Медии които приемат статии

GeorgiTodorov

Active Member
Здравейте, имате ли впечатления кои кои са медиите, които най-лесно биха приели някой обикновен човек да им изпрати статия, а те да я публикуват.По принцип ясно е, че ако е интерсна статията или някаква сензация ще се натискат сами да я публикват.Но имах в предвид медии като http://novinite.bg/ които приемат на този имейл stani_reporter at novinite.bg статии написани от хората.Ако знаете други такива медии, публикувайти ги в тази тема.
 
От: Медии които приемат статии

С една дума - искаш да си спечелиш безплатен линк, който да сложиш в такава статия и да я пратиш на подобна медия? Такива медии не са хванати от гората!
 
От: Медии които приемат статии

С една дума - искаш да си спечелиш безплатен линк, който да сложиш в такава статия и да я пратиш на подобна медия? Такива медии не са хванати от гората!

Може да не е линк, ами примерно споменаване на марката в контекста на статията.
 
От: Медии които приемат статии

Може да не е линк, ами примерно споменаване на марката в контекста на статията.

Чувал ли си за PR статии? С една дума - искаш да си спечелиш безплатна реклама, каквато се явява твоята идея? Такива медии не са хванати от гората!
 
От: Медии които приемат статии

Ох, за съжаление, това което търсиш е на цена от 250 до ..... много пари за една статия. Писал съм на няколко от по-котиращите се медии, отговориха едва по-малко от половината, но най-ниската цена, която ми поискаха бе 250 лв. - в сайт с PR4 на основния... като имаше и цифра 900 лева за статия.
 
От: Медии които приемат статии

Така е, другите искат направо луди пари, нищо не казвате за тях, даже и си плащате по 250, 500 ... лв. за статия, а когато аз обявя цена от 10 лв. ви се струва много, че и се подигравате, че била висока цената! Няма що, големи тарикати сте.
 
От: Медии които приемат статии

Така е, другите искат направо луди пари, нищо не казвате за тях, даже и си плащате по 250, 500 ... лв. за статия, а когато аз обявя цена от 10 лв. ви се струва много, че и се подигравате, че била висока цената! Няма що, големи тарикати сте.

В твоята медия 10 лева си е нищо направо.Резервирай ми една.
 
От: Медии които приемат статии

Е то PR статии ... нямат нищо общо с домейн PR :)))

Самото споменаване на дадена марка в по-престижно издание е "скъпата услуга".. никой не го интересува измисления page rank на сайтовете.

@GeorgiTodorov, прати ми на ЛС какво искаш да публикуваш, че квотата ти е пълна :)

Ох, за съжаление, това което търсиш е на цена от 250 до ..... много пари за една статия. Писал съм на няколко от по-котиращите се медии, отговориха едва по-малко от половината, но най-ниската цена, която ми поискаха бе 250 лв. - в сайт с PR4 на основния... като имаше и цифра 900 лева за статия.
 
От: Медии които приемат статии

В твоята медия 10 лева си е нищо направо.Резервирай ми една.

Благодаря за хубавите думи, ще ти напиша оферта на лична!
 
Re: От: Медии които приемат статии

Ох, за съжаление, това което търсиш е на цена от 250 до ..... много пари за една статия. Писал съм на няколко от по-котиращите се медии, отговориха едва по-малко от половината, но най-ниската цена, която ми поискаха бе 250 лв. - в сайт с PR4 на основния... като имаше и цифра 900 лева за статия.

Уви, да. Така е. Скъпи са PR-ите на големите медийни сайтове. Което е нормално. Поне така мисля.

Няма как да намериш нещо под цените, които ти спомена @bormanbg. И аз съм писал на медийни сайтове и това са цените. Но линка си е силен каквото и да си говорим. Добър начин да се вземе нещо от там, като споменаване на име на сайт или бранд, е да им привлече вниманието. Или с две думи да е интересно да хората и да стане новина. Нещо грандиозно или както го наричат в SEO средите - линк байт :)
 
От: Re: От: Медии които приемат статии

Уви, да. Така е. Скъпи са PR-ите на големите медийни сайтове. Което е нормално. Поне така мисля.

Няма как да намериш нещо под цените, които ти спомена @bormanbg. И аз съм писал на медийни сайтове и това са цените. Но линка си е силен каквото и да си говорим. Добър начин да се вземе нещо от там, като споменаване на име на сайт или бранд, е да им привлече вниманието. Или с две думи да е интересно да хората и да стане новина. Нещо грандиозно или както го наричат в SEO средите - линк байт :)

Все повече и аз се убеждавам в същото.Може би ще пренасоча усилието си в измислянето на интересни статии и истории и като ги публикувам в пр сайтове ще чакам медиите сами да ги забележат.Предполагам, че те редовно си ровят там за новини.BTW можеш ли от настройките да ми увеличиш квотата за писане и приемане на лични съобщения?
 
Re: От: Re: От: Медии които приемат статии

Все повече и аз се убеждавам в същото.Може би ще пренасоча усилието си в измислянето на интересни статии и истории и като ги публикувам в пр сайтове ще чакам медиите сами да ги забележат.Предполагам, че те редовно си ровят там за новини.BTW можеш ли от настройките да ми увеличиш квотата за писане и приемане на лични съобщения?

Често се използва и на мен ми прилагат метода, ако имаш новина, която е важна за голяма маса от хора, да я пратиш на мейлите на редакторите. Те, ако няма какво толкова да публикуват или я намерят за интересна, я слагат на сайта си. Това работи, но наистина трябва да е нещо уникално и засягащо голяма маса от хора. Например говорим за деца, които са спечелили някакъв международен конкурс, но поради това, че не е достигнала новината до никой, ти да си първия.

Читавите новинарски сайтове ровят първо в световните международни информационни агенции, след това спортни портали, сайтове на министерства и държавни организации и най-вече, което е модерно по жълтите, без дори да си правят труда да проучат. :) Сега това модерно по-големите медийни сайтове - да се споделят яко жълти неща, та чак кафяви. Но говорим за определени сайтове, не всички. Някой все още държат фронта. :)

П.П: Колко имаш като ограничение? Мисля, че ще падне скоро, като гледам постовете и времето, което си тук. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Медии които приемат статии

Често се използва и на мен ми прилагат метода, ако имаш новина, която е важна за голяма маса от хора, да я пратиш на мейлите на редакторите. Те, ако няма какво толкова да публикуват или я намерят за интересна, я слагат на сайта си. Това работи, но наистина трябва да е нещо уникално и засягащо голяма маса от хора. Например говорим за деца, които са спечелили някакъв международен конкурс, но поради това, че не е достигнала новината до никой, ти да си първия.

Читавите новинарски сайтове ровят първо в световните международни информационни агенции, след това спортни портали, сайтове на министерства и държавни организации и най-вече, което е модерно по жълтите, без дори да си правят труда да проучат. :) Сега това модерно по-големите медийни сайтове - да се споделят яко жълти неща, та чак кафяви. Но говорим за определени сайтове, не всички. Някой все още държат фронта. :)

П.П: Колко имаш като ограничение? Мисля, че ще падне скоро, като гледам постовете и времето, което си тук. ;)

А ти слагал ли си си линкове в статиите, които им пращаш или просто разчиташ да се спомене марката?
 
Re: От: Медии които приемат статии

Чувал ли си за PR статии? С една дума - искаш да си спечелиш безплатна реклама, каквато се явява твоята идея? Такива медии не са хванати от гората!

Някой пр агенции който взимат 4-5 цифрени суми за обслуванр си се пробват на принципа на безплатното ако върже някъде (като нямат материал за публикуване някой би ги пуснал фрии затова е пр :)...)

офис мейла на адекс едни дето обслужваха виваком преди и едни дето обслужват тошиба сега през няколко седмици пращат по нещо - ако случайно им върже...
 
Мда, но който иска публикува името с линк, другите просто цитират източника - само име. Иначе е аматьорско изпълнение да си говориш празни приказки, без да се допитваш до източника. Не, че някои не го правят, но не е професионално. А и в крайна сметка, ако не е истина, какво правят? Така поне се знае кой им е поддал информацията. Преди малко помогнах на една приятелка да си прати PR материала, но тя е в здравната ниша и предполагам, че доста меди ще го отразят, защото си е събитие.

Преди време като работех в отдел маркетинг към една IT компания, така правен всяка седмица. Даже още си пазя мейлинг листа, но не е актуален. Ето как се прави:

Ти си бизнес, който търси канали за комуникация с хората, имащи интерес към този тип продукти или услуги:

1. Обикаляш големите и малки сайтове и виждаш кои на коя секция е редактор - това е твоя човек. В някой случаи даже му помагаш да си запъни секцията.

2. Първо са нишовите големи и малки сайтове, после големите информационни портали, които имат секцията, в която се позиционираш като бизнес.

3. Правиш си лист, като е хубаво да е персонализиран. Демек, имаш шаблон, в който имаш 3-4 променливи - mail, име на човек, титла / г-н или г-жа, име на сайт, и ако нещо друго има се дописва.

4. Пуска се, като е важно да не се вижда до кой - bcc опцията. И за предпочитане на парчета, не брутален мас мейлинг. Включваш и това за отписване на мейла от листа ти. Важно е!

Това е.

Работи, и не само работи, но много PR агенции го правят. Дори всеки ден имам по 3-4 мейла от тях. Успехи.
 
Здравейте, бих помолил някоя медия, ако има възможност и желание да направи статия, в която да се спомене, на хората по селата, да започнат отглеждане на животни, защото вируса ще продължи по дълго от очакваното и ще има нова вълна.Нека да се подготвим за нея. Бих се радвал, ако някой обърне внимание на публикацията.
 
Здравейте, бих помолил някоя медия, ако има възможност и желание да направи статия, в която да се спомене, на хората по селата, да започнат отглеждане на животни, защото вируса ще продължи по дълго от очакваното и ще има нова вълна.Нека да се подготвим за нея. Бих се радвал, ако някой обърне внимание на публикацията.
Ней, че ще пуснат пак Африканската чума, я птичи грип или лудата крава....... Не случайно миналата година трепаха прасенца да не купуваме като дойде Коронка вируса ;) :D Смешно е, ама ми се струва че има нещо вярно
 

Горе