Менажиране на много блогове

pgechev

New Member
Колеги с какво си менажирате сателитките? Имам 17 броя и вече ми е повече от трудно да се занимавам с тях.
Търся нещо, с което мога да публикувам и менажирам самите блогове - вие какво ползвате?
 
От: Менажиране на много блогове

Или наемаш някой новак, който може да ти поддържа сателитките на минимална цена :)
 
От: Менажиране на много блогове

rak, благодаря - изглежда обещаващо!

Иване, колко ще ми излезе на месец поддръжката на 20 блога? Да са ъпдейтнати, да са им филтрирани коментарите и да се публикуват по два поста седмично във всеки?
 
От: Менажиране на много блогове

Ако всичките са на WP, можеш да пробваш ей това: http://managewp.com/
Аз лично не съм го пробвал, но това което знам е, че инсталираш един plugin на всеки сайт можеш да го контролираш от отдалечен dashboard. Ако някой е пробвал да сподели, може да е интересно и за останалите.
 
От: Менажиране на много блогове

Аз не бих го правил за по-малко от 150 лева, при условие, че ти ми даваш всички материали.
rak, благодаря - изглежда обещаващо!

Иване, колко ще ми излезе на месец поддръжката на 20 блога? Да са ъпдейтнати, да са им филтрирани коментарите и да се публикуват по два поста седмично във всеки?
 
От: Менажиране на много блогове

Иване, колко ще ми излезе на месец поддръжката на 20 блога? Да са ъпдейтнати, да са им филтрирани коментарите и да се публикуват по два поста седмично във всеки?

400 лв. (статиите са от мен)
включва: статии и публикуването им, ъпдейтнати (само ъпдейт на wp-a), коментарите.
 
От: Менажиране на много блогове

Ако всичките са на WP, можеш да пробваш ей това: http://managewp.com/
Аз лично не съм го пробвал, но това което знам е, че инсталираш един plugin на всеки сайт можеш да го контролираш от отдалечен dashboard. Ако някой е пробвал да сподели, може да е интересно и за останалите.

Това е добро. Безплатният вариант ти дава възможност до 3 сайта. За повече минаваш на платените. Ползваш общ админ панел за всичките сайтове. Ъпдейтваш, сменяш теми, плъгини, коментари, показва използвани ресурси и т.н. само от там. Спестява доста време. Добра инвестиция.
 
От: От: Менажиране на много блогове

Да, нещо точно такова търсех, но все още се оглеждам за алтернативи.
Това е добро. Безплатният вариант ти дава възможност до 3 сайта. За повече минаваш на платените. Ползваш общ админ панел за всичките сайтове. Ъпдейтваш, сменяш теми, плъгини, коментари, показва използвани ресурси и т.н. само от там. Спестява доста време. Добра инвестиция.
 
От: Менажиране на много блогове

Ето и една "аут оф дъ бокс" идея: Концентрирай се само върху един сайт и го направи брутален, без да си губиш времето за сателити ;).
 
От: Менажиране на много блогове

Аз съм си сложил в една папка букмаркнати 15 сателитки, като линковете, дето ми се отварят са директно за публикуване на нова статия(паролите са запомнени) - и така по няколко минути на таб за публикуване и ъпдейт = час, час и половина :)
 
От: Менажиране на много блогове

Ето и една "аут оф дъ бокс" идея: Концентрирай се само върху един сайт и го направи брутален, без да си губиш времето за сателити ;).

Мисля, че това е правилния път. Репутация!
Като чета форума, почти нищо не срещам за ползването на поддомейни. Този "инструмент" май се недооценява.
В светлината на зоопарка и желанието на гошо да почисти авгиевите обори, сателитите минават в deep cosmos.
 
От: Менажиране на много блогове

Пробвах и двата препоръчани инструмента и се отказах.
Плъгина във безплатната версия ми даваше само едното от това да редактирам стари или да добавям нови статии. За другото плачеше да плащам.
Live-writer не виждам как ми спестява време, интерфейса ми се струва объркан-нямам търпението да го изучавам.
Иначе ако имаше безплатен инструмент за едновременно управление на всички блогове щеше да е от голяма полза, а не постоянно да отваряш и затваряш табове.
Но пък е ниша ако някой направи удобно решение със сигурност ще се радва на популярност.
 
От: Менажиране на много блогове

Мисля, че това е правилния път. Репутация!
Като чета форума, почти нищо не срещам за ползването на поддомейни. Този "инструмент" май се недооценява.
В светлината на зоопарка и желанието на гошо да почисти авгиевите обори, сателитите минават в deep cosmos.

Благодаря за репа :). Аз силно вярвам в концентрацията и препоръчвам на всеки да опита. Измислете си план за печалба с някакъв сайт и след това разкарайте всичко останало. После като нямате вече други сайтове (или поне имате само малко) си направете график за работа само по този важен сайт. Така ще имате време да правите неща за сайта, които изобщо не сте имали време дори да измислите преди, когато сте разделяли времето си на всички сайтове :).
Не е лесно, не е бързо, но мисля че това води до успех :).
Поздрави.
 

Горе