Мейл от Радомир Стоянов-вирус

Ама бате, те са свикнали на уърда..... Хахаха. Това като чуя и ми идва да размятам чука. :)

И другото, което е прави се юзър с много ограничени права.

Там е работата, че понякога и чука не върши работа. Работил съм във фирма, в която рекламната агентка не можеше да ползва Уорд или да се оправи в абв пощата... ама за самочувствието няма да ти казвам какво беше. Че и съвети на другите даваше точно по тези неща, по които не разбираше. :D
 
Там е работата, че понякога и чука не върши работа. Работил съм във фирма, в която рекламната агентка не можеше да ползва Уорд или да се оправи в абв пощата... ама за самочувствието няма да ти казвам какво беше. Че и съвети на другите даваше точно по тези неща, по които не разбираше. :D
Аз в момента работя с хора, които не искат да чуят за фонетика; счетоводители, които не могат елементарни формули в ексел да направят (да сумират полета, примерно); качват снимки, които дори не са си направили труда да видят дали са счупени и куп други такива. Но съм съгласен, че не нужно да си кой знае колко запознат, но да ходиш да отваряш съмнителни файлове, да обикаляш съмнителни сайтове и после да залагаш на късмета ти....това е вече странно. :)
 
В моя случай днес, колежката се е шашнала като е видяла " Принудително изпълнение" от Нап и е прибързала. Стресиращо си е, колкото и да си чист, така че не я обвинявам.... много :)
Ами не е оправдание това. Точно пък един счетоводител задължително трябва да познава ДОПК. Като е принудително изпълнение, кой е публичния изпълнител? Бай Радослав ли ...
Такива палави мейлчета ли пращат от НАП, или електронно подписани документи. По-горе качих един истински напърски мейл, разгледайте го.
Ей затова ме е яд на бабите, дето хвърлят пари през терасите. Колко години минаха вече с тая изтъркана схема и продължават да се хващат.
 
Момичето не е счетоводителка, други функции има.
Преди време ми звъннаха от Инспекция по труда, докато ми обяснят че издавали някаква брошура и ми се обаждат да дадем мнение за нещо, поне десет пъти споменах майка им наум и се питах кой ги е изпратил :)
На това разчитат измамниците, да се стресираш и действаш първосигнално. Затова се обаждат или пишат от името на полиция, лекари, Нап и тн...
 
Не бива да се допуска подготвен служител да реагира първосигнално.
При бабите действа емоцията, не мисълта.
Ама при кореспонденция с институции - не върви някак.
Не визирам конкретния случай, ОК. На момичето не му е било работа, опитало се да помогне и т.н. - разбираемо е.
 
В моя случай днес, колежката се е шашнала като е видяла " Принудително изпълнение" от Нап и е прибързала. Стресиращо си е, колкото и да си чист, така че не я обвинявам.... много :)
Колежката ти от колко време се занимава в тази сфера? НАП никога не са имали и мисля, че няма да имат практика да пращат мейли. И другия въпрос е този мейл, на който е получила файла, фигурирали в контактите, които имат от НАП за фирмата? Има няколко неща, които ако ги съобрази няма да се стигне до клик. А някакви спам филтри има ли или си пуска избирателно?

Моят личен съвет е да хванете един половин ден персонала и да му изнесете една лекция на тема сигурност компютърна сигурност. Като се започне с урок №1 - Като стават от компютъра и ще липсват за повече време - задължително го заключват. Лекция №2 - Как се генерира силна парола. Някакви такива елементарни неща им улесни много живота. :)
 
Нечетете съобщенията в папка спам. Досега никога не съм получавал такова съобщение.
 
@Blinky като искат Уорда им казвам ама това е новият, а пък това е най-новият Windows :). И бам нямат проблеми. Един познат админ толкова му беше писнало от такива, че даже си беше направил труда да направи bash скрипт който подменя иконките и имената на firefox, LibreOffice, thunderbird и още няколкос офтуера.

Сяда каката да работи и бам: Explorer, MS Word, MS Excell ... и все познати иконки :D.
 
Това с паролите и сигурността много болна тема навсякъде явно...
Значи при мене ги карам да си сменят паролите ( със софтуер ) всеки месец, защото компютрите са вързани в една мрежа и ако се достъпи един, могат да станат големи поразии. Та си забравят паролите и ги лепят с листче под тъчпада. И като ходят по командировки с тея лаптопи и като ги сложат в чекирания багаж... пък и някой да го открадне е вероятно, това са лаптопи и не стоят статично. Но не можеш да се разбереш...
 
Това с паролите и сигурността много болна тема навсякъде явно...
Значи при мене ги карам да си сменят паролите ( със софтуер ) всеки месец, защото компютрите са вързани в една мрежа и ако се достъпи един, могат да станат големи поразии. Та си забравят паролите и ги лепят с листче под тъчпада. И като ходят по командировки с тея лаптопи и като ги сложат в чекирания багаж... пък и някой да го открадне е вероятно, това са лаптопи и не стоят статично. Но не можеш да се разбереш...
Стани консултант информационна сигурност. :cool:
 
Стани консултант информационна сигурност. :cool:
Май само това досега не предлагал. CC Security ROFL
 
Здравейте,
И аз имам такъв случай с получен имейл за първи път. Опитали са да го отворят, но файла е с разширение .js и не са успяли.
Трябва ли задължително преинсталация ?
Някъде четох този касуз, че ще последват и други имейли докато стане готов този "вирус" само с 1 имейл нищо не можело да стане ...
П.С Security essentials не намира вирус и не го отчита като заплаха.
Дайте съвет какво да се прави
 

Горе