат като такава. аз лично не обичам вестниците, но нека сравянят новина от 24 Часа и днес.бг. нали? и аз така мисля, разликата е повече от фрапираща. просто като си номер 1 хората гледат на теб така и не може да си позвилиш да си някакъв неудачник. ако си ниско и се водип най-добрия, много бързо нещата ще се обърнат.

нека поговоря и за избушената щайга на която си държат сайтовете. по неофициална информация знам, че сайтовете им се хостват в някаква щайга, която е в доста отчайващ вид, в едно съръвърно помещение. EVOLINK AD са част от съдържателите, или по-скоро по подръжката.

не само не инвестират в бизнеса, но и като цяло не знят как да вървят напред и да се развиват. взеха някаква измислена медия за некви безбожни пари. абе като цяло нямат хитър ход последно време. това се забелязва и при акциите, които не са мърдали от доста време напред.
 

Горе