Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

webstil

Well-Known Member
Преглеждам си днес сорс кода и с ужас забелязвам, че в него има заглавие и описание, но не и ключови думи. Все си мислих, че съм ги добавил някъде през админ панела, но май такава опция няма. Версията ми е 1.5.5.1. Гледам в header файла на темата, там пише че трябва да се показват освен описание и заглавие и ключовите думи. Но поне аз така като гледам през браузъра ги няма. Ръчно ли трябва да си ги добавя в някой файл от темата или нещо аз се бъркам, как е при вас положението?
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

При мен се добавят автоматично със СЕО пакета, за ключовите думи не се притиснявай няма да ти свършат работа.
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

И все пак, гледам че някои от конкурентите имат. Можеш ли да ми дадеш някакъв линк към този SEO пакет :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Ами как е по-добре, да ги добавям или пък не? :)
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

А то това добавя на всяка страница еднакви ключови думи или?
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Когато се добавят ръчно сам избираш какво да сложш, когато е на автомат се получават и доста безмислени думи от описанието. Моето мнение че ръчно добавени имат доста по-голям ефект пред автоматичното попълване.
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Ако ги добавяш ръчно също е добре да имаш някой модул за улесняване на процеса,а не да отваряш всеки продукт един по един СЕО пакета освен автоматично можеш и ръчно да ги добавяш

2013-09-29_142304.jpg
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Ами добре де, аз така или иначе си ги добавям ръчно като пускам всеки продукт нали си има такова поле за ключови думи и там си ги пиша, без никакви модули нищо. На мен проблема ми е, че нямам ключови думи на началната страница. Освен да си сложа направо един ред мета ключови думи направо в header.tpl на темата и да не се занимавам с модули, не е ли по-лесно?
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Ето ти един модул за ключови думи на главната страница,за твоята версия може да е нужна лека модификация ако има някаква разлика в кода,аз предпочитам всички промени да си правя през VQMOD,а да не пипам директно в кода
 
От: Мета ключови думи в опенкарт, ръчно добавяне или?

Не възлагам големи надежди на модула да тръгне, че очевидно vqmod има някакви неуредени отношения с темата ми :D
Но в header.tpl има следното:
<meta name="keywords" content="<?php echo $keywords; ?>" />

Което ме навежда на мисълта, че някъде в админ панела трябва да има възможност за въвеждане на ключови думи.
 

Горе