Микро нишово пътуване към острова на парите !

От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Еми има и black hat има и white, но като % преди години тези скалъпени за няколко дни бяха много повече. Сега рядко ги виждам на предни позиции и нормално. Като стане дума за Панда, рядко се случва някой от тях да успява да задържи позициите си. :) Но и има защо. 5 страници, никакъв дизайн, не са юзър френдли. Като цяло направени с една единствена цел - да правят пари от AdSense. Което до някаква степен е ОК, но все пак от потребителска, никак не изглеждат добре - хората си търсят качествено съдържание.

Доста ориентирана си, ако питаш мен. :) Нещо не мога да разбера? Как така да има други магазини, като Амазон и др.? Да не би да искат да кажат да водиш към сайтове с голям авторитет или нещо намекват за афилиейт програмите? Не мога да разбера. Ако ще изпълняват това, поради причина №1, по-добре си избери ресурси като Wikipedia, about.com, howto, някой продукт на Google - News, YouTube. Или може би имат в предвид да има в кл. фраза и думи като Амазон и други сторове? Като причина за това е да хващаш лонг тейл? И това е добре като стратегия. ;)

Какво реално ти е нужно да знаеш? Ще гледаме да хелпнем. ;)

Направо съм си орентиран,не ориентирана .(хаха) :mrgreen: . За емагазините nichepursuits казва,че амазон и ко. се класират по-добре и ще ти е трудно да ги изпревариш за първите места в нишата.Реално ми е нужда да знам няколко неща.Какви резултати да считам за добри,и кои не в самурая.И което святка в червено мога ли да го преудолея.Да гледам ли бек линкове към домейна.Там резултатите на първи примерно са 5 милиона и си свети в жълто.а 6-7 резултат има 20 000 обаче свети в червено.Това какво значи,че беклинковите са добри ? До онзи ден даже незнаех какво е бек линк,но навлизам малко по малко.Ще гледам да си го направя доста white-с много полезни и уникални статии и нещата да си стават натурално за да ме заобича гугъл.Според мен просто трябва да спазваш техните правила,а не да търсиш black метод и след месец да те е изяло някакво животно.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Съжалявам. Просто някъде не съм допрочел местоимението. Специално в самурая, не мога да кажа, тъй като от години не съм ползвал този софт. Но мога да кажа, че една микрониша е хубаво да е с не повече от 1000 търсения на ден. Може и повече, зависи къде искаш да се разпростреш. Аз лично гледам да е около 1000-2000 търсения на ден, но това е малко алчно. Все пак вече отивам към по-дълбоки дерби. ;)

Определено са важни беклинковете на конкурентите, все пак да знаеш какъв линк билдинг те очаква. :) Даже, по моя препоръка, лазиш техните линкове. Няма какво да си говори тук, но гледаш хубавите линкове. Такива от някакви спам сайтове и 10000ен блог комент, няма голяма тежест. Набляга се на малко, но качествени. Едно е да те линкне сайт с ауторити 50, друго е 20 сайта с ауторити не повече от 5 или нещо такова. Аз лично разчитам на това. Но за целта силна стратегия тук е линк байта. За микронишови сайтове трудно се изпълнява, поради факта, че са правени за печалби, но има и такива, които са ценен ресурс, и реално хората могат да получат нещо от него. Това е добра стратегия. Сещам се за един сайт за олигами, който имаше видеа как да си направиш нещо, като целта беше да хване сватбарите, които искат да плеснат по един-два на масата. Доста добре беше обяснено и познай дали не се наликна от сватбарски форуми (по-скоро постове на потребители). :)

Колкото по white е всичко около сайта, толкова повече перспективи има пред него. ;) Няма какво да се лъжем, бластове и т.н. даже вече и за сателити не стават. Може за някой сателит на авторитетен домейн като hub.com и подобни.

Не е изключено и да си на ръба - сиво SEO, но е по-добре да си повече към бледо сивото. :) Ако ме разбираш. ;)
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Направо съм си орентиран,не ориентирана .(хаха) :mrgreen: . За емагазините nichepursuits казва,че амазон и ко. се класират по-добре и ще ти е трудно да ги изпревариш за първите места в нишата.Реално ми е нужда да знам няколко неща.Какви резултати да считам за добри,и кои не в самурая.И което святка в червено мога ли да го преудолея.Да гледам ли бек линкове към домейна.Там резултатите на първи примерно са 5 милиона и си свети в жълто.а 6-7 резултат има 20 000 обаче свети в червено.Това какво значи,че беклинковите са добри ? До онзи ден даже незнаех какво е бек линк,но навлизам малко по малко.Ще гледам да си го направя доста white-с много полезни и уникални статии и нещата да си стават натурално за да ме заобича гугъл.Според мен просто трябва да спазваш техните правила,а не да търсиш black метод и след месец да те е изяло някакво животно.

Какво е линкбайт ? Бластове ? Възможно най white сайтове ще правя .

От 9ти юли нямах интернет.Пусто окабеляване,ама така е като неса си махнали висящите кабели навреме. :D
Така продължавам си с keyword researcha.Засега бягам на едно място.Много говоря и пиша а несъм действал още (домейни,хостинги и т.н.) . От утре започвам и работа и незнам колко време ще ми остава да се развивам и онлайн.Очаква ме студентски живот и трябва да се изкарват пари няма начин.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Какво е линкбайт ? Бластове ? Възможно най white сайтове ще правя .

Линк байтът е нещо, към което трябва да се стремиш - хората споделят (шерват) съдържанието ти (линка, сайта) в мрежата. Бластът - прави се с един софтуер и спами автоматично по блогове или форуми, които са разрешили авто одобрението на коментари или постове. Не се препоръчва, освен ако не целиш да се прецакаш. :)

От 9ти юли нямах интернет.Пусто окабеляване,ама така е като неса си махнали висящите кабели навреме. :D
Така продължавам си с keyword researcha.Засега бягам на едно място.Много говоря и пиша а несъм действал още (домейни,хостинги и т.н.) . От утре започвам и работа и незнам колко време ще ми остава да се развивам и онлайн.Очаква ме студентски живот и трябва да се изкарват пари няма начин.[/QUOTE]

И теб си те резнаха. И ги предупредиха и пак последния момент или ако мине. :) Хахаха, на никой не му се инвестира пари. Дай после информация до къде си и какво ти следва да направиш. ;) Да, това е добър начин да изкараш пари. Успехи и ако има нещо, пиши тук.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Линк байтът е нещо, към което трябва да се стремиш - хората споделят (шерват) съдържанието ти (линка, сайта) в мрежата. Бластът - прави се с един софтуер и спами автоматично по блогове или форуми, които са разрешили авто одобрението на коментари или постове. Не се препоръчва, освен ако не целиш да се прецакаш. :)

От 9ти юли нямах интернет.Пусто окабеляване,ама така е като неса си махнали висящите кабели навреме. :D
Така продължавам си с keyword researcha.Засега бягам на едно място.Много говоря и пиша а несъм действал още (домейни,хостинги и т.н.) . От утре започвам и работа и незнам колко време ще ми остава да се развивам и онлайн.Очаква ме студентски живот и трябва да се изкарват пари няма начин.

И теб си те резнаха. И ги предупредиха и пак последния момент или ако мине. :) Хахаха, на никой не му се инвестира пари. Дай после информация до къде си и какво ти следва да направиш. ;) Да, това е добър начин да изкараш пари. Успехи и ако има нещо, пиши тук.[/QUOTE]


А можеш ли да бластнеш сайт на конкурент ? И съответно ако може,и някой друг ти втреди как да се отървеш ?
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

И теб си те резнаха. И ги предупредиха и пак последния момент или ако мине. :) Хахаха, на никой не му се инвестира пари. Дай после информация до къде си и какво ти следва да направиш. ;) Да, това е добър начин да изкараш пари. Успехи и ако има нещо, пиши тук.


А можеш ли да бластнеш сайт на конкурент ? И съответно ако може,и някой друг ти втреди как да се отървеш ?[/QUOTE]
Да, можеш, но Google пуснаха там продукт - дизалау тула, с който те могат да се откажат от тях. Сега, колко работи, това е друг въпрос. Предвидено и това. ;) Но често се среща това във почти всяка сфера. Даже имахме един съфорумец, който предлагаше такова нещо. Беше много интересна услуга. :)
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Вчера си поръчах думичка от Fozzy.Неми се обяснява подробно(друг ден ще е) .Това бачкане по 12 часа и патувания с автобус ми изтискват силите и времето,но ще опитвам да продължавам да си развивам пътуването.Следващата стъпка след думичката е да си намеря домейн и хостинг.Ще ми препоръчате ли от каде да си взема домейн?Възможно най-евтин максимум 5 $ ако има някаде.И какво е whois guard ?
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Вчера си поръчах думичка от Fozzy.Неми се обяснява подробно(друг ден ще е) .Това бачкане по 12 часа и патувания с автобус ми изтискват силите и времето,но ще опитвам да продължавам да си развивам пътуването.Следващата стъпка след думичката е да си намеря домейн и хостинг.Ще ми препоръчате ли от каде да си взема домейн?Възможно най-евтин максимум 5 $ ако има някаде.И какво е whois guard ?

Пробвай някой от тези кодове в godaddy-то

Tried the $2 to $3 cheap codes for new .com cjc4fp , krenn , iap299c and they all work except they do not allow payment by Paypal.

Какво е whois guard?

WhoisGuard is a privacy protection service that prevents people from seeing your name and gaining access to your address, phone number and email when they do a Whois search on your domain. It puts our address information to the public Whois instead of yours to protect you from potential spam and even identity theft.

С 2 думи прикрива кой е собственика на домейна :)
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Аз имам един въпрос - горе-долу колко търсения на месец да имат думите? Аз намерих думи с малка конкуренция и по 10-15к търсения месечно. Това как ви се струва?
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Аз пък друго да питам.... не може ли да хванете някоя супер готина кл. дума с добра цена за клик, и да налеете трафик от ФБ....
Т'ва бих го тествал - дайте предложения за няколко по-интересни и популярни тематики с добра цена за клик (само че за бг, тъй като фен страниците са ми БГ) ще тествам и ще споделя резултата...
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Аз имам един въпрос - горе-долу колко търсения на месец да имат думите? Аз намерих думи с малка конкуренция и по 10-15к търсения месечно. Това как ви се струва?
Това е доста добра микро ниша. Цифрата е добра, за да се започне смело в тази ниша. Сигурно и при толкова търсения и конкуренцията не е кой знае колко голяма, нямам в предвид инфо сайтове, които има една-две теми засягащи частично или изцяло нишата. Мен ми се струва добре.

Аз пък друго да питам.... не може ли да хванете някоя супер готина кл. дума с добра цена за клик, и да налеете трафик от ФБ....
Т'ва бих го тествал - дайте предложения за няколко по-интересни и популярни тематики с добра цена за клик (само че за бг, тъй като фен страниците са ми БГ) ще тествам и ще споделя резултата...
Защо да не може. Даже е един много интересен начин. Но тук идеята с микро ниши определено ще е загуба на време. Все пак и пазара е малък, ако тръгнеш да го сегментираш още повече, едва ли има много трафик. Това, което може да срабтои е няколко микро ниши, като трафик ресурса на ФБ страницата обхваща голям набор от хора, заинтересувани в най-общата идея на пазарната ниша. Или казано с други думи, ако имаш ФБ страница на тема "Аз обичам животните", микро ниши мое да се явяват - зелените гущери, персийски котки и т.н. Това може да има успех и има логика. Но не е грешка, ако в една обща ФБ страница се пробва с някоя друга ниша. Например в "Мразя да мразя" пуснеш линк към микронишов сайт за тунинг светлини за коли - може и да върже. Няма да е голяма конверсията, но при късмет може да се закачи някой. Говоря за кликове, не за продажби. ;)

А вече, в коя ниша колко е клика, това не знам и честно казано малко съм предобеден за тук как ще са цените. Ако се пробва със сайт за на вън, там вече няма да съм толкова скептичен. :)
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

как точно определяте колко силна е конкуренцията в нишата? търсим думи с голяма конкуренция между рекламодателите и висока цена на клик, и същевременно малък брой сайтове които ни се явяват конкуренция, но ми се струва че се бъркат понятията.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

как точно определяте колко силна е конкуренцията в нишата? търсим думи с голяма конкуренция между рекламодателите и висока цена на клик, и същевременно малък брой сайтове които ни се явяват конкуренция, но ми се струва че се бъркат понятията.

Голяма конкуренция между рекламодателите,висока цена на клик,конкуренцията да няма много беклинкве,а и да има да са някакви некачестени(говоря просто каквото съм прочел засега и 1 сайт несъм направил) в страници с нисък пр. И ако са някакви страници от фб на първата страница да излизат според мен си е за налазване.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Благодаря :)
Между другото аз си направих "рисърча" само с адуърдс туула, без самурай или трафик травис.
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Голяма конкуренция между рекламодателите,висока цена на клик,конкуренцията да няма много беклинкве,а и да има да са някакви некачестени(говоря просто каквото съм прочел засега и 1 сайт несъм направил) в страници с нисък пр. И ако са някакви страници от фб на първата страница да излизат според мен си е за налазване.

ако чакаш конкуренцията да няма много беклинкове, няма как да се случи. в доста случаи се появяват в определена ниша сайтове с голям тръст и ауторити, които не са оптимизирани точно за дадената фраза. въпросът е да оптимизираш съдържанието и добър онпейдж, за да ги избуташ + качествен линкбилдинг. а пък ако тръгнеш да проверяваш page rank на всеки линк, не знам докъде ще стигнеш. не че това е основното което определя един линк дали е качествен или не - гледа се тематиката, дали сайта се разпознава като спамърски, с неподходящо съдържание (виагра и други шитни) брой изходящи линкове от страницата, тръст, ауторити и т.н.
 
От: От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Пробвай някой от тези кодове в godaddy-то



Какво е whois guard?



С 2 думи прикрива кой е собственика на домейна :)


Благодаря за кодчетата. :) Вече регистрирах първия си домейн.Кажете кой хостинг да използвам.Някой евтин които мога да използжам за 4-5 микро сайта.Има ли значение дали хостинга е от бг или америка ?
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Взех хостинг от hostgator за 1 пени(с).Преместих домейна от godaddy.Инсталирах wordpress и инсталирах тези plug-in All in One SEO pack,Contact Form 7,Yet Another Related Posts Plugin,TablePress.Бавно-бавно се придвижвам напред.Постоянно има някакви питанки,но засега се оправям с помоща на google.Проблема сега е,че не иска да ми отвори сайта както и контрол панела и мисля,че е от хостинга (за 1 пени какво да очаквам).Още приемам съвети за хостинг.Ще съм благодарен на малко подкрепа.Ще търся друга думичка докато се оправи тоя хостинг.

Едно мотивиращо видео
[video=youtube;vH0nP4NzS9M]http://www.youtube.com/watch?v=vH0nP4NzS9M[/video]
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Като цяло, не мисля, че хоста, в който си инвестирал е добра идея. Нещо за едно пени, не ми намерисва на нещо читаво. За жалост, ще трябва да се метнеш на нещо качествено. Но първо - питай ги какво реално се случва. Според мен за този бюджет може да хостащ нещо статично, не и такава система и то с толкова плъгини. За това, ако отговора е това, което мисля, че не може за толкова пари да получиш нещо, което да хоства WP система с толкова ресурс, да минеш на нещо шер, за по няколко долара на месец. Ако искаш VPS тънко, вж банера, който се върти. :)

Мисля, че това е проблема. Кажи ми с какво друго да сме ти полезни. НО реално да знаеш, че един микронишов сайт по никакъв начин не означава, че трябва да ползваш система, но е хубаво. Аз лично използвам и съм доволен. Поне от Wp де. :)
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

То това с 1 цент е пробно само за първя месец. Платен trial :lol:
Кажете кой е най-добрият софутер за рисърч на ключови думи? Свалих си Трафик Травис, но нещо не ме кефи - не ми дава достатъчно информация. Самурая по-добър ли е? Или има нещо още по-добро?
 
От: Микро нишово пътуване към острова на парите !

Трафик Трависът не е лошо, но не е най-доброто. Аз ползвам Google KeyWordt Suggestion Tool, WebSEO, SEOMoz (вече MOZ), като това са ми добри варианти. Преди ползвах и Link Assistance, но не знам как е сега. Тогава беше добре. ;)

И Саморая не е никак лош, между другото. И едно да ти кажа аз. Както каза един познат, може да напишат топките, но трудно ще прецениш колко е голям така. :) Или казано с други думи, над 70% от сърчовете се правят сефте. ;) За това не е нужно нещо много велико като софт, просто после идват и лонг тейловете, от самосебеси.
 

Горе