Методи за докарване на успешен трафик

С кои методи за докарване на трафик сте имали успех?

  • Google AdWords

    Votes: 6 22.2%
  • SEO - White Hat

    Votes: 17 63.0%
  • SEO - Black Hat

    Votes: 4 14.8%
  • SEO - Gray Hat (има ли такова нещо?)

    Votes: 7 25.9%
  • AdBrite

    Votes: 0 0.0%
  • BidVertiser

    Votes: 0 0.0%
  • Kontera

    Votes: 0 0.0%
  • Yahoo

    Votes: 2 7.4%
  • Друг PPC

    Votes: 3 11.1%
  • Евтин "таргетиран трафик"

    Votes: 2 7.4%
  • Евтин "нетаргетиран трафик"

    Votes: 0 0.0%
  • Евтин PTC трафик

    Votes: 1 3.7%
  • Спам/подписи по форуми, коментари в блогове, безплатни обяви

    Votes: 9 33.3%
  • Клип в YouTube или друг сайт за споделяне на клипове

    Votes: 2 7.4%
  • Реклама в архиви, разпространявани в rapidshare и торенти

    Votes: 0 0.0%
  • Друг вид вирусен маркетинг

    Votes: 2 7.4%
  • Реклама в печатни издания

    Votes: 3 11.1%
  • Реклама по телевизията

    Votes: 1 3.7%
  • Хартиен спам в пощенските кутии

    Votes: 0 0.0%
  • Други методи - напишете какви

    Votes: 2 7.4%

  • Общо гласове
    27

happyslacker

New Member
С какви методи за докарване на трафик сте имали успех?

Аз гласувах за трите вида SEO и безплатни обяви (то пак се явява SEO, само че на чужд сайт - бях писал ревюта на ProCalisX и имах една продажба от adflakes.com).

Методи, които не дадоха резултат:
AdWords - нито една продажба
AdBrite - нито една продажба

Евтин нетаргетиран трафик:
- Uggicorp: взеха ми парите, но трафик изобщо не получих.
- smartadspace.com: пращат трафика веднага, но посетителите са главно от Русия и Украйна и нямат интерес към продуктите, които рекламирам (сайта е на английски - не кликат по вътрешните страници). Предлагат и таргетиран трафик - не съм пробвал как е.

Някой имал ли е успех с евтин таргетиран трафик?
 
Последно редактирано:
От: Методи за докарване на успешен трафик

Забравил си най-успешния метод за докарване на трафик - качествено и уникално съдържание ;)
 
Забравил си най-успешния метод за докарване на трафик - качествено и уникално съдържание ;)
Той е към SEO-то. :) Аз дадох мойте гласове. Но залагам предимно на 5:

Google AdWords
SEO - White Hat
Друг PPC
Евтин PTC трафик
Реклама в печатни издания - визирам артикъли и статии.

Ще се пробват и други, защото колкото повече толкова повече, но пробата на една част от тях не са много похвални, поне от опит. ;)
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Артикъл маркетинг - когато се прави както трябва, докарва огромни количества таргетиран трафик.
Ако пък ви трябва просто трафик, който да прави импресии, да гледа банери и евентуално да направи някой клик на Адсенс - ползвайте социалните мрежи. Аз лично напоследък най-големи и лесни резултати виждам от StumbleUpon и учудващо за мен - Reddit (!) Имайте предвид обаче че трафика от социални не купува, пък ако ще да продавате лаптопи за 15$.
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Аз ползвам Google Adward тъй като ми носи точно тези хора, които търсят за моите ключови думи ;ѝ)
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Аз пък съм на мнение, че в Adwords получаваш много нереални кликове, тъй като поради ниските цени има прекалено много тарикати с автоклик системи. Иначе води сранително таргентирани посетители.
Аз лично ползвам комбинацията Adwords + SEO-GrayHat

Определение (мое) за Gray Hat: Недоказуем или трудно доказуем Black Hat.
Иначе дори размяната на директни линкове може да се счете за черна шапка (подобна на купуването на линкове), но вече Google с това не се занимава, след като си реши генерално проблема да олаби значението на реципрочните линкове.
Единствените похвати, за които в момента се сещам, от бялата шапка са спамерското записване по директории и вътрешна SEO оптимизация на сайта (заглавие, ключови думи, подзаглавия и т.н.). Не вярвам повечето от вас тези похвати да са им достатъчни.
Gray Hat Rulezzz!
 
Два примера за изцяло уаит линкбилдинг:

Социалните мрежи: ако изкараш гореща новина в диг след ъпдеит време вътрешния пеидж на диг с новината хваща висок пр а диг не се циганят като свежо с нофолоу отделно може блогърите да те подхванат и да стане линкбаита перфектен :)

връзките с общественоста: ако сайта ти влезе в новините обикниновено и на портала на съотвентата медия слагат линкче до сайтати - а това обикновено са сайтове с висок тръст и пеидж ранк отделно пак може да те подхванат блогъри и други сайтове и линк баита се полуава перфе
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Как тези неща съм забравил да ги спомена? Е, явно има по-сещащи се от мен.:D
Иначе трай коньо за зелена трева по тези двете неща. В социалните мрежи се мъчат камара спамери и ти трудно ще ги биеш, освен ако вместо да се занимаваш със сайта си, се занимаваш с конкретната социална мрежа. А по телевизията можеш да се появиш най-вече след скандал.
 
От: Re: Методи за докарване на успешен трафик

Два примера за изцяло уаит линкбилдинг:

Социалните мрежи: ако изкараш гореща новина

От къде ще дойде тази новина при положение че не си експерт да речем по отслабване или импотентност и пренаписваш статии, ако не е тайна?
 
Ами преди с праивът леибъл риселър саитчетата (разбираи шоп темлеитчета) минаваше прес релеиз (платен) за къмпани евент и тук там се го побликуваха ако статията е добра :)

За блог турдно макар че винаги може да се измисли нещо иначе е по приложимо порталните сайтове
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Двама са отговорили „Евтин "таргетиран трафик"“. Бихте ли споделили от къде го купувате този евтин трафик, който е печеливш?
 
От: Методи за докарване на успешен трафик

Трябваше да направиш анкетата публична :/
 

Горе